امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

احداث مجتمع آموزشی در شمال‌شهر بیرجند توسط آستان قدس رضوی/ ساخت درمانگاه تأمین اجتماعی شمال شهر بودجه گرفت

احداث مجتمع آموزشی در شمال‌شهر بیرجند توسط آستان قدس رضوی/ ساخت درمانگاه تأمین اجتماعی شمال شهر بودجه گرفت
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه‌اندازی درمانگاه تأمین اجتماعی در شمال شهر بیرجند، گفت: جلسات متعددی پیرامون این موضوع با رئیس سازمان تأمین اجتماعی گرفته و احداث درمانگاه تأمین اجتماعی در شمال شهر در بودجه امسال تأمین اجتماعی لحاظ شده است.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از فارس، ساکنین بلوار بقیه‌الله بیرجند شامگاه چهارشنبه میزبان حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و در میان در مجلس شورای اسلامی، شهردار بیرجند و اعضای شورای شهر شده و در دیداری صمیمانه از نزدیک به تبیین مشکلات و مسائل خود پرداختند.

از جمله مشکلاتی که در این دیدار مطرح شد؛ عدم روشنایی بلوار بقیه‌الله، خاکی بودن معابر بلوار بقیه‌الله، غیرهم‌سطح بودن چهارراه آتش‌نشانی، نبود فضای سبز و پارک، نبود آب شرب تصفیه شده، زمین بازی، مراکز بهداشتی و درمانی و کمبود فضای آموزشی بود.

هیچ شهروندی پشت درب اتاق شهردار نمی‌ماند

محمدعلی جاوید شهردار بیرجند در این دیدار از برگزاری ملاقات‌های عمومی شهرداری به صورت هفتگی خبر داد و اظهار داشت: این ملاقات‌ها هر هفته یک بار انجام می‌شود لذا طی مدتی که در شهرداری بیرجند مشغول به کار شدم هیچ شهروندی پشت درب اتاق شهردار نمی‌ماند و درب اتاق به روی تمام شهروندان باز است.

وی به پرداخت عوارض شهرداری توسط شهروندان اشاره و با اعلام اینکه بیش از ۸۰ درصد عوارض شهری از جنوب شهر و کمتر از ۲۰ درصد عوارض از ساکنان شمال شهر اخذ می‌شود، مطرح کرد: تمام اقدامات و فعالیت‌های شهرداری از محل اعتبارات داخلی است.

شهردار بیرجند سرانه استاندارد فضای سبز را برای هر فرد را ۱۲ مترمربع اعلام کرد و گفت: این در حالی است که سرانه فضای سبز برای هر نفر در مهرشهر یک متر و ۶۰سانتی متر است.

اولویت اول شهرداری آسفالت معابر خاکی است

جاوید به اختصاص بخشی از بودجه شهرداری به آسفالت معابر و خیابان‌ها اشاره کرد و گفت: اولویت اول شهرداری آسفالت معابر خاکی است که تاکنون عملیات آسفالت معابر زیادی از شهر به‌ویژه در شمال شهر و مهرشهر انجام شده است.

هزینه‌کرد ۹ میلیاردی شهرداری جهت اتصال سه راه اسدی به پل موسی‌بن جعفر(ع)

وی از هزینه‌کرد ۹ میلیارد تومانی شهرداری جهت بازگشایی معبر سه راه اسدی به پل موسی بن جعفر(ع) خبر داد و تبیین کرد: به دلیل اینکه این نقطه شهر از خدمات محروم و ارزش املاک در این منطقه بسیار پایین بود عملیات بازگشایی معبر سه‌راه اسدی به پل موسی‌بن جعفر(ع) را با هزینه کرد ۹ میلیارد تومانی به اتمام رساندیم.

شهردار بیرجند از برنامه‌های شهرداری در خیایان‌های الهیه و شعبانیه خبر داد و گفت: در هر کجای شهر به ویژه در مناطق کم‌برخوردار زمینی با کاربری فضای سبز وجود داشته باشد آمادگی احداث فضای سبز را در آن نقطه داریم.

بلوار شهدای عبادی؛ آبروی شهر

جاوید بلوار شهدای عبادی را ورودی و آبروی شهر دانست و از هزینه‌کرد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی شهرداری جهت زیباسازی این بلوار خبر داد و اعلام کرد: مشکلات شهر بیرجند زیاد و گسترده است لذا نباید شهروندان انتظار داشته باشند این مشکلات ظرف یک تا دو سال حل شود.

وی به ظرفیت‌های خوب شهر بیرجند اشاره کرد و گفت: بنیاد جانبازان، اوقاف، آستان قدس و پادگان ۰۴ جزو ظرفیت‌های خوب شهر بیرجند است که با تعامل و همکاری این نهادها می‌توان از این ظرفیت‌ها جهت توسعه شهر استفاده کرد.

 یک ریال از حق و حقوقات به شهرداری داده نشده است!

علی عدل معاون عمرانی شهرداری بیرجند خواستار پرداخت حق و حقوق شهرداری توسط دستگاه‌های دولتی شد و بیان داشت: اگر دولت حق و حقوق قانونی شهرداری را بدهد اتفاقات خوبی در حوزه خدمات شهری رخ می‌دهد ولی متأسفانه یک ریال از حق و حقوقات به شهرداری داده نشده است.

سنگ راه و شهرسازی بر سر راه توسعه بیرجند

وی با اعلام اینکه ۷۰ درصد بودجه عمرانی شهرداری در مهرشهر هزینه می‌شود، اضافه کرد: شهرداری بیرجند تقاضای واگذاری برخی از زمین‌هایی که مالکیت فضای سبز هستند را داشته ولی متأسفانه این مهم توسط نهادهای مربوطه از جمله راه و شهرسازی صورت نمی‌گیرد.

معاون عمرانی شهرداری بیرجند آسفالت معابر خاکی را جزو اولویت‌های شهرداری اعلام کرد و افزود: بعد از آسفالت معابر خاکی در صورت وجود بودجه روکش آسفالت نیز در دستور کار شهرداری قرار می‌‌گیرد.

ابراهیم تقی‌زاده رئیس شورای شهر بیرجند نیز با بیان اینکه مسؤولیت‌ها تعریف شده و هر فردی در حوزه کاری خود دارای مسؤولیتی است، گفت: موضوعات شهری مربوط به شهرداری است و موضوع اراضی بنیاد جانبازان را از باید از شورای شهر پرسید که شما به عنوان منتخبین ما در شورای شهر چه کاری انجام داده‌اید؟

درآمد بنیاد مستضعفان در جیب تهرانی‌ها

وی به برگزاری جلسات مکرر شورای شهر با رئیس بنیاد مستضعفان استان اشاره کرد و گفت: اراضی بنیاد متعلق به شهر است و آنچه فروخته می‌شود باید درآمد آن در خود شهر صرف شود که متأسفانه بخش زیادی از این درآمد به تهران می‌رود.

رئیس شورای شهر بیرجند بودجه شهرداری در سال جاری را ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و با بیان اینکه ۶۰ میلیارد تومان این مبلغ مختص هزینه‌های جاری است، مطرح کرد: شهرداری بیرجند تاکنون یک ریال بودجه دولتی دریافت نکرده است.

هزینه‌کرد ۲۰ میلیاردی شهرداری در شمال شهر!

تقی‌زاده اعلام کرد: از بودجه شهرداری ۳۹ میلیارد تومان مختص کارهای عمرانی است که تا این لحظه قریب به ۲۰ میلیارد تومان در منطقه شمال شهر و پنج میلیارد تومان در منطقه جنوب شهر بیرجند هزینه شده است.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر جزئی از مردم هستند، مطرح کرد: در خصوص تأمین فضای سبز در این منطقه اگر زمینی با کاربری فضای سبز وجود داشته باشد و در اختیار شهرداری قرار گیرد قطعا با توجه به پشتکار، جدیت و تلاش شبانه‌روزی شهردار فضای سبز در آنجا احداث خواهد شد.

رئیس شورای شهر بیرجند همچنین به احداث درمانگاه تأمین اجتماعی در شمال شهر بیرجند اشاره کرد و توضیح داد: جلسات متعددی با مسئولان تأمین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی برگزار و این موضوع را مطرح کردیم.

تقی‌زاده اضافه کرد: زمزمه‌هایی مبنی بر بازسازی و انتقال بیمارستان امام رضا(ع) به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) شنیده می‌شود و اگر این مهم رخ دهد اهالی شمال شهر با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند لذا باید تدابیر لازم در خصوص احداث درمانگاه تأمین اجتماعی در شمال شهر اندیشیده شود.

سهم اندک شهرداری بیرجند از بودجه

وی با اعلام اینکه شهرداری بیرجند از لحاظ بودجه‌ای استان سی و یکم کشور است، مطرح کرد: بودجه شهرداری بیرجند از تمام مراکز استان‌ها کمتر است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی

بیان داشت: هر کسی در حدود و اختیاراتی که قانون اساسی برایش مشخص کرده باید پاسخگو باشد.

وی به مشکلات ساکنان شمال شهر بیرجند اشاره کرد و گفت: شمال شهر ظرف یک مدت کوتاهی گسترش یافت و حجم انبوهی از مردم وارد این منطقه شدند لذا امکانات محدود شهرداری جوابگوی درخواست‌های شهروندان نبود.

برخی از مشکلات شمال شهر به دستگاه‌های اجرایی و دولت برمی‌گردد

 نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از مشکلات شمال شهر به دستگاه‌های اجرایی و دولت برمی‌گردد، اضافه کرد: کمبود فضای آموزشی یکی از معضلات بزرگ خراسان‌جنوبی است که پیگیری‌های زیادی در این خصوص انجام شده است.

عبادی با بیان اینکه کمبود فضای آموزشی در شمال شهر ساکنان این نقاط را با مشکل مواجه کرده است، اعلام کرد: با همکاری آستان قدس یک مجتمع آموزشی شامل دبستان، راهنمایی و دبیرستان در شمال شهر بیرجند احداث می‌شود.

وضعیت خوب جاده‌های روستایی خراسان‌جنوبی

وی وضعیت جاده‌های روستایی خراسان‌جنوبی را خوب ارزیابی کرد و گفت: خراسان‌جنوبی در زمینه جاده‌های روستایی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

 نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه هیچ مدرسه دولتی اجازه ندارد یک ریال اجباری از کسی بگیرد، اعلام کرد: شهروندان اگر با چنین موضوعی مواجه شدند درخواست‌های خود را به صورت مکتوب مطرح تا پیگیری شود.

عبادی به پروژه انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند اشاره کرد و بیان داشت: با انتقال آب از دشت مختاران به شهر بیرجند تصفیه‌خانه بیرجند نیز با تمام ظرفیت شروع به کار خواهد کرد و وضعت آب شرب شهر خوب خواهد شد.

احداث درمانگاه تأمین اجتماعی بودجه گرفت

وی همچنین در خصوص راه‌اندازی درمانگاه تأمین اجتماعی در شمال شهر بیرجند، توضیح داد: جلسات متعددی پیرامون این موضوع با رئیس سازمان تأمین اجتماعی گرفته شده است و احداث درمانگاه تأمین اجتماعی در شمال شهر در بودجه امسال تأمین اجتماعی لحاظ شده است.

 نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی همچنین از تأمین زمین درمانگاه خبر داد و گفت: جانمایی زمین مربوطه انجام و باید این درمانگاه ساخته شود تا یکی از خلأهای شمال شهر بیرجند برطرف شود.

عبادی با بیان اینکه دولت در سال گذشته بودجه استان را به مجلس بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد داده بود که با پیگیری‌های مجمع نمایندگان استان ۳۵۰ میلیارد تومان به بودجه استان اضافه شد، اعلام کرد: همچنین به بودجه امسال استان  ۷۵ میلیارد تومان افزوده شد.

تسهیلات صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی

وی با یادآوری اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صندوق توسعه ملی اجازه دادند یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها اعطا کند، مطرح کرد: افراد می‌توانند جهت بهره‌مندی از این تسهیلات طرح‌های اشتغالزایی خود را ارائه و در صورت موافقت از تسهیلات استفاده کنند.

 نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:آینده انقلاب اسلامی با تمام دشمنی‌ها و کوتاهی‌ها روشن است و یقین بدانید سر ترامپ و آمریکا به سنگ خواهد خورد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا