امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

امام جمعه موقت بیرجند: جشن باید در چارچوب بعثت و شریعت نبی‌مکرم اسلام(ص) باشد/ مسوولان املاک و مستغلات خود را مشخص کنند تا پول‌های کثیف مشخص شود/ مسوولان شفاف در برابر فتنه‌گران بایستند

امام جمعه موقت بیرجند: جشن باید در چارچوب بعثت و شریعت نبی‌مکرم اسلام(ص) باشد/ مسوولان املاک و مستغلات خود را مشخص کنند تا پول‌های کثیف مشخص شود/ مسوولان شفاف در برابر فتنه‌گران بایستند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مسوولان درِب خانه‌هایشان را به روی خبرنگاران باز کنند؛ املاک و مستغلات را مشخص کنند؛ اینگونه پول‌های کثیف مشخص می‌شود. نیاز به هیاهو ندارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی خطیب نمازجمعه بیرجند در نماز عبادی سیاسی امروز گفت: مبعث نعمت بزرگ الهی و تنها نعمتی است که قرآن برای آن، برسرمؤمنان منت گذاشته است.

وی بابیان‌اینکه خداوند دو نوع نعمت داد است افزود: .یک نوع، نعمتهای مشروط‌اند که تمام آنچه خدا آفریده از زندگی مال، فرزند و سلامتی در این نوع است.

نعمتی بالاتر از هدایت نیست

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: نوع دوم نعمتی است که اصلا مشروط نیست و آن، نعمت هدایت است. نعمت‌های قبلی مشروط به نعمت هدایت هستند. اگر شرط هدایت نباشد تبدیل به نقمت می‌شود.

عبادی بابیان‌اینکه از نعمت هدایت، نعمتی بالاتر نیست اظهار کرد: چرا نعمت هدایت که به واسطه بعثت ایجاد می‌شود اهمیت دارد؟ اولین ثمره بعثت قانون‌گذاری و تشریع است. قانون برای سعادت دنیا وآخرت است.

وی تصریح کرد: قانون‌گذاری به حدی دقیق و پیچیده است که بشر توانایی قانون‌گذاری ندارد. مجلس شورای اسلامی مقرراتی وضع می‌کند که برای اجرای قانون الهی است. برای همین است اگر مجلس قانونی تصویب کرد که خلاف شرع باشد، شورای نگهبان آن را  برمی‌گرداند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون‌گذاری به این دلیل مهم است که یاید در آن، نفع و ضررها بررسی شود. قانون‌گذار باید از پیچیده‌ترین روابط خلائق اگاه باشد. روابط خلق با حیوانات و انواع ارتباطات مردم با عالم افرینش را بداند باید چگونه باشد. انسان‌شناس و جهان‌شناس باشد و بعد بگوید کدام کار بهتراست و بعد از شناخت، اگر قانون‌گذار خودش صاحب نفع باشد چگونه می‌تواند قانون‌گذاری کند؟

حجت الاسلام عبادی امام جمعه موقت بیرجندصندوق بین‌المللی پول به فکر مردم دنیا نیست و فقط به فکر سرمایه‌داران است

عبادی تصریح کرد: آیا توصیه‌ای که صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی جهت ساماندهی به وضع اقتصادی به کشورها می‌کند، وضع آن‌ها را بهتر می‌کند؟ دراین‌جا سرمایه‌داران سیاست‌های خود را دیکته می‌کنند تا میلیاردها دلار به جیب بزنند.

وی بابیان‌اینکه صندوق بین‌المللی پول به فکر مردم دنیا نیست و فقط به فکر سرمایه‌داران است گفت: فاصله زیادی که بین ثروت‌مندان و فقرا وجود دارد به دلیل قانون‌گذاری چند سرمایه‌دار صهیونیست است.

امام جمعه موقت بیرجند متذکر شد: قانون‌گذاری مختص حضرت حق است و خداوند در قانونی که می‌گذارد، نفع و ضرر شخصی را حاکم نمی‌کند.

عبادی بابیان‌اینکه مبعث رسول‌اکرم (ص) سرآغازی برای حکومت معصومین و صالحان بردنیاست تأکید کرد: اگر در جامعه‌ای قانون خدا حاکم شود؛ آن جامعه براساس شریعت حضرت حق حرکت می‌کند.

روابط‌عمومی با مردم صادقانه برخورد کند

وی با اشاره به روز ارتباطات و روابط‌عمومی گفت: روابط‌عمومی‌ها در دستگاه‌ها، نقش مهمی دارند و تنظیم‌کننده ارتباط دستگاه‌ها با جامعه هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه صداقت با مردم بسیار اهمیت دارد افزود: زمانی که روابط‌عمومی با مردم صادقانه برخورد کند، موجب جلب اعتماد مردم می‌شود چراکه سرمایه‌ای بالاتر از اعتماد مردم وجود ندارد.

بسیاری از معارف و مفاهیم قرآن و اهل‌بیت (ع) در ادبیات فارسی متجلی شده است

عبادی با اشاره به روز بزرگداشت فردوسی اظهار کرد: ادبیات فارسی گنج گرانبهایی است و  بسیاری از معارف و مفاهیم قرآن و اهل‌بیت (ع) در ادبیات فارسی متجلی شده است اما الان متأسفانه به ادبیات فارسی توجه کمتری می‌شود که آسیب‌های بیشتری به آن وارد می‌کند.

حجت الاسلام عبادی امام جمعه موقت بیرجند

جوانان از زندگی آیت‌الله بهجت الگو بگیرند

وی با اشاره به سالروز رحلت آیت‌الله‌العظمی بهجت گفت: همه مردم به خصوص جوانان از زندگی آیت‌الله بهجت الگو بگیرند.

امام جمعه موقت بیرجند بابیان‌اینکه جوانی دورانی بسیار حساس است اضافه کرد: جوانی دورانی است که شخصیت انسان در آن زمان شکل می‌گیرد و هیچ‌زمانی به اندازه جوانی در زندگی ارزش ندارد.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله بهجت تأکید زیادی بر حمایت از انقلاب اسلامی و ارادت ویژه‌ای به مقام معظم رهبری داشت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روز میراث فرهنگی و بابیان‌اینکه میراث فرهنگی، میراث گرانبهایی برای جامعه حساب می‌شود تصریح کرد: مسلمانان و ایرانیان که پیشینه فرهنگی ۷ هزارساله دارند، با کشورهایی اروپایی که میراث فرهنگیِ نهایت چندصدساله دارند؛ تفاوت دارند.

عبادی تأکید کرد: میراث فرهنگی و موزه‌ها می‌تواند منشأ درآمد اقتصادی و محل صدور فرهنگ اسلام و ایران به دنیا باشد.

غرب به دلیل ضعف بنیان خانواده فرو خواهد ریخت

وی با اشاره به روزجهانی خانواده گفت: خانواده خشت بنای جامعه است و اگر این خشت‌ها فرسوده و نامرغوب باشد، تمام بنیان جامعه فرومی‌ریزد.

امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: غربی‌ها علاقه دارند بنیان خانواده ما را سُست کنند؛ همانظور که بنیان خانواده غرب سست است. غرب به دلیل ضعف بنیان خانواده فرو خواهد ریخت.

عبادی اضافه کرد: غربی‌ها شبکه‌های فارسی ماهواره‌ای رایگان در اختیار ما قرار می‌دهند و در آن دعوت می‌کنند از دستورات خداوند و بعثت فاصله بگیریم.

غرب به وسیله ماهواره، بنیان خانواده را تضعیف می‌کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه غرب به وسیله ماهواره، بنیان خانواده را تضعیف می‌کند افزود: درصد از هم گسیختگی در خانواده‌هایی که ماهواره دارند از دیگر خانواده‌ها، خیلی بیشتر است. حتی در برنامه‌های آموزشی مانند آموزش آشپزی که در غذا شراب اضافه می‌کنند؛ به بنیان خانواده ضربه می‌زنند.

عبادی خاطرنشان کرد: غربی‌ها اگر نگران ما بودند چرا در چند قرن اخیر ما را عقب نگه داشتند، جوانان ما را کشتند. در ماهواره شادی موقتی است که بعد از آن، افسردگی است.

حجت الاسلام عبادی امام جمعه موقت بیرجند

جشن باید در چارچوب بعثت و شریعت نبی‌مکرم اسلام(ص) باشد

وی تأکید کرد: مراقب تهاجم فرهنگی و آسیب‌هایی که به سوی خانواده‌ها حواله می‌دهند، باشید.

امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: در مناسبت‌ها باید جشن بگیریم اما جشن باید در چارچوب بعثت و شریعت نبی‌مکرم اسلام(ص) باشد.

عبادی بابیان‌اینکه فکرنکنیم خیلی پهلوانیم و از خدا بهتر می‌فهمیم گفت: اگر جشنی برگزار شد و در آن، حدود رعایت نشد؛ باید مراقب بود چراکه در تهاجم فرهنگی مانند جنگ نظامی، بزن و در رو نداریم.

وی تشریع و قانون‌گذاری، تحول درونی انسان‌ها و عدالت اجتماعی را از اهداف بعثت برشمرد و افزود: عدالت اجتماعی آن چیزی است که امام عصر (عج) برای آن ظهور می‌کنند.

اگر کسی پرونده فساد اقتصادی دارد، به قوه قضائیه حواله دهد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از قوه قضائیه تشکر می‌کنم که مفسدان اقتصادی را محاکمه می‌کند. قوه قضائیه رودربایستی را کنار گذارد.

عبادی تأکید کرد: اگر کسی پرونده فساد اقتصادی دارد، به قوه قضائیه حواله دهد. نیاز به هیاهو کردن نیست.

وی تصریح کرد: مسوولان درِ خانه‌هایشان را به روی خبرنگاران باز کنند؛ املاک و مستغلات را مشخص کنند؛ اینگونه پول‌های کثیف مشخص می‌شود. نیاز به هیاهو ندارد.

قوه قضائیه محکم بایستد و ریشه فساد را بیرون بکشد

امام جمعه موقت بیرجند اضافه کرد: هر کس در هر جایگاه سیاسی که هست، قوه قضائیه محکم بایستد و ریشه فساد را بیرون بکشد.

عبادی با اشاره به روز اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس و روز نِکبَت گفت: امام خمینی (ره) فرمودند” اسرائیل با تبانی و هم‌فکری دولت‌های استعماری غرب و شرق زاییده شد و برای سرکوب و استعمار ملل اسلامی به وجود آمد “.

وی یادآور شد: مجروحین داعش، جبهه النصره و کسانی که با حزب‌الله، سوریه و عراق مبارزه می‌کنند در بیمارستان‌های اسرائیل مداوا می‌شوند.

حجت الاسلام عبادی امام جمعه موقت بیرجند

اگر در فلسطین جلوی صهیونیست را نگیریم، باید در تهران جلوی آن‌ها بایستیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: موضوع، فقط فلسطین نیست بلکه بحث دنیای اسلام است و اگر در فلسطین جلوی صهیونیست را نگیریم، باید در تهران جلوی آن‌ها بایستیم.

عبادی خاطرنشان کرد: اگر فقط بحث فلسطین است، چرا چند سال قبل کنگره آمریکا تصویب کرد هیچ کشوری قدرتمندتر از اسرائیل در خاورمیانه نباشد؟

وی متذکر شد: اگر اسرائیل در این منطقه نبود، هیچ کدام از اتفاقات مانند حوادث یمن، بوجود نمی‌آمد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به حمله عربستان به یمن گفت: بیش از ۵۰ روز است که یمن زیربمباران  آل‌سعود است اما باوجود کشته شدن فرزندانشان، گریه نمی‌کنند چراکه بسیار جنگ‌آورند و معتقدند روزی انتقام می‌گیرند.

عبادی بابیان‌اینکه آل‌سعود گرفتار خواهد شد افزود: بینی آل‌سعود به خاک مالیده شده و بیشتر مالیده خواهد شد.

وی اظهار کرد: رژیم صهیونیستی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده که جنگ با اسرائیل در منطقه، تبدیل به جنگ عرب با عرب شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حتی یمنی‌ها به این موضوع توجه کردند و به جای شعار مرگ برآل‌سعود؛ شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل می‌دهند.

عبادی با اشاره به جلوگیری جنگنده عربستان از فرود هواپیمای حامل کمک‌های ملت ایران در یمن گفت: باید به این خلبان آفرین گفت. اقدام خلبان ایرانی، تأثیر فراوانی در یمنی‌ها داشت. عشق و علاقه ملت ایران و امام در دل آن‌ها جای گرفته است و روحیه گرفته‌اند. آل‌سعود نیز ترسیدند.

آمریکا برای تجزیه کشورهای اسلامی، سعودی‌ها را در دام یمن انداخت

وی افزود: آل‌سعود مشکلات عمیق سیاسی دارد و از درون از هم خواهد پاشید. این مورد علاقه آمریکاست.

امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: آمریکا برای تجزیه کشورهای اسلامی، سعودی‌ها را در دام یمن انداخت اما سعودی‌ها این را نمی‌فهمند.

عبادی بابیان‌اینکه آمریکا وفا ندارد و کشورهای عرب را بیچاره می‌کند اظهار کرد: اعراب از سرسپردگی آمریکا، خارج شوند. مشکلات با دست درازکردن جلوی دشمن، برطرف نمی‌شود. دشمن، اسرائیل است.

مذاکره‌کنندگان هسته‌ای بدانند از موضع اقتدار جلو می‌رویم

وی متذکر شد: مذاکره‌کنندگان هسته‌ای بدانند از موضع اقتدار جلو می‌رویم. خط قرمزها را رعایت کنند. بدانند ملت و رهبری بزرگ، پشت‌سرشان هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه آمریکا در موضع ضعف است گفت: اگر برخی تحرکات در مجلس و سخنان عزت‌آفرین مقام معظم رهبری نبود، دشمنان جلو آمده بودند. آمریکا باد کرده است و باید باد بادبادک‌ها را خالی کرد.

ذات آمریکا با دین و اسلام ناب همخوانی ندارد

عبادی افزود: دشمنی آمریکا فقط منحصر به موضوع هسته‌ای نیست. زمانی که هسته‌ای را نداشتیم، بازهم دشمنی می‌کردند.

وی بابیان‌اینکه خنده و تهدید آمریکا برای فریب است اظهار کرد: ذات آمریکا با دین و اسلام ناب همخوانی ندارد.

مسوولان شفاف در برابر فتنه‌گران بایستند

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به فتنه ۸۸ گفت: دشمنان این فتنه را ایجاد کردند. منابع مالی آن را آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود تأمین می‌کرد.

عبادی تصریح کرد: امام راحل(ره) مانند پیامبر اسلام(ص) در انحرافات، شفاف‌سازی می‌کردند. هم در حسینیه جماران و هم در تبعید شفاف در برابر دشمنان ایستاد و خدا کمکش کرد.

وی اضافه کرد: ما نیز باید در انحرافات بایستیم و موضع بگیریم. مسوولان شفاف در برابر فتنه‌گران بایستند وگرنه موجب سرگردانی مردم می‌شود.

نمازجمعه بیرجند

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا