امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

آیت الله حائری شیرازی: امام خمینی(رحمت الله علیه) ولایت آمریکا را ولایت طاغوت می دانست

آیت الله حائری شیرازی: امام خمینی(رحمت الله علیه) ولایت آمریکا را ولایت طاغوت می دانست

عضو خبرگان رهبری در خوسف شیرازی با بیان این مطلب که امام راحل “ولایت آمریکا را ولایت طاغوت می دانست” گفت: هرکس با آمریکا متحد شد، امام(رحمت الله علیه) در برابر او موضع گرفت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله محی الدین حائری شیرازی در اجتماع بزرگ مردم خوسف که به‌مناسبت مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) و قیام ۱۵ خرداد برگزار شد، با تأکید بر زمان‌شناسی در بین ائمه اطهار(علیه السلام) اظهار داشت: اگر علم و بردباری امام علی(علیه السلام) نبود تفرقه عالم اسلام را منقرض می‌کرد.

وی افزود: اگر دستورات حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در زمینه تشییع شبانه پیکر ایشان و همچنین پنهان مانده قبرشان نبود، نسل‌های بعدی در اشتباه می‌بودند.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در بیان حقیقت نسل بعدی را در اشتباه نگذاشته‌اند، بیان کرد: امام راحل(رحمت الله علیه) همواره به مانند امام علی(علیه السلام) و حضرت فاطمه(سلام الله علیها) به عنوان دو الگو عمل کرد.

وی ادامه داد: امام خمینی(رحمت الله علیه) از یک طرف همه عالم اسلام را فرزندان و عزیزان خودش قرار داد و محبت خودش را تعالی، ترقی عالم اسلام مصرف کرد و از طرف دیگر اشتباهات را امضاء نکرد.

آیت الله حائری شیرازی با بیان این مطلب که امام راحل “ولایت آمریکا را ولایت طاغوت می دانست” اظهار داشت: هرکس با آمریکا متحد شد، امام(رحمت الله علیه) در برابر او موضع گرفت.

وی گفت: در اعمال حج برای رفع اشتباه برائت از مشرکین را جزو وظایف حجاج قرار داد و این برائت منجر به بیداری اسلامی در دینا شد.

استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری با اشاره به اینکه شعار مقابله با اسرائیل در لبنان برگرفته از برائت مشرکین امام خمینی(رحمت الله علیه) در ایام حج بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی اولین فرزند خودش را یعنی “حزب الله لبنان” به سلامتی متولد کرد و این فرزند امروز در منطقه خاورمیانه می‌درخشد.

وی با بیان اینکه اسرائیل به عنوان ستمکار و علم‌دار ظلم و جنایت و جمهوری اسلامی ایران به عنوان علم‌دار بصیرت، عدالت، آزادی و کرامت انسانی مطرح است.

آیت الله حائری شیرازی با بیان اینکه صدای جمهوری اسلامی، صدای رسول خدا، ائمه اطهار، آزادگان جهان است، اظهار کرد: امام خمینی(رحمت الله علیه)، همه مسلمانان را دوست می‌داشت و با همه متفق بود.

وی به خاطره‌ای از مرحوم آیت‌الله عبادی امام جمعه فقید زاهدان اشاره کرد و گفت: در هفته وحدت به دعوت مرحوم آیت‌الله عبادی امام جمعه فقید سیستان و بلوچستان در جلسه‌ای سخنرانی داشتم و آن روز اعلام کردم با مسلمانان آمریکایی و اسلام آمریکایی وحدت نداریم، ما فقط با کفر بر طاغوت وحدت داریم.

عضو خبرگان رهبری با طرح این سئوال که چه کسی شک دارد به اینکه اسرائیل طاغوت نیست، بیان کرد: اینها‌(اسرائیل و آمریکا) مظاهر مشخص ابلیس هستند.

وی با بیان اینکه با کسانیکه با آمریکا متحد‌‌اند، اعتماد نداریم، خاطرنشان ساخت: زمان، زمان براندازی ابرقدرت‌ها است، امام راحل(رحمت الله علیه) گفت؛ من با اطمینان می‌گویم اسلام ابرقدرت‌ها را به خاک ذلت می‌کشاند.

به گفته آیت‌ الله حائری شیرازی زمان، زمان بازگشت اسلام به عزت است، تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل خار مغیلان هستند.

امام جمعه سابق شیراز با اشاره به اینکه زمان، زمان وفاداری مردم است، بیان داشت: امام زمان(عجل الله تعالی علیه) غایب بودند و نائب ایشان یعنی امام خمینی(رحمت الله علیه) با ندای جنگ جنگ تا پیروزی مردم ۸ سال مقاومت و ایستادگی کردند و بعد امام راحل صلح(قطعنامه) را پذیرفت و مردم اطاعت کردند.

وی افزود: امام راحل(رحمت الله علیه) آمد بگوید صبح نزدیک است و ما منتظر طلوع خورشیدیم.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه امام خمینی(رحمت الله علیه) به ما آموخت در مقابل مستکبرین بایستد، گفت: رهبر انقلاب اسلامی نیز به مانند امام علی(علیه السلام) مدارا می‌کند و حرف حقش را مثل فاطمه زهرا(سلام الله علیها) می‌زند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا