امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

امام جمعه بیرجند: سیستم اداری سخت‌گیر باید تغییر کند

امام جمعه بیرجند: سیستم اداری سخت‌گیر باید تغییر کند

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه سیستم اداری ما در خراسان جنوبی بسیار سخت گیر است که باید تغییر کند گفت: همچنین صنعت خودروسازی باید تحول پیدا کند.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از تسنیم، حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی در آیین خطبه های نمازجمعه شهرستان بیرجند در جمع مردم نمازگزار این شهرستان اظهار داشت: یکی از توصیه های اسلام، اخلاص در نیت ها است چراکه اگر در اعمال انسان اخلاص وجود داشته باشد خداوند متعال خود متکفل اعمال انسان است.

وی با بیان اینکه اصل اخلاص پاک کردن نیت از شرک و نفاق است افزود: اخلاص نقطه مقابل شرکت و کار برای رضای خداوند است و مراقبت و تزکیه بسیاری می خواهد.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند ضمن گلایه از اینکه سیستم اداری ما در استان بسیار سخت گیر است بیان کرد: این امر الزاما به مدیر دستگاه بر نمی گردد بلکه در قسمت کارشناسی اولیه وجود دارد.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به ضرورت تغییر این فرهنگ در استان تصریح کرد: قانون برای مردم است و نباید آن را زیر پا گذاشت اما هرکجا قانون را بتوان به نفع مردم تفسیر کرد باید عملیاتی شود.

وی به مناسبت های هفته اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ولادت امام حسن عسکری (ع) یکی از مناسبت های هفته است که این روز را به همه مردم تبریک عرض می کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی روز پژوهش را یکی دیگر از مناسبت های هفته عنوان کرد و بیان کرد: پژوهش بسیار مهم است و باید دولتمردان ما بیش از پیش به پژوهش توجه کنند، گرچه امروز نسبت به گذشته به این امر بیشتر توجه می شود و کارهای پژوهشی زیادی در جمهور اسلامی صورت گرفته است.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: آب های ژرف، انرژی های نانو و ساخت پیشرفته ترین سلاح های نظامی همه محصول پژوهش است اما در عین حال احساس می شود در برنامه ریزی ها باید بیشتر توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث پژوهش با توجه به تحریم ها می شود با همین اعتبارات کم اقدامات بزرگی انجام داد چراکه اگر پژوهش نباشد هزینه ها بالا می رود.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند یادآور شد: امید است خودروسازان ما نیز سری به دانشگاه ها بزنند و از ظرفیت اساتید دانشگاه نیز برای صنعت خودرو استفاده کنند که متأسفانه در این زمینه کوتاهی شده است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه صنعت خودروسازی باید تحول پیدا کند اظهار داشت: یکی دیگر از مناسبت های هفته روز حمل و نقل است و در این راستا مردم اهمیت حمل و نقل را می دانند و کسی که اهمیت حمل و نقل را در استان ما نمی داند دکتر نوبخت است که باید توجه کند و اعتبار بگذارد.

وی با بیان اینکه جاده بیرجند_ قاین را هنوز نتوانسته ایم به پایان برسانیم افزود: در بحث جاده و راه آهن در استان مشکلاتی داریم که باید مورد توجه دولتمردان قرار گیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روز تهاجم رژیم صهیونیست گفت: بالاترین تروریست در دنیا از بعد از جنگ جهانی تا به امروز رژیم آمریکا است.

حجت الاسلام عبادی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین فلسفی و حمله موشکی رژیم بعث به دزفول را از دیگر مناسبت های هفته عنوان کرد و بیان کرد: یکی دیگر از مناسبت های هفته روز کارگر است که امید است هیچ کارگری حقوقش به تاخیر نیفتد.

وی با بیان اینکه این شایسته نیست که در این تورم و گرانی ها حقوق کارگری پرداخت نشود خاطرنشان کرد: در این فشارهای اقتصادی برخی اقشار نان خوردن خود را ندارند بنابراین شایسته است هرکسی که می تواند به نیازمندان کمک کند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با اشاره به بحث مذاکرات یمن یادآور شد: بالاخره رژیم آل سعود پای مذاکره آمده است و امروز شکست دیگری برای آل سعود رقم خورده است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدا اظهار داشت: دشمن بیان کرد تابستان داغی در پیش است و بر روی ایران تمرکز کرد، در این راستا سوء تدبیری هایی در داخل نیز صورت گرفت و دلار به مرز ۲۰ هزار تومان رسید.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دلار به حسن تدبیر رئیس جدید بانک مرکزی به زیر ۱۰ هزار تومان رسید، همچنین باید قیمت ها نیز به همین نسبت پایین بیاید.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه دستگاه ها باید نظارت بیشتری داشته باشند خاطرنشان کرد: مسئولان اجازه ندارند سوء تدبیر انجام دهند و در زمین دشمن بازی کنند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه گل و بلبل نشان دادن نظام سرمایه داری از اهداف دشمن است بیان کرد: در حال حاضر فشارهای عملی نیز زیاد است و ما باید بهتر عمل کنیم، همچنین کارهای بسیاری باید در زیرساخت استان انجام شود.

وی یکی از نقاط مهم در کشور را بحث انرژی هسته ای و موشک ها عنوان کرد و خاطرنشان کرد: همچنین نفوذ منطقه ای ایران و گفتمان جمهوری اسلامی بسیار مهم است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این گفتمان ایران را در دنیا قدرتمند کرده است اظهار داشت: همچنین این گفتمان موجب قدرت و توانمندی ما می شود و ما هرگز از این گفتمان دست نخواهیم کشید.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه ما هرکدام از نقاط قوت خود را از دست بدهیم دشمن قدرتمند تر می شود یادآور شد: قدرت نرم ما که اهمیت بسیاری دارد فرهنگ مقاومت ما و گفتمان جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمن می خواهد نقاط قوت ما را بگیرد افزود: اگر جمهوری اسلامی نباشد و یک قدرت سکولار در ایران حکومت کند باز هم آمریکا عقیده ندارد در ایران قدرت وجود داشته باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا