امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: آینده خوبی برای سیمان باقران پیش بینی می کنم

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: آینده خوبی برای سیمان باقران پیش بینی می کنم

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بحث سیمان باقران را نیز از همان ابتدای حضورم در مجلس به عنوان یکی از اولویت های کاریم پیگیر هستم و به لطف خدا تقریبا موانع کار رفع شده و به زودی مسایلی که در بحث بورس و … هم وجود دارد مریفع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل روزنامه آوای خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در ادامه افزود:سفر اخیر رئیس جمهور و هیئت همراه در مجموع سفر خوبی بود و مخصوصا بیانات آقای روحانی در سازمان ملل بسیار منطقی حساب شده و دقیق عنوان شد زیرا در چارچوب سیاست های کلی نظام و مقام معظم رهبری بود و جای تقدیر و تشکر دارد و قطعا این سفر آثار مثبتی در عرصه جهانی و عالم دیپلماسی برای کشورمان خواهد داشت.حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در خصوص مسایل حوزه انتخابیه اش نیز گفت:در حال حاضر در استان خراسان جنوبی هیچ مسئله ای مهمتر از مشکل آب نداریم و شدیدا پیگیر این موضوع هستیم و در آینده نزدیک هم در این خصوص دیداری با وزیر محترم نیرو خواهیم داشت تا در راستای رفع مشکل کم آبی و بی آبی استان مساعدت کنند و این مشکل مهم و حیاتی چه با انتقال آب از سد دوستی چه از طریق مرز یا دریاهای عمان و خلیج فارس و چه با انتقال آب از نقاط دیگر مرتفع گردد.به هر حال ممکن است مشکل بی آبی و کم آبی استان در استان هنوز به یک بحران جدی تبدیل نشده اما قطعا خراسان جنوبی در آینده دچار بحران بی آبی خواهد شد.

با توجه به کمبود اعتبارات برای اجرای پروژه های مهم انتقال آب به استان و اتصال به راه آهن سراسری کار سختی داریم

حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی اضاقه کرد:در کنار پیگیری مشکل بی آبی بحث اتصال به راه آهن سراسری را نیز پیگیر هستیم هرچند که این دو پروژه بسیار هزینه بر است و هزاران میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و با وضعیت اقتصادی فعلی و کمبود منابع و اعتبارات کار سختی در پیش داریم.من در مورد این دو موضوع با آقای رئیس جمهور هم صحبت کرده ام که ایشان هم به بحث کمبود اعتبارات اشاره داشتند اما با این وجود ما نمایندگان استان وظیفه خود را در پیگیری جدی این مسایل انجام می دهیم . امیدواریم به نتیجه برسد.

آینده خوبی برای سیمان پیش بینی می کنم و ان شاءالله سال آینده راه اندازی شود

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت:بحث سیمان باقران را نیز از همان ابتدای حضورم در مجلس به عنوان یکی از اولویت های کاریم پیگیر هستم و به لطف خدا تقریبا موانع کار رفع شده و به زودی مسایلی که در بحث بورس و … هم وجود دارد مریفع خواهد شد.اخیرا و به دنبال دیدار با وزیر محترم اقتصاد و دارایی مقرر گردیده قریب به ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک ملی به تدریج به این پروژه اختصاص یابد.من آینده خوبی را برای سیمان باقران پیش بینی می کنم.اخیرا به فرابورس هم رفته و ان شاءالله امیدوارم با رفع مشکلات در سال آینده شاهد راه اندازی این کارخانه باشیم.

اهمیت احداث باند دوم کمتر از اتصال استان به راه آهن نیست

حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی اظهار داشت:پروژه احداث باند دوم نیز اگر چه هزینه کمتری نسبت به پروژه راه آهن دارد اما اهمیت آن از پروژه راه آهن کمتر نیست زیرا در نقاطی از کشور که به راه آهن سراسری هم متصل است تنها ۳ درصد کل بار و مسافر با قطار جا به جا می شود.البته پروژه احداث باند دوم در ردیف پروژه های مهر ماندگار قرار گرفت و اگر بحث تحریم ها و کمبود اعتبارات پیش نمی آمد در حال حاضر به بهره برداری رسیده بود.به هر حال دشمنان با اعمال تحریم ها شرایط خاصی را تحمیل کردند.

ضرورت تسریع در تکمیل استادیوم ۱۵ هزار نفری بیرجند و تمایل به داشتن یک تیم در لیگ فوتبال کشور

حجت الاسلام و المسلمین عبادی به پروژه استادیوم ۱۵ هزار نفری بیرجند هم اشاره کرد و گفت:من در نطق پیش از دستور خود در مجلس از سرپرست محترم وزارت ورزش و جوانان خواستیم که برای تکمیل این استادیوم و مساعدت نمایند.ضمن این که خوشحال خواهیم شد که برای تشویق و ترغیب جوانان یک تیم فوتبال در لیگ کشور داشته باشیم تا زمینه برای شکوفا شدن استعداد جوانان منطقه فراهم شود.

لزوم حمایت عملی از سرمایه گذاران

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان این که حمایت از سرمایه گذار در توسعه استان بسیار حائز اهمیت است گفت:آغوش ما برای استقبال از سرمایه گذاران باز است و یک سرمایه گذار برای پروژه فولاد بیرجند داریم و ان شاءالله این سرمایه گذار و سایر سرمایه گذارانی که برای حضور در استان اعلام آمادگی می کنند مورد حمایت عملی قرار گیرند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا