امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

امام صادق(ع) از کمترین فرصت، بهترین بهره را بردند/ قرآن در کنار اهل بیت معنا پیدا می کند

امام صادق(ع) از کمترین فرصت، بهترین بهره را بردند/ قرآن در کنار اهل بیت معنا پیدا می کند

نماینده مردم بیرجند خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: قرآن در کنار اهل بیت چراغ هدایت است، در غیر این صورت اگر تنها به سراغش برویم، دچار اختلافاتی خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق (ع) در آستان مقدس شهدای باقریه بیرجند گفت: امام صادق (ع) با وجود داشتن بهترین علوم و سرآمدترین احکام، هم در زمان خود و هم در امروزه بسیار غریب است و وظیفه ما مسلمانان است که با پیروی از اهل بیت علیهم السلام و نشر علوم این عالم بزرگوار در تقویت آموزه های اسلام بکوشیم.

وی با اشاره به اینکه جایگاه امام صادق(ع) به مانند امیرالمؤمنین قرآن ناطق است، خاطر نشان کرد: آن کسانی که تمام علم قرآن را در سینه خود محفوظ داشته اند، علی بن ابی طالب ، امام حسین(ع)، امام حسن(ع) و امام جعفر صادق(ع) هستند.

نماینده مردم بیرجند خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرآن نیاز به تفسیر دارد، تفسیری که خطا و اشتباه در آن نباشد، افزود: در ابتدای اسلام، پیامبر مفسر قرآن بود، که پس از آن به دلیل برداشت های نادرست از قرآن، مکتب ها و مسلک‌های اشتباه به وجود آمد.

حجت الاسلام عبادی عنوان کرد: پیامبر(ص) فرموده اند” انی تارکم فیکم الثقلین و کتاب الله و عترتی” من دو میراث گرانقدر بین شما می گذارم، کتاب خدا و اهل بیتم اینها از یکدیگر جدا نمی شوند تا روز قیامت بر من وارد شوند”، لذا باید اکنون قدر این دو را بدانیم و بیش از پیش هم به قرآن، و هم به اهل بیت عصمت و طهارت توجه کنیم.

وی عنوان کرد: قرآن در کنار اهل بیت چراغ هدایت است، در غیر این صورت اگر تنها به سراغش برویم، دچار اختلافاتی خواهیم شد.

نماینده مردم بیرجند خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: با پایان یافتن حکومت بنی امیه و آغاز حکومت بنی عباس، فرصتی برای ترویج معارف غنی اسلام به وجود آمد که امام صادق(ع) از این فرصت بیشترین بهره را بردند و شاگردانی تربیت کردند و به آن ها، عالی ترین مباحث خداشناسی انسان شناسی معادشناسی و… را آموزش دادند.

حجت الاسلام عبادی قرآن را معجزه ای دانست که موجب وحدت و آرامش مسلمانان می شود و تنها راه نجات مردم است.

وی در پایان گفت: برداشت ها و تعبیرهای اشتباه از قرآن سبب به وجود آمدن مذهبهای مختلف شده است و برای حفظ انسجام و وحدت بین مسلمانان باید از اهل بیت علیهم السلام و قرآن کمک گرفت چرا که پیامبراسلام (ص)، این دو را چراغ هدایت انسانها دانسته است.

انتهای پیام/ط

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا