آیین‌نامه‌های اجرایی سند تحول بنیادین تدوین نشده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم اجرای سند تحول بنیادین، از تدوین نشدن آیین‌نامه‌های اجرایی این سند انتقاد کرد.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی در گفتگو با خانه ملت  با اشاره به لزوم اجرای سند تحول بنیادین، گفت: آموزش و پرورش نسبت به اجرای سند تحول بنیادین بی‌مهری می‌کند و هیچ یک از وزرای این وزارت به اجرای آن توجه چندانی نداشته‌اند.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس یکی از بندهای سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش باید آیین‌نامه‌های لازم برای اجرا را تدوین کرده و به مدیران ابلاغ می‌کرد این در حالی است که تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است؛ تا زمانی که آیین‌نامه سند تحول بنیادین ابلاغ نشود اجرا آن امکان‌پذیر نیست زیرا مدیران مدارس با این سند آشنایی چندانی ندارند و اهتمامی نیز برای اجرای آن وجود ندارد.

وی بیان کرد: زمانی سند 2030 بدون اطلاع مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات وزیران تصویب شد و وزیر وقت آموزش و پرورش چندین کمیته برای اجرایی کردن این سند تشکیل داد؛ آیا تا به امروز برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین کمیته‌ای تشکیل شده است؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس با توجه به بعد نظارتی خود، جلسات مکرری با وزیر آموزش و پرورش برای ارائه گزارش درباره اجرایی شدن سند تحول بنیادین برگزار و اجرای این سند را پیگیری می‌کند؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز باید با نظارت‌های مستمر نحوه اجرای سند را بررسی کند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.