امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

ادعای دولت؛ هیچ استاندار بومی نداریم!/ اهتمامی از سوی دولت در زمینه انتقال آب به استان ندیدیم

ادعای دولت؛ هیچ استاندار بومی نداریم!/ اهتمامی از سوی دولت در زمینه انتقال آب به استان ندیدیم
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از تأکیدات وزارت کشور در خصوص انتخاب استانداران بومی نبودن آن‌ها است، گفت: دولت ادعا کرده هیچ استاندار بومی نداریم!

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی در نشست خبری با اضصحاب رسانه در خصوص انتقال بخشی از پایگاه هوایی به شهر بیرجند، اظهار داشت: مکاتبه‌های متعددی در این خصوص  انجام و نظرات کارشناسان را به شورای عالی امنیت ملی ابلاغ کردیم.

وی با اعلام اینکه تمام تقاضاها و دغدغه‌ها در این خصوص به شورای امنیت ملی منتقل شد، بیان داشت: بنده به عنوان نماینده مردم نظرات را منتقل و تصمیم گیرنده نهایی شورای امنیت ملی است نه استان!

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی پیرامون افزایش پروازهای چارتری، مطرح کرد: پروازهای چارتری مخصوص بخش خصوصی است و ما نیز از بخش خصوصی در چهارچوب مقررات حمایت خواهیم کرد.

عبادی با اعلام اینکه تصور مردم استان بر این است که فقط تعداد پروازهای خراسان جنوبی کاهش یافته است، اضافه کرد: تعداد کنسلی پروازهای سایر استان‌ها از استان ما بیشتر است.

نوید بهترشدن وضعیت پروازهای استان در آینده

وی با نوید بهترشدن وضعیت پروازهای استان در آینده، تبیین کرد:رایزنی‌های متعددی در خصوص تشکیل ایرلاینی مختص خراسان‌جنوبی انجام شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی مهمترین مشکل استان را آب دانست و با اعلام اینکه موضوع مهمتری از آب نداریم، بیان داشت: بخشی از مشکلات حوزه آب به فرهنگ عمومی و بخشی به مدیریت برمی‌گردد.

عبادی از مکاتبات متعدد پیرامون انتقال آب به استان خبر داد و با اشاره به هزینه‌بر بودن انتقال آب به استان، تبییین کرد: در زمینه مطالعه و انتقال آب به استان ردیف بودجه‌ای اخذ کردیم که متأسفانه اهتمامی در این زمینه ندیدم لذا به عنوان نماینده مردم از دولت در این زمینه گلایه‌مندم چرا که اهتمام لازم را انجام نداده است

وی پیگیری در خصوص آب‌های ژرف را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: در این زمینه با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور مکاتباتی داشتیم چراکه انبوه آب‌های استان در قعر زمین و رودخانه‌ها جاری و ساری است و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راهی برای نگه‌داشت آب‌های زیرزمینی

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس گزارش مسؤولان چند برابر کمبود آب سفره های زیرزمینی از طریق روان‌آب‌ها خارج می‌شود، اضافه کرد: با آبخیزداری و آبخوان‌داری می‌توان این آب‌ها را نگه داشت.

عبادی بیان داشت: مدیر کل منابع طبیعی استان طرحی را زمینه آبخیزداری و آبخوان‌داری تهیه و خدمت رهبر انقلاب اسلامی عرضه شد که با موافقت رهبری ۲۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای آبخیزداری و آبخوان‌داری و ۲۰۰ میلیون دلار جهت آبرسانی به روستاها اختصاص یافت.

اجرای ۵۰ پروژه آبخیزاری و آبخوان‌داری

وی اعلام کرد: تاکنون ۵۰ پروژه استانی به واسطه اعتبار صندوق توسعه ملی در زمینه آبخیزداری و آبخوان‌داری در استان اجرا می‌شود و هیچ محدودیتی از لحاظ ساخت طرح نداریم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی مچنین در رابطه با کلنگ‌زنی را‌ه‌آهن از مسیر بیرجند به زاهدان، مطرح کرد: این مسیر برعهده وزرات راه است، چون حجم مسیر بالا است به دنبال فاینانس هستند و نمی‌دانیم با شرایط حاکم بر کشور این پروژه به کجا خواهد رسید.

عبادی روند دوبانده شدن جاده بیرجند- قاین را طی سه سال گذشته خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: برای اتمام این جاده تسهیلات ۱۲۰ میلیارد تومانی جهت تسریع پروژه در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

ادعای دولت؛ هیچ استاندار بومی نداریم!

وی پیرامون انتخاب استاندار خراسان‌جنوبی نیز، توضیح داد: در حال حاضر یکی از تأکیدات وزارت کشور در خصوص انتخاب استانداران بومی نبودن آن‌ها است زیرا بومی بودن استانداران مشکلات دیگری را در پی دارد لذا دولت ادعا کرده هیچ استاندار بومی در سطح کشور نداریم!

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خشکسالی‌های چندین ساله در استان و آسیب‌های وارده به کشاورزان، مطرح کرد: توجه به صنایع دستی می‌تواند به عنوان درآمد مکمل کشاورزان مطرح شود.

عبادی با اشاره به طرح حمایت از فرش و صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی و مصوب شدن این طرح، اعلام کرد: هنرمندان و کارآفرینان اگر از دستگاه اجرایی که می‌تواند کاری انجام دهد و نمی‌دهد، می‌توانند به ما مراجعه کنند.

گردشگری؛ زمینه‌ساز صدور فرهنگ/ مسؤولان گردشگری مقصر اول

وی گردشگری را سبب صدور فرهنگ مردم منطقه دانست و با اشاره به هنجارشکنی برخی گردشگران، عنوان کرد: در زمینه هنجارشکنی گردشگران در وله اول مقصر مسؤولان گردشگری هستند زیرا گردشگر را توجیه نکردند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر امام جمعه‌ای اعتراض می‌کند به معنای مختل کردن گردشگری نیست، اضافه کرد: نباید از گردشگر طلبکار باشیم و این هنجارشکنی‌ها به سوء مدیریت مسؤولان امر برمی‌گردد.

گلایه از غیرفعال شدن دفتر وزارت امور خارجه

عبادی همچنین از غیرفعال شدن دفتر وزارت امور خارجه در استان گلایه کرد و افزود: علی‌رغم بارها تذکر متأسفانه مسؤولان استان به این موضوع توجه نمی‌کنند.

وی خواستار اجرای طرح شفافیت ثروت‌های میلیاردی مسؤولان شد و اعلام کرد: شفافیت در حوزه اختیارات نمایندگان باشد تا نمایندگان در حیطه اختیاراتشان دستشان زی سنگ نباشد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از مساعدت‌های بنیاد مستضعفان در بیرجند، مطرح کرد: بنیاد مستضعفان طی چند سال اخیر نسبت به بیرجند مساعدت خوبی داشته و با وجود تمام مساعدت‌های انجام شده باز هم مطالبه‌گری خود را از بنیاد تمام نمی‌کنیم.

انتهای پیام/ط

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا