امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

آنچه مسئولین تصمیم می‌گیرند چرا اجرایی نمی‌کنند/ خراسان‌جنوبی هیچ منابع آبی ندارد

آنچه مسئولین تصمیم می‌گیرند چرا اجرایی نمی‌کنند/ خراسان‌جنوبی هیچ منابع آبی ندارد
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو در باروری ابرها در استان کمکی نکرده است، متذکر شد: با پیگیری‌های انجام‌شده در بحث باروری ابرها هوافضای سپاه پاسداران در خراسان‌جنوبی مسؤولیت آن را در گذشته قبول کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: در برنامه بودجه‌ای مجلس توانسته‌ایم برای خشکسالی، آبخیزداری و آب‌رسانی به روستاها اعتبارات ویژه‌ای را پیگیری کنیم.

وی متذکر شد: با پیگیری‌هایی که شخصاً انجام داده‌ام ۵۰۰ میلیون دلار در جهت توسعه آبخیزداری و آب‌رسانی به روستاها اختصاص‌یافته که از محل صندوق توسعه نیز برداشت شده است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت نیرو توجه ویژه‌ای برای تأمین آب در خراسان‌جنوبی کند، عنوان کرد: متأسفانه در دولت شاهد این هستیم که خراسان‌جنوبی را مانند سایر استان‌های کم‌آب دیگر ارزیابی می‌کنند.

عبادی افزود: در سیستان و بلوچستان با وجود مشکل کم‌آبی‌های موجود از حداقل‌هایی مانند چاه نیمه‌های زابل، رودخانه هیرمند، رودخانه سرباز، سد سرباز بهره‌مند هستند اما استان خراسان‌جنوبی هیچ منابع آبی ندارد.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو به وعده‌های خود عمل کند، اظهار داشت: به دلیل کمبود نزولات آسمانی نظر کارشناسی وزارت نیرو این شد که آب باید از دریای عمان، شیرین شود و به استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان‌جنوبی و خراسان رضوی منتقل شود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: آنچه مسؤولین تصمیم می‌گیرند چرا اجرایی نمی‌کنند، مردم نمی‌توانند منتظر این باشند که شما دائم مشغول مطالعه باشید! پس کی می‌خواهید عمل کنید؟

عبادی بیان داشت: حدود ۴۸۰ روستای خراسان‌جنوبی با تانکر آب‌رسانی می‌شود چراکه روستا‌های ما حتی آب برای خوردن ندارند.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در باروری ابرها در استان کمکی نکرده است، متذکر شد: با پیگیری‌های انجام‌شده در بحث باروری ابرها هوافضای سپاه پاسداران در خراسان‌جنوبی مسؤولیت آن را در گذشته قبول کرد و امیدوار هستیم در سال آینده نیز ادامه پیدا کند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره کمیسیون کشاورزی به خراسان‌جنوبی، گفت: روز گذشته در گفت‌وگو با رئیس و نائب‌رئیس کمیسیون کشاورزی تأکید کردم که حتماً هرچه زودتر نتایج بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی و آب از استان را جمع‌بندی و ارائه کنند.

عبادی بیان کرد: وظیفه کمیسیون کشاورزی است که اگر قانون دچار مشکل است آن را برطرف کند و اگر مجریان سختگیری می‌کنند، رفتارشان را اصلاح کنند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه دکتر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی و آب هستند و به‌صورت ویژه نتایج بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی و آب از استان را پیگیری می‌کنند.

انتهای پیام/۶۹۰۵۲/ج

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا