امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه استان چهارمحال و بختیاری دیدار کردند

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با نماینده ولی فقیه استان چهارمحال و بختیاری دیدار کردند

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید تربیت فدای آموزش شود، باید فرهنگ سازی از دوران ابتدایی صورت گیرد تا فرد از دوران کودکی با بد بودن تخلف آشنا شود.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در سفر خود به استان چهارمحال و بختیاری، با نماینده ولی فقیه در این استان دیدار کردند.

رسیدگی به وضعیت آموزشی استان چهارمحال و بختیاری هدف کمیسیون آموزش

در این دیدار محمدرضا عارف با اشاره به هدف کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از سفر به استان چهارمحال و بختیاری گفت: سنتی حسنه در کمیسیون آموزش و تحقیقات ایجاد شده که آن سفر به استان های کشور جهت بررسی وضعیت آموزشی استان ها می باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رشد علمی در استان چهارمحال و بختیاری سرعت مناسبی دارد و باید برای شتاب بخشیدن به این سرعت اقدامات مناسبی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: مقامات استان چهارمحال و بختیاری باید آموزش را که مهمترین اولویت در کشور است، سرلوحه اقدامات خود قرار دهند و تلاش کنند سطح آموزش در این استان را ارتقا بخشند.

وی با تشریح هدف سفر این کمیسیون به استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: روند آموزشی استان و همچنین رسیدگی به مشکلات آموزشی و فضاهای آموزشی این استان در این سفر مورد بررسی قرار می گیرد.

مشکل اصلی کشور بحث تحقیقات است

سپس حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام ضمن تبریک ایام دهه کرامت گفت: نمایندگان مجلس باید بحث تحقیقات را به طور جد مطالبه کنند، زیرا مشکل اصلی کشور بحث تحقیقات است.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: باید همیت نمایندگان توجه به مسائل کوچک آن هم بر اساس تحقیقات باشد، زیرا اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری با تحقیقات بر روی همین مسائل به وجود می آید.

وی با تاکید بر تقویت روحیه مطالبه گری نمایندگان بر روی مسائل کشور افزود: نمایندگان نباید به همان ۴ سال حضور خود در مجلس تمرکز کنند، بلکه باید تصمیمات کلانی برای ۲۰ سال آینده کشور بگیرند و نگاه ۴ ساله برای تصمیمات خود نداشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری در خاتمه تاکید کرد: نمایندگان باید با دوری از زد و بندهای سیاسی به فکر حل مشکلات مردم باشند تا بتوانند رضایت آنها را از نحوه فعالیتشان به دست بیاورند.

در ادامه مجلس، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی، درخصوص توجه به امور فرهنگی در دوران ابتدایی گفت: نباید تربیت فدای آموزش شود، باید فرهنگ سازی از دوران ابتدایی صورت گیرد تا فرد از دوران کودکی با بد بودن تخلف آشنا شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از بزه ها در کشور به دلیل عدم توجه به فرهنگ سازی از دوران کودکی است، زیرا آموزش همیشه مورد توجه قرار گرفته و امر فرهنگ مظلوم واقع شده است که باید اقدامات سازنده صورت گیرد.

در خاتمه این دیدار نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری ضمن تشکر از حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در استان خاطرنشان کرد: امید است که این سفر برکات زیادی برای این استان به وجود آورد لذا باید برای کمک به وضعیت آموزشی کشور و علی الخصوص این استان اقدامات مناسبی از جانب نمایندگان مجلس و مسئولان آموزشی کشور صورت بگیرد.

منبع: خانه ملت

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا