امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

اقدام عملی برای آبرسانی به خراسان جنوبی دیده نمی‌شود/ لزوم همکاری مسئولان برای جذب اعتبارات آبخیزداری

اقدام عملی برای آبرسانی به خراسان جنوبی دیده نمی‌شود/ لزوم همکاری مسئولان برای جذب اعتبارات آبخیزداری
نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت:برای آبرسانی به سه استان خراسان جنوبی،خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان نیاز به کار عملی است که تا کنون ما شاهد اقدام عملی در این خصوص نبوده ایم و تا کنون فقط بحث های مطالعه و نرم افزاری مطرح شده و کار سخت افزاری برای آبرسانی از سوی دریای عمران دیده نمی‌شود.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در گفتو با خاورستان،درباره پیگیری های اخیر به منظور آبرسانی به خراسان جنوبی از سوی دریایی عمان و  اعتبارات در نظر گرفته شده برای آبخیزداری در خراسان جنوبی اظهار کرد:بر اساس تصمیم و تشخیص وزارت نیرو قرار شده است آب مورد نیاز برای سه استان خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان از طریق دریای عمان تأمین شود.

وی با بیان اینکه تشخیص آبرسانی به خراسان جنوبی از سوی دریان عمان از سوی خود وزارت نیرو بوده و برای مردم خراسان جنوبی مهم نیست از کجا آب برایشان تأمین شود و فقط آب می‌خواهند، افزود: از وزارت نیرو می‌خواهیم سریعتر عملیات اجرایی را انجام دهد.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:طبیعتا آبرسانی از سوی دریای عمان هزینه زیادی نیاز دارد و لازم است از غیر منابع دولت برای این کار اعتبار در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام عبادی اظهار کرد:تمام نمایندگان این سه استان و استانداران این استان‌ها نیز پیگیر آبرسانی به سه استان عنوان شده از سوی دریای عمان هستند.

وی عنوان کرد: برای آبرسانی به سه استان خراسان جنوبی،خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان نیاز به کار عملی است که تا کنون ما شاهد اقدام عملی در این خصوص نبوده ایم و تا کنون فقط بحث های مطالعه و نرم افزاری مطرح شده و کار سخت افزاری برای آبرسانی از سوی دریای عمران دیده نمی‌شود.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث آبخیزداری، گفت: با توجه به پیگیری ها انجام شده طرحی که از سوی کارشناسان منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی آماده شده بود جهت ارائه به رئیس مجلس دادم و این طرح باعث شد که از صندوق توسعه ملی ۲۰۰ میلیون دلار برای آبخیزداری و ۳۰۰ میلیون دلار برای آبرسانی به روستاهای کشور که معظل بزرگی در خراسان جنوبی و سایر استانها است در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد:چون ارائه طرح آبخیزداری از سوی استان خراسان جنوبی و پیگیری های  صورت گرفته از طرف اینجانب بوده است درخواست داریم مجلس و دولت نگاه ویژه ای به این استان داشته باشند.

وی بیان کرد: برای اعتبار مورد نیاز آبخیزداری خراسان جنوبی چند نوبت با آقایان لاریجانی،نوبخت و آقایی رئیس جنگلها و مراتع کشور دیدار داشته و گفتگو کرده ام و آقای نوبخت قول مساعدت برای همکاری با خراسان جنوبی را داده اند و همچنین آقای لاریجانی نامه آبخیزداری استان را برای وزیر جهاد کشاورزی ارسال کرده و درخواست همکاری با خراسان جنوبی را داشته است.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مدتی قبل شنیده شد که مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای طرح آبخیزداری به خراسان جنوبی اختصاص پیدا کرده که من نسبت به این مبلغ معترض شدم و در نهایت بر اساس اظهارات رئیس جنگلها و مراتع کشور گفته شد که این مبلغ برای آغاز و پایه کار است و برای پروژه های آبخیزداری در خراسان جنوبی هیچ محدودیتی قائل نیستم؛هر چه پروژه آبخیزداری انجام شود برای هزینه همکاری خواهیم کرد.

حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: بر اساس اظهارات رئیس جنگلها و مراتع برای همکاری با خراسان جنوبی نیاز است که همه مسئولان استانی نیز اهتمام و همکاری های لازم را داشته باشند که از این مبلغ بسیار خوبی که برای آبخیزداری کشور در نظر گرفته شده است، مبلغ قابل توجهی برای خراسان جنوبی جذب شود و بهره برداری حداکثری را در این مورد داشته باشیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا