امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

اظهار نظر حجت الاسلام عبادی درباره تشدید تحریم ها

اظهار نظر حجت الاسلام عبادی درباره تشدید تحریم ها

تحریم یک ابزار شکست خورده است؛ نه تنها در ایران که حتی در بسیاری از کشورهای دیگر نیز می بینیم که این ابزار موجب تغییر نشده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ به نقل از ویژه نامه مجلس روزنامه آوای خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی درباره تشدید تحریم ها گفت :تحریم یک ابزار شکست خورده است.نه تنها در ایران که حتی در بسیاری از کشورهای دیگر نیز می بینیم که این ابزار موجب تغییر نشده است.اگر شما به کره شمالی دقت کنید می بینید که به حق یا ناحق تحریم ابزار مناسبی برای تغییر سیاست یا اعمال زور برای هیچ کشوری نیست.به همین دلیل خود غربی ها نیز اذعان می کنند تحریم ها نتوانسته اقتصاد ایران را از پا درآورد و بلکه اقتصاد ایران به طرز شگفت انگیزی خود را با مشکلات تطبیق داده است و می بینیم که الان هم آرامشی در اقتصاد ایران دیده می شود و آن تلاطم اولیه تحریم ها از بین رفته است. ساختارهای اداری,اقتصادی و بانکی کشور نیز خود را با این شرایط مطابقت داده اند ضمن اینکه صادرات غیر نفتی ما نیز افزایش یافته و این امر برای غربی ها نیز بسیار دشوار است که ببینند با دست خود کار بسیار مبارکی در ایران انجام داده اند و آن هم کاهش وابستگی اقتصاد ایران به نفت و افزایش صادرات غیر نفتی است.از همین رو چون این تحریم ها مزایایی نیز برای ایران دارد تبدیل به ابزاری شده است تا غربی ها نیز حق غنی سازی را برای ایران پذیرا باشند.طبیعی است که با این وضعیت می توان با گروه ۱+۵ نیز تعامل برد- بردی داشته باشیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا