امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

امام جمعه موقت بیرجند: صنایع کوچک و زودبازده ما در حال ورشکستی هستند چرا آنها کاری نمی کنند؟/ اگر پرونده PMD بسته نشود تعامل در برجام متوقف می شود

امام جمعه موقت بیرجند: صنایع کوچک و زودبازده ما در حال ورشکستی هستند چرا آنها کاری نمی کنند؟/ اگر پرونده PMD بسته نشود تعامل در برجام متوقف می شود

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه باید کیفیت خودروی داخلی بالا برود، گفت: صنایع کوچک و زودبازده ما در حال ورشکستی هستند چرا آنها کاری نمی کنند؟ و در طرف دیگر از خودروسازی که به کیفیت توجهی ندارد حمایت می کنند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی ظهر امروز (۱۳ آذر) در خطبه های نماز جمعه بیرجند با تسلیت ایام رحلت پیام عظیم الشأن اسلامی حضرت محمد مصطفی(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) تاکید کرد: پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت تمام تلاش و اهتمامشان نگهداشتن بزرگترین امانت الهی یعنی “اسلام” بوده است.

 

وی تصریح کرد: علمای ربانی و عالمای عامل در طول تاریخ خون دل‌هایی خوردن تا این مکتب الهی پیامبر(ص) نسل به نسل به دست ما برسد تا امروز از آن برخوردار شویم.

 

وی با بیان اینکه ندای دلنشین پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) از عمق تاریخ به گوش ما رسیده و می‌رسد، ادامه داد: امروز قرآن و هزاران روایت از پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) در بین انسان‌ها قرار دارد.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه پیامبراسلام(ص) با وحدت و همدلی و همزبانی توانست از اسلام دفاع کند، خاطرنشان ساخت: امروز هیچ چیزی به اندازه تفرقه به دنیای اسلامی ضربه نمی‌زند.

 

امام جمعه موقت بیرجند به رسالت مومنین در پیشبرد اهداف اسلام اشاره کرد و بیان داشت: مراقب باشیم و احسان نکنیم وظیفه ما فقط در سطح برگزاری مجالس روضع و عزاداری تمام می‌شود؛ بلکه این تنها بخشی از وظایفی است که بر عهده ما قرار گرفته است.
وی بیان کرد: بخشی از دین مبین اسلام مربوط به آئین و مراسم است و بخشی عمده و مهم آن سبک زندگی اسلامی و پیاده کردن آن است.
اربعین حسینی نشان از انقلاب و تحول شگرف دارد

وی با اشاره به پیاده روی اربعین حسینی، اظهار داشت: ۲۷ میلیون نفر از تمام دنیا برای راهپیمایی اربعین شرکت کردند و خود را به حرم امام حسین(ع) رساندند.

حجت الاسلام عبادی در ادامه یادآور شد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی نشان داد که حسین(ع) تنها یک نام نیست بلکه عشق به همه خوبی ها و زیبایی هاست که پیروان حضرت مسیح هم در آن شرکت کردند.

 

وی با بیان اینکه نه تنها مسلمانان بلکه از دیگر ادیان‌ها در این راهپیمایی شرکت داشتند، گفت: امروز امام حسین(ع) نه تنها یک نام نیست بلکه سنبل همه خوبی‎ها و زیبایی‌ها‌ست.

وی تصریح کرد: این حضور نشانه ای از انقلاب و تحول در افکار جهانی مردم برای حضور منجی عالم بشریت است.

 

وی اضافه کرد: راهپیمایی ۲۷میلیون نفر نشان داد، واقعه کربلا دیگر تکرار نخواهد شد و حسین زمان هم تنها نخواهد ماند و مردم باید هوشیار باشند، در کنار اسلام ناب محمدی(ص) اسلام داعشی و آمریکایی را هم داریم .

 

تربیت نیروی انسانی کارآمد با سبک زندگی اسلامی محقق می‌شود
امام جمعه موقت بیرجند در بخش دیگری از سخنان خود به سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: وی افزود: باید با پیاده کردن سبک زندگی اسلامی در زمینه پرورش نیروی انسانی موفق عمل کنیم؛ اما متاسفانه آن گونه که باید شاید دستگاها مربوطه مانند آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تمامی دستگاهای که در عرصه فرهنگی تلاش می‌کنند، کارآمدی لازم را نداشته‌اند.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: باید سبک زندگی اسلامی را پیاده و در مسائل مربوط تجدید نظر کنیم زیرا بعد از گذشته ۳۷ سال از انقلاب اسلامی نباید مسائلی از جمله اختلاس، بی قانونی و دور زدن قانون مشاهده شود زیرا این مسائل بیانگر این است که ما در پرورش نیروی انسانی موفق نبوده‌ایم.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این موفق نبودن عمق آن بر فرهنگ تاثیر گذاشته است و سبب عدم انضباط، دور زدن قانون، عدم برنامه‌ریزی و مدیریت شده است.
عبادی افزود: با توجه به این که قلب ما برای امام حسین (ع) می‌تپد؛ باید اهتمام جدی در زمینه نیروی انسانی صورت گیرد و سبک زندگی خودمان را با سبک زندگی امام حسین(ع) نزدیک شود.
امام جمعه موقت بیرجند اظهار داشت: دشمن امروز با تهاجم فرهنگی و راه‌اندازی ده‌ها شبکه فارسی زبان درصدد است که محور تهاجم فرهنگی خود را سبک زندگی ما قرار داده و آن را تغییر دهد.
نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هزینه‌های بالای خیلی از این شبکه‌های ماهواره‌ای تنها برای تغییر سبک زندگی ایرانی و اسلامی است.
عبادی افزود: آنانی که در تهاجم فرهنگی می‌خواهند ایستادگی کنند باید فرهنگ و سبک زندگی اسلامی را از نوع امانت‌داری و دوری از بدی به سبک اباعبدالله الحسین (ع) و امام حسن مجتبی(ع) ترویج دهند.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: در این راستا باید نیز به سبک زندگی اسلامی علاوه بر ترویج به آن عمل کنیم زیرا بی‌قانونی، بی‌انضباطی و دروغ‌هایی که انجام داده‌ایم به سبب این است که به سبک زندگی امام حسین(ع) عمل نکرده‌ایم.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: در تهاجم فرهنگی و ترویج سبک زندگی غربی به دنبال ترویج و گسست اجتماعی و گسترش فردگرایی هستند.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: در تهاجم فرهنگی غرب تنها به دنبال این هستند که زشتی‌ها سبک زندگی خود به ما ترویج دهند.
عبادی بیان کرد: سبک زندگی اسلامی و امام حسین (ع) بر عکس آن است بلکه در راستای دستگیری از افتاده، قرض دادن، دست قوم و خویش را گرفتن ، کنار گذاشتن دنیا محوری و در راه خدا محوری قدم گذاشتن است زیرا جامعه خدا محور آرام است و غرب با ترویج فرهنگ مادیات و دنیا محوری قصد دارد این آرامش را بگیرد.

 

تجمل گرایی در تضاد با سبک زندگی اسلامی است
امام جمعه موقت بیرجند گفت: سبک زندگی غربی تمام آن دنیاگرایی، تجمل‌پرستی، دنیاپرستی و رقابت اقتصادی ناسالم است.
عبادی بیان کرد: سبک زندگی غربی حجاب را نمی‌خواهد زیرا حجاب و عفاف سبب محکم شدن بنیاد خانواده می شود و با وجود آوردن شبکه‌ها اجتماعی قصد ترویج بی‌تقوایی، از هم گسستگی بنیاد خانواده، بی‌هویت فرزندان طلاق و تبدیل شدن آن ها در آینده به معضلات اجتماعی را دارد.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: باید این رسالت بزرگ را به دست بگیریم و سبک زندگی امام حسین (ع) را در جامعه به نمایش بگذاریم.
وی با بیان اینکه تهاجم بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای در سبک زندگی به وضوح مشاهده می‎شود، گفت: غربی‌ها گفته‌اند با این شبکه‌ها تا سال ۲۰۳۰ کاری می‌کنند که مردان ایرانی زنان خود را بزک کنند.
امام جمعه موقت شهر بیرجند تصریح کرد: باید سبک زندگی پیامبر (ص) و امام حسین(ع) در جامعه ترویج و گسترش یابد.
عبادی با بیان اینکه در سبک زندگی غربی، غرب‌گرایی ترویج می‌شود نه جهان‌گرایی، افزود: یکی از نکات مهمی که در اسلام بر آن تاکید شده همبستگی اجتماعی است.
وی با بیان اینکه غربی‌ها سعی می‌کنند زشتی‌های سبک زندگی خود را بر ایران تحمیل کنند، ادامه داد: تمام سبک زندگی غربی بر دنیاگرایی، دنیامحوری و تجمل‌پرستی است.

 

حرکت پیامبراسلام(ص) براساس وحدت، همدلی و همزبانی بود
وی در خطبه های دوم نماز جمعه بیرجند به مهمترین مناسبت‌های هفته اشاره کرد و افزود: ۲۸ صفر سالروز شهادت پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) و امام حسن (علیه السلام) است.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: پیامبر گرامی اسلام برای اسلام زحمات زیادی کشید و خون دلهای زیادی خورد و خون ریخته شده تا اسلام امروز به ما رسیده است لذا امروز وظیفه سنگینی بر عهده ما است چراکه اسلام یک امانت بزرگی است که پیامبر تحویل ما داد و باید با وحدت، همدلی و همزبانی آن را حفظ کنیم.
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه باید در بین مسلمانان دنیای اسلام وحدت باشد، اظهارداشت: حفظ وحدت موجب پیشرفت مسلمانان و شکست دشمنان می شود.

 

نباید از کار پژوهشی غفلت کرد
وی با اشاره به آغاز هفته پژوهش نیز گفت: پژوهش یک بحث جدی است که هنوز هم در کشورمان مورد غفلت قرار دارد، تمام برنامه هایی که توسط دولت اجرا می شود یا مجلس تصویب می کند باید براساس پژوهش باشد چرا که اگر اینطور شود دیگر شاهد این همه تغییر و تحولات در حوزه مسئولان و وزراء نخواهیم بود.
حجت الاسلام عبادی افزود: نه در گذشته و نه در حال به پژوهش در کشور توجهی نشده است، اگر پژوهش در کشور جدی گرفته شود بسیاری از آسیب‌ها به حداقل خواهد رسید.
وی با اشاره به روز بیمه گفت: بیمه ها باید خدمات سریع و راحتی را به مردم ارائه کنند تا مردم در این زمینه آرامش خاطر داشته باشند.
تا دانشجو زنده است، شعار “مرگ بر آمریکا” از دانشگاه ها برداشته نخواهد شد/ مراسم های مذهبی دانشگاه ها مملو از دانشجویان و اساتید است
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تبریک فرارسیدن ۱۶ آذر، روز دانشجو اظهار داشت: ۱۶ آذر روز استکبارستیزی دانشجویان است.

وی افزود: امروز انقلابی‌ترین انسانها در کرسی‌های تدریس دانشگاههای ایران مشغول تدریس و یا کسب علم هستند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به حضور حماسی دانشجویان در مراسم های مختلف افزود: روح دانشگاه با اردوهای مختلط و سبک زندگی غربی مخالف است.

نماینده مردم بیرجند،‌ درمیان و خوسف در خانه ملت با بیان اینکه دانشجویان همواره آرمان خواهی خود را خواهند داشت، ادامه داد: در مراسم های مذهبی از جمله اعتکاف که در دانشگاهها برگزار می شود، مساجد دانشگاه مملو از دانشجویان و اساتید است.

وی خاطرنشان کرد: اکثر دانشجویان کشور انقلابی هستند.

امام جمعه موقت بیرجند سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی را یکی دیگر از مناسبتهای هفته دانست و تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی یک شورای راهبردی و راهگشا در کشور است که تاکنون برکات و آثار خوب و بسیاری داشته است.

 

حجت الاسلام عبادی به آغاز هفته وقف اشاره کرد و افزود: وقف یک حسنه جاری است که برکات فراوانی دارد.
وی با بیان اینکه احیای موقوفات بسیار مهم است و باید اینها احیاء شود، گفت: در زمینه احیای فرهنگ وقف کارهای خوبی در استان انجام شده است که جای تشکر از مسئولان مربوطه دارد.

 

امام جمعه موقت بیرجند افزود: در زمینه توجه به امامزادگان هم کارهای خوبی در استان انجام شده اما باید کاری کنیم که اینها کانون نشر مسائل فرهنگی و مذهبی شود.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه اگر پي ام دي بسته نشود ايران در موضوع برجام تعامل نخواهد كرد، گفت: آژانس بايد به ظلم گذشته خود پايان دهد.

 

آزادسازی نرخ بلیت هواپیما توجیه پذیر نیست/ این ظلم بزرگی به مردم است


حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه موضوع آزادسازی قیمت بلیط هواپیما توسط وزیر راه مطرح شده است، گفت: نرخ بلیط هواپیما در این شرایطی که در کشور کمبود هواپیما داریم کارشناسی نیست، وقتی هواپیما به اندازه کافی وجود داشته باشد باید ازادسازی صورت گیرد.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه الان بیش از نصفی از هواپیماهای ما خوابیده است چون قطعه ندارند، ادامه داد: با یک جانبه گرایی نمی توان کشور را اداره کرد، آزاد سازی نرخ هواپیما در شرایط کنونی کارشناسی شده نیست.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورا ی اسلامی ادامه داد: از دیدگاه ما آزادسازی نرخ بلیط هواپیما در این شرایط کارشناسی نیست بلکه یک ظلم است.
وی با بیان اینکه آزادسازی نرخ بلیط در صورتی جواب می‌دهد که عرضه هواپیما به اندازه کافی باشد، خاطرنشان کرد: امروز هواپیما در سطح کشور کم است.
امام جمعه موقت شهر بیرجند با بیان اینکه در عمده فرودگاه‌های کشور دچار مشکل پرواز هستیم، گفت: به علت تحریم‌های ظالمانه هواپیماها در کشور کاهش یافته است.
عبادی با بیان اینکه با یک جانبه‌گری نمی‌شود کشور را اداره کرد، اضافه کرد: در این شرایط آزادسازی نرخ بلیط قابل توجیه نیست.
با وام، کیفیت خودرو درست نمی‌شود
حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه برخی سیاست ها در کشور به نفع اقشار خاصی صورت می گیرد، گفت: نمونه این موضوع کاری بود که در زمینه حمایت از خودروی داخلی انجام دادند و یک طرفه فقط از خودروساز حمایت کردند، بدون اینکه تولید داخلی کیفیت ان بالا برود و الان می بینیم مردم از کیفیت خودرو ناراحت هستند.

 

وی با بیان اینکه باید کیفیت خودروی داخلی بالا برود، گفت: صنایع کوچک و زودبازده ما در حال ورشکستی هستند چرا آنها کاری نمی کنند؟ و در طرف دیگر از خودروسازی که به کیفیت توجهی ندارد حمایت می کنند.
سران کشورهای غربی خودشان ریشه تروریست در جهان هستند/ سگ هار داعش امروز پای صاحبان خودش را در فرانسه گرفته است

حجت السلام عبادی ضمن اشاره به سالروز تصویب اعلامیه ی حقوق بشر گفت: امروزه آمریکا و برخی از کشور های غربی نهایت سوء استفاده را از این اعلامیه می برند. بیشترین نژادپرستی ها در آمریکا است، هر جا جن است پای آمریکا در میان است، حالا این آمریکا خود را طلبکار حقوق بشر می داند. در طول تاریخ کشوری مثل آمریکا که اینقدر زورگو باشد و شرمی در وجودش نباشد وجود نداشته است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه آمریکایی ها با آن همه جنایت در جهان حرف از حقوق بشر می زنند، افزود: اینها با این همه جنایت در جهان به خاطر اعدام یک قاچاقچی می گویند ایران حقوق بشر را رعایت نکرده است، شما چکاره هستید که ایران را به عدم رعایت حقوق بشر متهم می کنید؟

 

وی گفت: هر کجا در جهان خون و خونریزی راه می افتد پای آمریکا در میان است، مگر همین امریکایی نیستند که در افعانستان و پاکستان مردم را در مجالس شادی و غم به خاک و خون می کشند؟ در طول تاریخ یک چنین دشمنی زورگویی مثل امریکا وجود نداشته است.

 

برخی سعی دارند چهره آمریکا را بزک کنند/ ملت ایران کدخدا را به خاک ذلت نشانده است
حجت الاسلام عبادی گفت: سران کشورهای غربی خودشان ریشه تروریست در جهان هستند اما سگ هاری به نام داعش را درست کردند که الان پاچه خودشان را هم گرفته است.

 

وی با بیان اینکه سیاست های امریکا باعث استکبارستیزی تمام ملت ها به خصوص ایران علیه امریکا شده است، گفت: برخی سعی در بزک کردن چهره آمریکا دارند، دم خروس را باور کنیم یا این دروغ ها را؟

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه کدخدا کاره ای نیست باید خدا را باور کنید، اظهار داشت: ملت ایران در طول سالهای بعد از انقلاب کدخدا را به خاک ذلت نشانده است.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سخنان برخی‌های در داخل کشور که می‌گویند دیگر شعار “مرگ بر آمریکا” سر ندهید، اظهارداشت: رفتار آمریکا چه تغییری کرده است که به‌خواهیم از مواضع خود کوتاه بیاییم، آمریکا، همان آمریکای هیروشیما و ناگازاکی، ابوغریب، گوانتانامو و … است.

 

حجت الاسلام عبادی با اشاره به نامه ی دوم رهبری به جوانان غربی گفت: این نامه در زمان خوبی به جوانان غربی نوشته شد، زیرا جوانان غربی نا امنی را چشیده بودند؛ زیرا اکنون که آن ها در کشور خود امنیت ندارند می توانند مسلمانان فلسطینی را که ۶۰ سال است امنیت جانی ندارند درک کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا