امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

امام جمعه موقت بیرجند: تحریف شخصیت و سخنان امام خمینی(ره) به ضرر ملت ایران تمام می‌شود

امام جمعه موقت بیرجند: تحریف شخصیت و سخنان امام خمینی(ره) به ضرر ملت ایران تمام می‌شود

امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر اینکه امروز باید از اندیشه ناب امام راحل محافظت کنیم، گفت: تحریف شخصیت و سخنان امام خمینی(ره) خطری بزرگ است که به ضرر ملت ایران تمام می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی امروز (۱۴ خرداد) در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: ماه مبارک رمضان یکی از با برکت‌ترین زمان‌ها است و از قداست و جايگاه ويژه اي برخوردار است که در آن درهای رحمت الهی به روی بندگان باز می‌شود.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه رحمت و مغفرت است، افزود: ماه رمضان ماه مهمانی معنوی خداوند است و پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله فرمودند: « در این ماه خواب روزه‏دار، عبادت است و نَفَس او، تسبیح است».

ضیافت الهی ماه رمضان معنوی و آخرت محور است

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه ضیافت الهی ماه رمضان آخرت محور است، گفت: در این ماه انسان با احساس تشنگی و گرسنگی با مستضعفان همدردی می‌کند و انسان تا گرفتاری و رنج و فقدان را نبیند نعمت‌های خداوند را درک نمی‌کند.

حجت الاسلام عبادی ماه رمضان را ماه تقوا دانست و بیان کرد: در این ماه باید با تمرین نفس لوامه را مهار کنیم و به فرزندان خود تحمل سختی‌ها را بیاموزیم.

امام خمینی(ره) آینده نگر و الگویی تمام عیار بود/ باید از اندیشه ناب امام راحل محافظت کنیم

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با تسلیت سالروز رحلت ملکوتی امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد، ادامه داد: امام راحل مرجع بزرگ دینی، سیاست‌مدار، عارف و فیلسوف بزرگ و الگویی تمام عیار بودند.

امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) آینده نگری فوق العاده داشت و فردی با شرایط ایشان در تاریخ کم نظیر است و این نعمت بزرگ را خدا نصیب مردم ایران کرد، افزود: هدف امام خمینی(ره)  از انقلاب پیروزی و حاکمیت اسلام بود و اینکه این پرچم  را به دیت صاحب اصلی آن حضرت مهدی عج الله تعالی شریف بسپارد.

حجت الاسلام عبادی تشییع جنازه امام راحل را بزرگترین تشییع جنازه تاریخ دانست که بیش از ۱۰ میلیون نفر در آن شرکت کردند و گفت: امروز باید از اندیشه ناب امام راحل محافظت کنیم و تحریف شخصیت و سخنان امام خمینی(ره) خطری بزرگ است که به ضرر ملت ایران تمام می‌شود.

به گفته وی انتخاب هوشمندانه و شایسته حضرت آیت الله خامنه ای به رهبری انقلاب اسلامی بلافاصله پس رحلت امام راحل از سوی مجلس خبرگان، حاصل عنایت الهی بود و امام خمینی(ره) در مورد ایشان می‌فرمودند« اینجانب که از سال ها قبل از انقلاب با جناب عالی ارتباط نزدیک داشته ام و همان ارتباط… بحمد الله تاکنون باقی است، جناب عالی را یکی از بازوهای توانای جمهوری اسلامی می دانم و شما را چون برادری که آشنای به مسائل فقهی و متعهد به آن هستید و از مبانی فقهی مربوط به ولایت مطلقه فقیه جدا جانبداری می کنید می دانم و در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلامی از جمله افراد نادری هستید که چون خورشید روشنی می دهید».

امام جمعه موقت بیرجند خاطر نشان کرد: امروز نیز مجلس خبرگان رهبری به شایستگی آیت الله جنتی را انتخاب کردند و ایشان فردی هستند که با هیچ جناحی رودربایستی و تعارف ندارند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرده، گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مراسم افتتاحیه‌ی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی فرمودند« تحقّق بخشیدن به اقتصاد مقاوم با همه‌ی الزامات قطعی آن و نیز تلاش مجدّانه برای گسترش و ژرف‌سازی فرهنگ اسلامی را دو اولویّت فوری کنونی است».

 باید دولت در بحث اقتصاد مقاومتی نقشه راه برای همه دستگاه های اجرایی ترسیم کند

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست، افزود: باید همه دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی  قوای سه گانه برای تحقق این مهم تلاش کنند اما بیشترین مسئولین و تلاش بر عهده قوه مجریه و دولت است.

امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: دولت در بحث اقتصاد مقاومتی باید نقشه راهی برای همه دستگاه های اجرایی ترسیم کند و سالانه عملکرد آنان را بر اساس همین نقشه راه بررسی و محک بزند.

حجت الاسلام عبادی تعمیق فرهنگ دینی و سبک زندگی اسلامی را بسیار مهم دانست و بیان کرد: اما به دلیل شرایط خاص اقتصادی و بیکاری و تعطیلی بسیاری از کارخانه‌های امروز اقتصاد مقاومتی حتی بر فرهنگ اولویت پیدا کرده است.

وی یادآور شد: مجلس شورای اسلامی نهم نیز اقدامات شایسته ای مانند تصویب قانون رفع موانع تولید و تشکیل کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی انجام داده است.

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد به عنوان نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با همراهی و همفکری تمام جریانات و افرادی که در انتخابات کاندیدا شدند موضوعات استان خراسان جنوبی را پیگیری کند تا گره‌ای از مشکلات مردم متدین این خطه باز شود.

آل سعود ساخته و پرداخته انگلیس  و سرسپرده اسرائیل است

حجت الاسلام عبادی به کارشکنی‌ها و ممانعت آل سعود از سفر حجاج ایرانی به حج و لغو حج تمتع امسال اشاره کرد و گفت: آل سعود ساخته و پرداخته انگلیس است و پشت پرده از همان ابتدا همراه اسرائیل بوده  و آل سعود در تفرقه اندازی ید طولانی دارد.

وی با اشاره به اینکه ترکی الفیصل، رئیس اسبق دستگاه اطلاعات عربستان صاحب این گفته مشهور است که « ما دوست نداریم رژیم صهیونیستی در منطقه منزوی باشد!» وی هم‌چنین مدعی شده است که « با خِرد عربی و ثروت یهودی می‌توان گامی عالی در حوزه‌های مختلف علمی و فن‌آوری برداشت!»، بیان داشت: ما در آل سعود جزء احمقی چیز دیگری ندیدم اما با این سخنان سرسپردگی آنان به اسرائیل مشخص شده و به جای اینکه اسرائیل را بزنند محور مقاومت را می‌زنند.

امام جمعه موقت بیرجند به ۱۶ خرداد ماه روز محیط زیست اشاره کرد و افزود: محیط زیست امانت بزرگی است که باید به درستی از آن استفاده کرد تا سالم به نسل‌های آینده برسد چرا که آلودگی محیط زیست زنگ خطری برای حیات نسل آینده است.

دولت باید در بحث صنایع دستی و احیاء آن مدیریت و برنامه‌ریزی جامع داشته باشد

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه ۲۰ خرداد روز صنایع دستی است که می‌تواند ثروت فراوانی برای کشور و استان خراسان جنوبی به وجود آورد، تصریح کرد: دولت باید در بحث صنایع دستی و احیاء آن مدیریت و برنامه‌ریزی جامع تدوین و اجرا کند.

به گفته وی استان خراسان جنوبی ۱۷ سال است که درگیر خشکسالی است و یقیناً باید به جای کشاورزی، درآمدهای جدیدی برای استان تعریف و ایجاد شود و گر نه روستاییان مهاجرت خواهند کرد و یکی از چیزهایی که می‌تواند روستاییان را نجات  و برای آنان درآمد ایجاد کند صنایع دستی و احیاء آن است.

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد: دولت موظف است روی این مهم فرهنگ سازی و اهتمام ویژه ای داشته باشد چرا که صنایع دستی با سرمایه اندک تولید می‌شود و نیاز به آب ندارد و می‌تواند به عنوان شغل مکمل باشد.

حجت السلام عبادی همچینن به برگزاری مراسم بزرگداشت  و تجلیل از استاد غلامحسین یوسفی متخلص به ناقوس اشاره کرد و بیان داشت: یکی از ویژگی های این استاد شعر و ادب استان خراسان جنوبی این است که همواره به امام راحب و مقام معظم رهبری ارادت دارند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا