امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

اسرائیل بزرگترین منکر جهان اسلام است/ اسرائیل تنها برای فلسطین نیست بلکه برای کل منطقه است

اسرائیل بزرگترین منکر جهان اسلام است/ اسرائیل تنها برای فلسطین نیست بلکه برای کل منطقه است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در مراسم راهپیمایی باشکوه روز قدس با اشاره به اینکه مبارزه با اسرائیل مطابق منافع ملی و درچارچوب امنیت ملی است، گفت: امروز اسرائیل در خاورمیانه محور شرارت است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی امروز (۱۱ تیر) در جمع راهپيمايان روز قدس با بیان اینکه روز قدس روز بزرگی است، افزود: مردم ایران اسلامی امسال هم براساس وظیفه ملی، دینی و ایمانی خود در مراسم روز قدس حضور پرشوری داشتند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی روز قدس توسط امام راحل بنیان گذاشته شده است و این خود مرحله ای از مراحل امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: یک منکر بزرگی در سرزمین اسلامی روی داده است و ملت مظلوم فلسطین را از خانه خودشان بیرون کردند و فرزندان آنها را آواره و زنان و دختران را شکنجه می کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به اینکه سکوت کردن در برابر این جنایات و وحشی گری ها و حرف نزدن و ادعای روشن فکر درآوردن و انزجار نداشتن نسبت به این رژیم وحشی، مصداق ترک امر به معروف و نهی از منکر است، اظهارداشت: پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) فرمودند که اگر امر به معروف را ترک کنید، اشرار بر شما مسلط خواهند شد و آن وقت هرچه بزرگان شما هم دعا کنند مستجاب نخواهد شد و رفع بلا صورت نخواهد گرفت.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه اگر نهی از منکر فراموش شود دعا هم دیگر مستجاب نخواهد شد، گفت: اسرائیل یک منکر بزرگ و جنایتکار است و تاکنون در منطقه خاورمیانه جنایت ها انجام داده است و خیانت های متعددی کرده است و لذا در برابر این جنایات براساس روایات و آیات قران نباید سکوت کرد.

وی با اشاره به اینکه در همین جامعه اسلامی هم گاهی از زبان برخی افرادی که ادعای سیاستمدار دارند حرف هایی جاری می شود که ما را به فلسطین چه کار است، ادامه داد: اینها درسال ۸۸  هم شعار “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” سردادند که این شعار خود اسرائیلی ها است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس افزود: این شعارها برخلاف انسانیت، امنیت ملی و منافع کشور و آیات و روایات است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امروز متاسفانه برخی از کشورهای اسلامی با اسرائیل رابطه برقرار کردند، گفت: بسیاری از سران کشورهای عرب که ریشه انگلیسی دارند در عمل هر چه توانستند با اسرائیل همکاری کردند.

حضور مردم در صحنه‌ها نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کرد

حجت الاسلام عبادی گفت: اگر حمایت های مردم و رهبری امام خمینی و رهبر معظم انقلاب نبود تاکنون این رژیم وحشی معلوم نبود که چه بلاهایی بر سر ملت های مسلمان و اعم از عرب و غیر عرب نیاورده بودند؟ و خیلی از این بلاهایی که امروز سر کشورهایی مانند عراق، سوریه و لبنان درآوردند سر ایران زودتر از آنها در می آوردند.

وی گفت: تنها مهمی که توانسته است جلوی این توطئه دشمنان را بگیرد رهبری مقام معظم رهبری و حضور در صحنه بودن ملت ایران است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه اگر لبنان ناامن شود روی ایران هم اثر می گذارد، گفت: آمریکا از آن سوی دنیا آمده تا در منطقه ما چه بکند؟

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه برخی از افراد تاثیر اقدامات آمریکا و اسرائیل را در منطقه می بینند اما انکار می کنند، گفت: این روشن فکر نماها برای کشور و ملت دل نمی سوزانند، این شعارها ظاهر زیبایی دارد اما در باطن غیر علمی و نابخردانه و وطن فروشی است.

نباید به ظالمان تکیه کرد

وی با اشاره اینکه قرآن فرموده است که تکیه به ظالمان نکنید، گفت: برخی از کشورها خاورمیانه احساس می کنند با خدمت به دشمن برای خود امنیت حاصل می کنند اما در عمل دارند پازل آنها را تکمیل می کنند تا کسی به آنها کاری نگیرد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه بهترین سرمایه برای هر دولتی توکل به خدا است، گفت: بهترین سرمایه تکیه به سرمایه های مردمی و توکل به خدا است.

حجت الاسلام عبادی افزود: این سران کشورهای عربی که به مردم خود هیچ توجهی ندارند و به نظر آنها احترام نمی گذارند مجبورند به دشمن و ظالمان تکیه کنند و همین ها به ظاهر ادعای اسلام و مسلمان بودن دارند اما در واقع جزو خدم و حشم اسرائیل هستند لذا شرک بزرگ این است که انسان آمریکاپرست و استکبارپرست شود.

وی افزود: با این جنایاتی که امروز اسرائیل مرتکب می شود نه تنها هر مسلمان بلکه وظیفه هر انسانی است که شعار” مرگ بر اسرائیل” سر دهد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه مبارزه با اسرائیل مطابق منافع ملی و درچارچوب امنیت ملی است، گفت: امروز اسرائیل در خاورمیانه محور شرارت است.

اسرائیل برای کل منطقه برنامه دارد

حجت الاسلام عبادی با تاکيد بر اينکه داعش را هم خود اسرائیل به وجود آورد و هر روز هم به آنها کمک می کند، گفت: داعش را تفکر صهیونیستی به وجود آورد تا چهره خشنی از اسلام ارائه کند و مسلمانان را درگیر مسائل خودشان کند و از این طریق برای خود امنیت بدست اورد.

وی گفت: اسرائیل با به وجود آوردن داعش بدنبال تضعیف محور مقاومت است و می خواهد قدرت های اسلامی را ضعیف کند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اينکه برنامه اسرائیل تنها برای فلسطین نیست بلکه برای کل منطقه است، گفت: آنها برای کل خاورمیانه برنامه سازمان یافته دارند.

حجت الاسلام عبادی گفت: ملت ایران اهل مبارزه است و راه پیشرفت و نجات ما مقاومت هوشمندانه است و الا وادادگی آنها را جری تر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه داعش چیزی شبیه خوارج است، گفت: این افراد هر جنایتی را به اسم قرآن انجام می دهند و بعد می گویند که براساس آیات قرآن است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه اگر اسرائیل به همین شکل پیش برود تا ۲۰ سال آینده اثری از او نخواهد بود، گفت: این ضربات را جمهوری اسلامی ایران به اسرائیل وارد کرده است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا