امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس: آمریکایی‌ها تاکنون به برجام عمل نکرده‌اند/ بی‌حالی دولت سیستم اداری را فشل کرده است

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس: آمریکایی‌ها تاکنون به برجام عمل نکرده‌اند/ بی‌حالی دولت سیستم اداری را فشل کرده است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: جریان‌های سیاسی مثل اصلاح‎طلب‎ها سعی می‌کنند تا به نوعی دولت را انکار کنند و مواضعی بگیرند که عملکرد دولت به گردن آن‌ها نیفتد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: زمانی که مذاکرات انجام شد و برجام شکل گرفت مقام معظم رهبری فرمودند که نسبت به آمریکا بدگمان و بدبین هستند اما بلافاصله آقایانی گفتند که نسبت به این مذاکرات خوش‌بین هستند.

آمریکایی‌ها متکبرانه شرافت خود را زیرپا می‌گذارند

وی افزود: اکنون بدعهدی آمریکایی‌ها را می‌بینیم و شاهد هستیم که هر عهد و پیمانی با آمریکایی‎‌ها ببندیم در نهایت نقض عهد می‌کنند و متکبرانه شرافت خود را زیرپا می‌گذارند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به برجام از همان ابتدا در دولت به گونه‌ای نگاه می‌شد که گویی دوای همه دردهای جامعه است، گفت: برجام از ابتدا در حدی نبود که برای آن جشن برپا شود اما ذوق‌زدگی خاصی بعد از اینکه برجام به تصویب رسید در دولتی‌ها مشاهده می‌شد.

دلواپس شدن دولت از برجام

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: بعضی برجام را جشن گرفتند و آن زمان خیلی‌ها که به غربی‌ها و آمریکایی‌ها بدبین بودند به شدت مورد هجمه رسانه‌های طرفدار دولت قرار گرفتند و به عنوان افراد دل‌نگران و دلواپسان از آن‌ها سخن گفته شد اما اکنون از همه دلواپس‌تر خود دولت است که نگران برجام است.

وی تصریح کرد: آنچه که مهم بود و کمتر مورد توجه قرار گرفت این بود که اقتصاد مقاومتی را برای مقاوم بودن در برابر تحریم‌ها پیاده کنیم و به جای امید به غربی‌ها و در رأس آن به آمریکا باید تکیه به درون می‌کردیم اما عکس این موضوع عمل شد.

نباید تمام تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام بگذاریم

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مشخص نیست که آمریکا چه خواهد کرد و مطمئن نیستیم که آمریکا از برجام خارج می‌شود چون اکنون نیز شرایط بدی برای آمریکا وجود ندارد چراکه با این معلق گذاشتن و تردید ایجاد کردن در برجام عملاً اقتصاد ایران را تحت تأثیر قرار داده و نمی‌گذارد سرمایه‌گذار خارجی ورود پیدا کند و اگر کسی بخواهد پیمان و سرمایه‌گذاری داشته باشد از رفتارهای آمریکا متأثر می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها تاکنون به برجام عمل نکرده‌اند و شرایط بدی را نیز ندارند، گفت: نباید تمام تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام بگذاریم و باید مشغول کار خود باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده غربی‌ها اگر ببینند نقطه ضعفی برای ملتی وجود دارد آن را رها نمی‌کنند و از همان نقطه ضعف ورود می‌کنند و اگر عقب بنشینیم آن‌ها هر لحظه مطالبه جدیدی را عنوان می‌کنند.

ناامیدی از عملکرد دولت

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: در مجموع دولت را فشل احساس می‌کنم به گونه‌ای که حتی نمایندگان مردم از همه جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب، اصوالگرا و اعتدال احساس ناراحتی دارند و در صحبت‌های خود این موضوع را بروز می‌دهند و بیان می‌شود که از دولت گلایه دارند و از عملکرد دولت ناامید هستند.

اصلاح‌طلبان دولت را انکار می‌کنند تا عملکرد دولت به گردن آن‌ها نیفتد

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: برخلاف اینکه دولت به نام تدبیر و امید بوده اما خود طرفداران دولت ناامید شده‌اند به گونه‌ای که جریان‌های سیاسی مثل اصلاح‎طلب‎ها سعی می‌کنند تا به نوعی دولت را انکار کنند و مواضعی بگیرند که عملکرد دولت به گردن آن‌ها نیفتد.

بی‌حالی دولت سیستم اداری را فشل کرده است

وی با بیان اینکه یک بی‌حالی و بی‌رمقی را در دولت مشاهده می‌کنیم که سیستم اداری را فشل کرده است، گفت: به عنوان نماینده مردم زمانی که خواسته‌های مردم را می‌شنویم از عملکرد کند دولت متأثر می‌شویم چرا که خواسته‌های مردم مربوط به اجرا و قوه مجریه است و وقتی دولت درست نمی‌تواند کار خود انجام دهد به نمایندگان فشار وارد می‌شود.

دولت برای حل بحران آب چه کرده است؟

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در موضوع بحران آب مشکلات بسیاری وجود دارد اما دولت و وزارت نیرو چه کار کرده است و سیستم اداری عریض و طویلی که در وزارت نیرو هستند برای بحث بحران آب و خشکسالی که با زندگی میلیون‌ها انسان در ارتباط است چه اقدامی انجام داده است؟

رخوت سیستم اجرایی نگران‌کننده است

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه رخوتی را در سیستم اجرایی مشاهده می‌کنیم که نگران‌کننده و ناراحت‌کننده است، گفت: دولتی‌ها باید نشاط بیشتری داشته باشند تا مجبور نشوند به حواشی بپردازند و حواشی را مطرح می‌کنند که برای مردم اصل نیست چرا که اصل معیشت است و باید به آن بپردازند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا