آغاز عملیات اجرایی راه آهن خراسان جنوبی مهمترین اقدام در سال 98

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، دریمان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی در سال 98 در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و رونق تولید نمره مردودی و برخی نیز نمره قبولی گرفتند و عملکرد دستگاه‌های اجرایی یکسان نبوده است.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی باید با مستندهایی که در دست دارند به مردم گزارش کار بدهند تا مردم در مورد آن‌ها قضاوت کنند و یقینا با ایده‌آل‌ها فاصله داریم و کارهایی هم که انجام شده است را نباید نادیده بگیریم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال 98 مهمترین کاری که در استان انجام شد بر زمین خوردن کلنگ راه‌آهن بود و عملیات اجرایی راه‌آهن در داخل استان آغاز شد.

حجت‌الاسلام عبادی تصریح کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای مبلغ 700 میلیون یورو از سوی روسیه به راه‌آهن خراسان جنوبی تخصیص پیدا کرده است که مسئله بسیار مهمی است و بنا بر نظر کارشناسان این مبلغ برای راه‌آهن شرق زیاد نباشد، کم نیست.

وی افزود: اگر بودجه راه‌آهن از بودجه عمومی کشور بود نمی‌توان به آن دل بست و کلی اماواگر داشت؛ آن‌هم با این شرایط کشور که درآمدها محقق نمی‌شود و آن‌چه مهم است این تفاهم‌نامه و مهم‌ترین مسئله برای استان است و مردم در دو سه سال آینده شاهد این کار بزرگ خواهند بود و موجب پیشرفت استان خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که در دو سه سال آینده حتی سوت قطار هم می‌تواند در استان شنیده شود، گفت: این میزان اخذ از روسیه قطعی است و دولت هم همانطور که مقرر شده است باید پرداخت کند و اگر پروژه‌ای مشکل بودجه نداشته باشد به سرعت محقق می‌شود.

حجت‌الاسلام عبادی با اشاره به این‌که در این مدتی که از وظیفه نمایندگی من در مجلس باقی مانده است پیگیر مسائل مردم خواهم بود، تصریح کرد: در مورد شیوع ویروس کرونا و در زمینه کمبود امکانات با وزارت بهداشت و مسئولان استانی مکاتبه و درخواست مساعدت داشتیم.

وی افزود: ما وظیفه خودمان می‌دانیم تا آخرین لحظه حضور در مجلس پیگیر مسائل مردم هستیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مسائل بهداشتی که وزارت بهداشت بیان می‌کند را جدی بگیرند و امکان از بین‌بردن کرونا بدون همکاری مردم وجود ندارد و حتما باید جدی بگیرند و در اجتماعات حضور پیدا نکنند و نسبت به بزرگترها که بیشتر در معرض خطر هستند توجه داشته باشند.

حجت‌الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری از مردم خواستند بحث کرونا را جدی بگیرند و به نیروهای مسلح دستور دادند تا در این مورد ورود پیدا کنند و همه این موارد برای سلامتی مردم است و بدون همکاری مردم محقق نخواهد شد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.