امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

آموزش و پرورش وظیفه علم‌آموزی و فرهنگ‌سازی دارد؛ نه رونق دادن به گردشگری

آموزش و پرورش وظیفه علم‌آموزی و فرهنگ‌سازی دارد؛ نه رونق دادن به گردشگری

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است اولویت نخست آموزش و پرورش، تعلیم فرهنگ و علم است و نه رونق دادن به گردشگری

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خانه ملت درباره پررنگ شدن بحث تعطیلات زمستانی مدارس گفت: اولویت برای تغییر در تقویم آموزشی مدارس باید با هدف علم‌آموزی بیشتر دانش‌آموزان باشد و توجه به مباحثی همچون سرمایش و گرمایش در فصول مختلف و در مناطق گوناگون کشور؛ نه تعطیلی مدارس با هدف رونق گردشگری.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: اولویت نخست آموزش و پرورش، فرهنگ و علم است؛ آن را برای رونق گردشگری تعریف نکرده‌اند لذا باید راه‌های دیگری برای رونق گردشگری بررسی و پیگیری شود.

تعطیلات زمستانی جاذبه‌ای برای گردشگری ایجاد نمی‌کند

وی با تاکید بر اینکه نمی‌شود به آموزش و پرورش آسیب زد تا رونق گردشگری داشته باشد، ادامه داد: تعطیلات زمستانی با هر هدفی که باشد؛ از جمله رونق گردشگری، دانش‌آموزان را از مسیر درس خارج می‌کند زیرا تا آنها به فضای درس و مدرسه برگردند، زمانی طول می‌کشد.

عبادی بیان کرد: وقتی عنوان تعطیلات را برای مدارس قرار دهیم؛ مثل تعطیلات نوروز مشاهده می‌شود که مدارس و کلاس‌ها از چند روز قبل از تعطیلات تا چند روز پس از آن از کیفیت لازم برخوردار نیستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعید است گردشگری با هوای سرد زمستان و جاده‌های لغزنده و روزهای کوتاه نسبت به روزهای تابستان جاذبه‌ای داشته باشد، گفت: حتی اگر دانش‌آموز حضور فیزیکی داشته باشد، حضور علمی لازم را ندارد و در مجموع آسیب تعطیلات زمستانی به بحث علمی دانش آموزان بیشتر است.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا