امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

امام جمعه موقت بیرجند: دولت از ورود فتنه‌گران و آنانی که در فتنه ۸۸ نقش داشته اند به بدنه دولت جلوگیری کند.

امام جمعه موقت بیرجند: دولت از ورود فتنه‌گران و آنانی که در فتنه ۸۸ نقش داشته اند به بدنه دولت جلوگیری کند.
نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: همان طور که رهبری فرمودند دولت باید خط قرمزها را رعایت کند و از ورود فتنه‌گران و آنانی که در فتنه ۸۸ نقش داشته اند به بدنه دولت جلوگیری کند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان؛ حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی،امام جمعه موقت بیرجند،  ظهر امروز در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه ضمن تبریک ولادت امام رضا(علیه السلام) بر برگزاری جشن‌های باشکوه این ایام خجسته در استان تاکید کرد و اظهاداشت: مردم باید در مراسم جشن ولادت امام رضا(علیه السلام) حضور حماسی داشته باشند.

وی به حضور خدام رضوی در استان اشاره کرد و گفت: خدام رضوی با حضور در شهرهای مختلف خراسان جنوبی عطر حریم رضوی را در این شهرها به مشام مردم رساندند.

 امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این سخن پیامبر(ص) که فرمودند اسلام بر پنج پایه نماز، روزه، حج، زکات و ولایت بنا شده است، افزود: از منظر پیامبر(ص) ولایت مهمترین پایه اسلام است که در رابطه با این موضوع تاکید و سفارشات فراوانی در احادیث و سخنان ایشان شده است.

 حجت الاسلام عبادی با اشاره به حدیث سلسله الذهب امام رضا(علیه السلام) گفت: در این حدیث توحید دژ مستحکم اسلام عنوان شده که هرکس به این دژ مستحکم روی آورد از عذاب الهی در امان خواهد بود.

وی افزود: طبق فرموده امام رضا(علیه السلام) وارد شدن به دژ مستحکم حضرت حق شرایطی دارد که مهمترین آن ولایت است و بحران‌های معنویتی نیز در سایه همین توحید و ولایت است که محقق می‌شود.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه مهمترین رکن یک جکومت اسلامی و بادوام ولایت است، گفت: در اسلام حکومتی که ولایت نداشته باشد حکومت طاغوت است که دران ستمگران به جای ائمه و بندگان صالح خدا بر مردم حاکم می‌شوند و امروزه نمونه‌های حکومت طاغوت بر مردم را در دنیا عرب و برخی از کشورهای اسلامی شاهد هستیم.

حجت الاسلام عبادی امر به معروف و نهی از منکر را یکی از بزرگترین واجبات الهی برشمرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر مخصوص عوام و مردم عادی نیست بلکه در این راه وظیفه مسئولان سنگین‌تر است و اگر احساس شود که مسئولی راه را اشتباه میرود باید به او تذکر داد و او را امر به معروف کرد.

وی با اشاره به این جمله که امر به معروف بیشتر جنبه حکومتی دارد و اگر در جامعه امر به معروف صورت نگیرد افراد ستمگر بر مردم آن جامعه حاکم خواهند شد، اظهارداشت: هر کسی که انحراف و فسادی در جامعه در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی چه در بین اصولگرایان و یا اصلاح طلب‌ها  مشاهده کرد باید فریاد بزند و امر به معروف کند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه بزرگترین دفاع از ولایت و حکومت دینی امر به معروف و نهی از منکر است که هنوز نتوانسته جایگاه اصلی خود را در جامعه پیدا کند، تصریح کرد: ثواب امر به معروف و نهی از منکر از بسیاری از ذکرها بالاتر است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به نقش مهم فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهاداشت: اگر در جامعه امر به معروف فراموش شود نتیجه ان حاکمیت افراد سنگ دل و پستی مانند حجاج و صدام بر مردم خواهد بود.

وی در خطبه‌های دوم نماز جمعه نیز به مناسبت‌های مهم هفته اشاره کرد و گفت: روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی، شهادت ایت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران، قیام ۱۷ شهریور، شهادت ایت الله مدنی دومین شهید محراب و میلاد امام رضا(علیه السلام) از جمله مهمترین مناسبت‌های هفته است.

امام جمعه موقت بیرجند ایت الله طالقانی را ابوذر زمان خویش دانست و گفت: طالقانی عالم فرزانه‌ای بود که شکنجه‌های فراون شد هرگز از گویایی کلام خود در رسوایی ستمکاران زمان کم نکرد.

حجت الاسلام عبادی در ادامه به حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی و سانحه حمله هواپیمای مسافربری به دو برج ۱۱۰ طبقه ای مرکز تجارت جهانی و پنتاگون در نیویورک، افزود: جریان ۱۱ سپتامبر یک جریان حساب شده و دقیق از سوی خود آمریکایی‌ها برای ورود به منطقه خاورمیانه بود.

وی ادامه داد: امروز اکثریت مردم آمریکا به این موضوع که حادثه ۱۱ سپتامبر کار خود آمریکا بوده است اعتقاد دارند و این موضوع نشان از عدم اعتماد مردم آمریکا به مسئولان و سردمداران‌شان است.

امام جمعه موقت بیرجند حادثه ۱۱ پستامبر را یک طرح بزرگ از سوی استکبار جهانی برای ایجاد یک خاورمیانه جدید با محوریت امریکا در منطقه خاورمیانه عنوان کرد و گفت: آمریکایی ها با راه اندازی این حادثه می خواستند یک خاورمیانه جدیدی که کدخدای آن رژیم صهیونیستی باشد تاسیس کنند تا تمام مردم منطقه گوش به فرمان این رژیم جعلی باشد که به فضل الهی تمام حیله‌های آنها نقش برآب شد.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه حمله به عراق در راستای تحقق همین اهداف استعماری استکبار جهانی صورت گرفت، افزود: استکبار جهانی می‌خواست با راه اندازی حادثه ۱۱ سپتامبر محور مقاومت لبنان و سوریه و هرکشوری مانند عراق که قابلیت تبدیل شده به مقاومت را داشته باشد را طی یک بازه زمانی تعیین شده از بین ببرد که به فضل الهی نتوانست و هرگز نخواهد توانست به این آرزوی دیرینه خود دست پیدا کند.

وی پیدایش گروه داعش را طرح جدید استکبار جهانی برای آشوب در منطقه و ضربه زدن به محور مقاومت دانست و گفت: داعش دست پرورده صددرصدی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه فتواهای نادرست و غلط برخی از عالم نماهای شیعه و سنی، باعث پیوستن برخی از افراد ناآگاه و زود باور به گروه‌هایی مانند داعش می‌شود، افزود: این تندروی‌های برخی از عالم نماها باعث می شود تا زمینه برای طعمه امریکا شدن در منطقه فراهم شود.

حجت الاسلام عبادی همچنین به دیدار اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: سخنان رهبری گنجینه ای عظیم برای مردم و مسئولان است که صدا و سیما نیز در این زمینه باید بیشتر به سخنان رهبری بپردازد.

وی ضمن تقدیر از برخی از خدمات دولت یازدهم طی یکسال گذشته افزود: طرح نظام سلامت، ایجاد آرامش در فضای سیاسی جامعه، تعامل خوب بین قوای سه گانه، تعامل خوب با مجلس شورای اسلامی از جمله نقاط مثبت دولت طی یکسال گذشته بود.

امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: همان طور که رهبری فرمودند دولت باید خط قرمزها را رعایت کند و از ورود فتنه‌گران و آنانی که در فتنه ۸۸ نقش داشته اند به بدنه دولت جلوگیری کند.

حجت الاسلام عبادی به سفر معاون نظارت و راهبری رئیس جمهور به خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: معاون رئیس جمهور در این سفر قول دادند که تمام پروژه هایی که تا پایان سال اجرایی شود اعتبار ان تخصص یابد لذا همه مسدولان وظیفه دارند که درراستای اجرایی کردن مصوبات و اتمام پروزه‌های حوزه مربوطه اقدام کنند.

وی تاکید کرد: مدیران استانی و شهرستانی بدانند که ما در پایان سال کارهای انها را رصد خواهیم کرد و اگر مدیری کم کاری کرده باشد برخورد خواهیم کرد.

پایان پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا