امام جمعه موقت بیرجند: متاسفانه امروز برخی از افراد در کشور سعی دارند با یک فتنه جدید نهادهای قانونی کشور را زیر سوال ببرند

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بار‌ها به مسئولان گوشزد کردند که طوری سخن نگوید که دشمن سوء استفاده کند، خاطرنشان کرد: برخی از افراد در سال ۸۸ کشور را ۸ ماه گرفتار یک فتنه که از طرف دشمن برنامه ریزی شده بود کردند و می‌خواستند که‌‌ همان بلایی را که سر گرجستان و اکران در آوردند در ایران هم پیاده کنند؛ غربی‌ها برای آن‌ها کف زدند و آن‌ها را تشویق کردند و باعث شدند که دشمن علیه ایران تحریم‌های ظالمانه وضع بکند؛ اینگونه سخنان توسط هر فردی که باشد چه از روی جهل و یا غرض، بوی فتنه مي دهد و محکوم است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی امروز (۲۶دی) در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند با بیان اینکه گناه قلب انسان را سخت می‌کند، اظهار داشت: برخی از افراد مانند صدام حسین آنقدر گناه کرده‌اند که حتی اگر خداوند هم آن‌ها را نصیحت کند نمی‌پذیرند.

وی با بیان اینکه یکی از آثار گناه ترس از مرگ است، گفت: هر چه گناه در زندگی انسان بیشتر شود ترس از مرگ بیشتر خواهد شد و انسان گناهکار مرگ برای او بسیار وحشتناک است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه بنابر جهان بینی الهی مرگ پایان زندگی و فنا نیست، افزود: انسانهایی که گرفتار دنیا و کفر شده‌اند از مرگ می‌ترسند و مرگ را پایان همه چیز می‌دانند؛ لذا بهترین راه برای نجات از گرفتاری‌های بزرگ دوری از گناه است.

حجت الاسلام عبادی در خطبه‌های دوم نماز جمعه بیرجند به مهم‌ترین مناسبت‌های هفته اشاره کرد و گفت: ۲۶دی سالروز فرار شاه خائن از ایران است که با هوشیاری ملت عزیز و همیشه در صحنه ایران اسلامی و رهبری پیامبر گونه امام خميني(ره) شکل گرفت و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۷ دی ماه سالروز شهادت شهید نواب صفوی و چند تن دیگر از یاران وفادار وی است، افزود: این افراد از فدائیان اسلام بودند؛ لذا جوانان باید زندگی نامه شهید نواب صفوی را را مطالعه کنند.

جوانان از زندگی شهید نواب صفوی الگو بگیرند

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه شهید نواب صفوی از طلبه‌های جوان و شجاعی بود که ترسی از هیچ کس جز خدا نداشت، گفت: این شهید بزرگوار آنقدر در میان مردم محبوبیت داشت که وقتی در جوانی وارد بازار نجف می‌شد همه به او احترام می‌گذاشتند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه شهید نواب صفوی هرگز آخرتش را به دنیا نفروخت، افزود: جوانان باید از سبک زندگی افرادی مانند نواب صفوی الگو بگیرند و فریفته سبک زندگی غربی نشوند.

وی شهادت حجت الاسلام سید مهدی حکم از علمای به نام عراق توسط عوامل بعثی و ۲۹دی روز غزه را یکی دیگر مناسبت‌های هفته عنوان کرد و گفت: وصیت نامه و سخنان امام (ره) آنقدر به روز، روشن و جامع است که گویی در تمام دوران‌ها تازگی دارد و هرگز کهنه نمی‌شود و اگر صد‌ها سال هم بگذرد مطالبی که ایشان بیان کردند به درد تمامی آن دوران‌ نيز می‌خورد چراکه برگرفته از سنت ائمه اطهار و متن قرآن کریم است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این سخن امام خمینی (ره) که فرمودند «مصیبت بزرگ و فاجعه عظیمی که همه مصیبت‌ها و فاجعه‌ها پیش آن ناچیز است، آن است که مشتی تروریست صهیونیست بی‌حیثیت به بد‌ترین وجه بر مسلمانان تاخت و تاز کنند»، ادامه داد: اگر مسلمانان وحدت و اتحاد داشته باشند، با یک نهیب می‌توانند آمریکا و رژیم صهیونیستی را از منطقه بیرون کنند.

امروز ایران اسلامی به تنهایی کمر اسراييل و آمریکا را می‌شکند

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از سران کشورهای اسلامی بر علیه جهان اسلام دست در دست اسراييل و آمریکا داده‌اند، گفت: عربستان همپای آمریکا قیمت نفت را پایین می‌آورد تا کشور مسلمانی مانند ایران اسلامی نتواند از انرژی پاک هسته‌ای استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه ملت بزرگ ایران اسلامی با رهبری پیامبرگونه مقام معظم رهبری چنان کمر اسرائیل را شکسته است که امروز دیگر این رژیم غاصب توان مقابله با غزه و حماس را ندارد، تاکید کرد: حتی اگر سران خودفروخته برخی از کشورهای اسلامی هم به دشمن کمک کنند، امروز ایران اسلامی به تنهایی کمر اسراييل و آمریکا را می‌شکند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه امروز حزب الله به کابوس اسرائیل تبدیل شده است، گفت: اگر سران کشورهای خودفروخته برخی از کشورهای عربی بگذارند خود غزه و حماس کار اسرائیل را یکسره می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یهودی‌هایی که روزي به سرزمین اشغالی آمده بودند امروز در حال خروج از این سرزمین هستند، گفت: امروز می‌بینیم که هر روز بر تعداد افرادی که اسرائیل را ترک می‌کنند بیشتر می‌شود چراکه این‌ها فقط براي خوردن و خوابیدن به این مکان آمده بودند و حالا که احساس خطر کردند این سرزمین را ترک می‌کنند.

موج اسلام گرایی در غرب به راه افتاده است

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر موج اسلام گرایی در جهان شکل گرفته و روز به روز بر تعداد افرادی که به سمت اسلام گرایش پیدا می‌کنند بیشتر می‌شود، افزود: در بریتانیا طی یکسال بیش از ۲۰ هزار مسیحی به اسلام روی آوردند و این موضوع غرب را تکان داد و به این فکر افتادند که با تاسیس داعش چهره خشنی از اسلام نشان دهند.

حجت الاسلام عبادی به وقایع اخیر کشتار در فرانسه اشاره کرد و گفت: این اقدام فجیع هم کار خود اسرائیل و استکبار جهانی بود؛ این‌ها می‌خواهند از این طریق چهره خشنی از اسلام به غرب نشان دهند و موج اسلام هراسی را به وجود اورند.

وی همچنین به تظاهرات ضد تروریستی در فرانسه و حضور سران برخی از کشورهای مستکبر و تروریست دنیا و همچنین سران رژیم خبیث صهیونیستی در این تظاهرات اشاره کرد و گفت: چطور می‌شود که در فرانسه چند نفر کشته می‌شوند تظاهرات برگزار می‌کنند اما اسرائیل و امریکا در فلسطین، افغانستان، سوریه، عراق و سایر کشورهای اسلامی هزاران انسان بی‌گناه را کشد هیچ اعتراضی هم نمی‌کنند.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: تظاهراتی که در فرانسه صورت گرفت باعث خنده و مضحکه خود غربی‌ها و جهان شد.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه این رفتار امروز غرب را رسوا کرده است، گفت: امروز دیگر آبرویی برای غرب و فرهنگ غربی نماینده و این بزرگ‌ترین خطری است که غرب را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تمامی این اقدامات را استکبار در راستای نشان دادن چهره خشی از اسلام و اسلام هراسی انجام می‌دهد، اظهار داشت: سیاست‌های دوگانه غرب امروز به یک افتضاحی برای غربی‌ها تبدیل شده است.

امام جمعه موقت بیرجند با محکوميت اهانت به ساحت مقدس پيامبر گرامي اسلام(صلي الله عليه و آله) توسط یکی از نشریات غربی، گفت: غرب با این اقدامات خود را رسوا‌تر می‌کند؛ چطور می‌شود که بر سردرب سازمان ملل شعری از سعدی که برگرفته از سخنان پیامبر باشد نصب شده و از طرف دیگر به ساحت مقدس پیامبر (صلي الله عليه و آله) توهین کنند.

حجت الاسلام عبادی افزود: متاسفانه امروز کسانی در دنیا مسلمانان را تروریست معرفی می‌کنند که خودشان در جنگ جهانی دوم بیش از ۵۵ میلیون انسان بی‌گناه را کشتند و این یک رسوایی برای غرب است.

هرکس که تندتر صحبت مي کند؛ دلسوزتر نيست

وی با بیان اینکه اسلام نه تشیع لندنی و نه تکفیری‌ها و نه داعش، هیچ کدام را قبول ندارد، گفت: امروز دست‌هایی در بین شیعه و سنی در کار است که می‌خواهند شیعه و سنی را به جان هم بیندازند لذا مسلمانان باید بیدار باشند و فکر نکنند که هرکس که تند‌تر صحبت می‌کنند دلسوز‌تر است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه شيعه وابسته به لندن حسابش از سایر شیعیان جدا است و این‌ها به سرويس‌های جاسوسی غرب متصل هستند، گفت: متاسفانه امروز برخی از افراد در کشور سعی دارند با یک فتنه جدید نهادهای قانونی کشور را زیر سوال ببرند و این‌ها از هر جناحی که باشند چون سخنانشان بوی فتنه می‌دهد محکوم هستند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بار‌ها به مسئولان گوشزد کردند که طوری سخن نگوید که دشمن سوء استفاده کند، خاطرنشان کرد: برخی از افراد در سال ۸۸ کشور را ۸ ماه گرفتار یک فتنه که از طرف دشمن برنامه ریزی شده بود کردند و می‌خواستند که‌‌ همان بلایی را که سر گرجستان و اکران در آوردند در ایران هم پیاده کنند؛ غربی‌ها برای آن‌ها کف زدند و آن‌ها را تشویق کردند و باعث شدند که دشمن علیه ایران تحریم‌های ظالمانه وضع بکند؛ اینگونه سخنان توسط هر فردی که باشد چه از روی جهل و یا غرض، بوی فتنه مي دهد و محکوم است.

تضعیف شورای عالی امنیت به نفع استکبار است

وی با اشاره به اینکه انسان فتنه گر حق و باطل را با هم مخلوط می‌کند تا انسان‌های بی‌بصیرت باطل بودن را تشخیص ندهند، گفت: در کشور مراجع قانونی حرف اول و آخر را می‌زنند، چرا برخی از افراد شورای عالی امنیت ملی را تضعیف می‌کنند؛ تضعیف شورای عالی امنیت به نفع استکبار و خواسته آن‌ها است.

امام جمعه موقت بیرجند همچنین به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت:‌‌ همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند ما با مذاکره مخالف نیستیم اما آمریکایی‌ها انسانهایی فریب کار هستند که از روی احساسات با ما توافق نخواهند کرد.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه آمریکا هرگز از خوی استکباری خود پایین نخواهد امد، خاطرنشان کرد: آمریکا قبل از مذاکرات می‌گفت که در صورت توافق با ایران همه تحریم‌ها را بر می‌داریم اما در حال حاضر می‌بینیم که هر روز خط و نشان جدیدی می‌کشند، کجا به این دشمن می‌توان اعتماد کرد.

وی با اشاره به اینکه دولت نباید مسائل اقتصادی را به مسائل مذاکرات هسته‌ای گره بزند، گفت: راه حل مشکلات اقتصادی کشور پیاده کردن اقتصاد مقاومتی است چراکه وقتی ما بتوانیم بودجه کشور را بدون در نظر گرفتن قیمت نفت ببندیم دشمن نخواهد توانست ما را تضعیف کند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه تورم و اشتغال دو مشکل اساسی مردم در کشور است، گفت: دولت و مجلس باید روی این مشکلات مردم تمرکز کنند و برای رفع آن‌ها راه حل بدهند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در حال حاضر همدلی خوبی بین مسئولان استانی وجود دارد، کفت: پروژه راه آهن خراسان جنوبی با همین همکاری نمایندگان و استاندار توانست ردیف اجرایی بگیرد.

پايان پيام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.