امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

آیین تقدیر از مدال آوران المپیاد پزشکی و قهرمان تیراندازی مسابقات آسیایی اینچئون در دفتر حجت الاسلام عبادی برگزار شد

آیین تقدیر از مدال آوران المپیاد پزشکی و قهرمان تیراندازی مسابقات آسیایی اینچئون در دفتر حجت الاسلام عبادی برگزار شد

مدال آور طلایی خراسان جنوبی در المپیاد علمی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی و پدر بانوی طلایی ایران در مسابقات آسیایی اینچئون امروز صبح (۲۴ مهر) در دیدار با نماینده مردم بیرجند در مجلس خواستار پیگیری بسترهای حمایتی از برگزیدگان المپیادهای پزشکی از سوی بنیاد ملی نخبگان و ایجاد یک سالن اختصاصی ویژه تیراندازی در مرکز استان شدند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی صبح امروز در آئین تقدیر از بانوی طلایی مسابقات قهرمانی آسیایی اینچئون کره جنوبی و مدال‌آوران المپیاد پزشکی کشور با اشاره به فراز «من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق» اظهار کرد: از نشانه‌‏های ایمان در وهله نخست سپاسگزاری و شکر نسبت به خداوند است که مظهر لطف و بخشش بوده و با نعمت‌های فراوان مخلوقاتش را به بندگی و اطاعت از خویش فرمان داده است و در مرتبه دوم تشکر از کسانی که راه رسیدن به نعمات الهی را هموار نموده و واسطه این فیض شده‏‌اند.

وی افزود: از آنجایی که تشکر و تشویق به انگیزش افراد در ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر کمک می‏‌کند و روح و روان آنها را شاد و بانشاط می‏‌گرداند، این امر همیشه مورد تأکید اسلام و پیشوایان دینی بوده است و اگر در جامعه‌ای روحیه تشکر و قدردانی از انسان‌های خیّر، مبتکر و خلّاق از بین برود، گرایش به فعالیت‏‌های مثبت و سازنده کمرنگ شده و دلسردی و خمودگی جای آن را خواهد گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از خراسان جنوبی به عنوان مهد علم، فرهنگ و هنر نام می‌برند و در طول زمان مشاهیر، عالمان، نوابغ علمی و ورزشی  بی‌شماری را در دامان خود پرورانده است که معرفی و تجلیل از الگوهای موفق در حوزه‌های مختلف از جمله ورزشی و علمی، می‌تواند یکی تاثیرگذارترین شاخص‌ها در تربیت نیروی انسانی و پرورش استعدادهای بالقوه خدادادی ‌باشد.

عبادی به نبود زیرساخت‌های مناسب و مشکلات عدیده استان در بخش‌های اقتصاد و اشتغال اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین سرمایه خراسان جنوبی که به عنوان گنجی پربها و تأثیرگذار همیشه مطرح می‌باشد، نیروی انسانی بالقوه، معادن غنی فکری و تحصیلاتی، امنیت پایدار منطقه‌ای است که به جرأت می‌توان گفت، ارزش این نعمت‌ها به مراتب بالاتر از نفت و گاز محسوب می‌شود و برای رشد و تعالی در جامعه باید بسترها و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.

وی از «نجمه خدمتی» بانوی نوجوان خراسان جنوبی که نخستین مدال طلای مسابقات آسیایی اینچئون کره جنوبی را کسب کرد و پرچم جمهوری اسلامی ایران را به شایستگی به اهتزاز درآورد، به عنوان قهرمانی ملی و ماندگار در اذهان مردم یاد کرد و گفت: وی در خانواده‌ای متدین و فرهنگی پرورش یافته و سخت کوشی و تلاش شبانه‌روزی همراه با عرق ملی از خصایص این بانوی طلایی ایران بود که توانست سرافرازی وصف‌ناپذیری را برای جامعه اسلامی به ارمغان آورد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کسب دو مدال طلا و نقره دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در المپیاد پزشکی کشور، افزود: در خراسان جنوبی ظرفیت و پتانسیل‌های علمی و تحقیقاتی فراوانی وجود دارد که اگر شناسایی و سازماندهی شده و به طور شایسته‌ای مورد حمایت قرار گیرد، می‌تواند در حوزه‌های متفاوت و سطوح کلان و ملی تأثیرگذار باشد.

عبادی با اشاره به حمایت حوزه نمایندگی مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی از نخبگان ورزشی و علمی استان، یادآور شد: کسب مدال طلای نوید ربیعی و نقره شقایق نورانی در ششمین المپیاد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، نشان‌دهنده وجود نخبه‌های علمی در سطح استان می‌باشد که باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولان قرار گیرد و زمینه بالندگی و کاربردی تخصص این افتخار آفرینان در حوزه‌های دانشگاهی و پارک علم و فن‌آوری عملیاتی شود.

وی از نخبه‌های ورزشی و علمی به عنوان سرمایه‌‌های ملی نام برد و افزود: قهرمانان ورزشی و مدال‌‌آوران عرصه علمی خراسان جنوبی می‌توانند در میادین بین‌المللی ورزشی و رقابت‌های علمی کشوری به عنوان سفیران شایسته خراسان جنوبی مطرح باشند بنابراین مسئولان نیز باید زمینه شکوفایی این عزیزان را مهیا کنند.

انتهای پیام/

نوید ربیعی دارنده مدال طلای المپیاد پزشکی کشور در دیدار با نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور شما به عنوان نماینده در بیرجند مثمر ثمر و مایه خیر و برکت بوده است و از اینکه این جلسه تشکیل شد مایه دلگرمی اهل فرهنگ، علم و ورزش خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در عرصه های مختلف موفقیت کسب کرده استافزود: موفقیت ما در المپیاد پزشکی کشور قطره کوچکی از این موفقیت هاست و جا برای کار فراوان است تا بتوانیم موفقیتهای بیشتری کسب نماییم .

ربیعی با اشاره به اینکه سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی بیرجند میزبان چهارمین کنگره دانشگاههای شرق کشور بود؛ گفت: دانشگاههای علوم پزشکی بیرجند توانست طرحهای مختلفی را به ثبت برساند که ظرفیت بزرگی محسوب می شود و اگر حمایت شود بسیاری از این طرح ها به مرحله انبوه سازی خواهد رسید.

دارنده مدال طلای المپیاد پزشکی سراسر کشور در سال ۹۳ در خصوص برگزاری ششمین دوره المپیاد پزشکی کشور گفت: این المپیاد از ۱۵-۱۸ مهر امسال در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد که در این مسابقات از برگزیدگان دانشگاههای مختلف کشور تیمهایی حضور داشتند و از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند سه نفر اعزام شدند و آزمون های مربوطه در حوزه علوم پایه بوده که ذکر این نکته الزامی که  امسال سطح مسابقات بسیار سنگین بود و در بخش انفرادی تیم ما توانست مدال طلا و برنز را از آن خود نماید و در مجموع دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جزو ۹ دانشگاه برتر کشور قرار گیرد.

وی افزود: توافقاتی با وزارت بهداشت صورت گرفته که افراد شرکت کننده در المپیاد های پزشکی از مزایایی بنیاد ملی نخبگان برخوردار شوند که هنوز این اتفاق رخ نداده و از نماینده محترم تقاضا داریم این موضوع را پیگیری نمایند.

در ادامه شقایق السادات نورانی دارنده مدال برنز المپیاد پزشکی کشور نیز با بیان اینکه در دوره قبل این المپیاد در سال گذشته رتبه نهم را کسب کردم، گفت: امسال نیز به یاری خداوند توانستم رتبه سوم و مدال برنز این دوره از المپیاد پزشکی کشور را برای استان کسب کنم.
وی افزود: شرکت در المپیاد ها هیچگونه مزایایی ندارد و خواستاریم که حضرتعالی که عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هستید موضوع بهره مندی مدال آوران المپیاد های علمی از جمله پزشکی از مزایای حمایتی بنیاد ملی نخبگان بهره مند شوند و این برای دانشجویان شرکت کننده باعث انگیزه می گردد.

پدر بانوی طلای ایران(خانم نجمه خدمتی) با تاکید بر اینکه امثال “نجمه خدمتی” در این استان بسیار زیاد است ولی باید استعدادهای آنها شکوفا شود، افزود: نجمه قبل از کسب مدال، هیچ حمایتی از سوی مسئولان نشد و بعد از کسب مدال، مسئولان پای کار آمدند.

خدمتی با بیان اینکه در حال حاضر سالن اختصاصی تیراندازی در خراسان جنوبی وجود ندارد، درخواست کرد: سالنی اختصاصی در مرکز شهر بیرجند ویژه تیراندازی راه اندازی شود.

گفتنی است، در این دیدار حجت الاسلام عبادی با اهدای یک جلد کلام الله مجید و لوح تقدیر از این مدال آوران تجلیل کرد.

پایان پیام

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا