امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

انتقال آب شرب تصفیه به شمال شهر بیرجند تسریع شود/ انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند پیگیری شود

انتقال آب شرب تصفیه به شمال شهر بیرجند تسریع شود/ انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند پیگیری شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در بازدید از تصفیه خانه بیرجند، گفت: مردم شمال شهر بیرجند از برخوردار نبودن از آب شرب تصفیه شده گلایه‌مند هستند که باید در این زمینه تسریع شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، حجت‌الاسلام‌‍ و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، روز گذشته به همراه فرماندار بیرجند، مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی و مدیرعامل آب‌وفاضلاب شهری خراسان‌جنوبی از بخش‌های مختلف تصفیه‌خانه بیرجند بازدید کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در این بازدید گفت: پروژه تصفیه‌خانه آب شرب بیرجند، پروژه‌ای بزرگ، پرهزینه‌ای است که با زحمت فراوان مسئولان پیگیری شد و الحمدلله به بار نشسته است.

وی در ادامه با بیان اینکه تصفیه خانه آب شهر بیرجند یکی از مدرن ترین تصفیه خانه های کشور است، اظهار داشت: این پروژه برای نخستین بار در سطح کشور اجرایی شده و در حال تکمیل و گسترش در بخش‌های دیگر نیز می‌باشد.

وی به در خواست‌های مردمی در خصوص بهره‌مندی از نعمت آب شرب اشاره کرد و اظهار داشت: مردم شمال شهر بیرجند از برخوردار نبودن از آب شرب تصفیه شده، اظهار گلایه دارند و این موضوع را با نماینده، درمیان می‌‌گذارند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: انتقال آب شرب تصفیه به شمال شهر تسریع شود تا مردم آن منطقه نیز از آب تصفیه برخوردار شوند.

عبادی یادآور شد: با انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند، آب شرب بیرجند تا مدت‌ها تأمین می‌شود که نماینده و مسوولان اجرایی در جهت تأمین اعتبار این پروژه، پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر اعتباری بالغ بر چند میلیارد تومان که مد نظر مدیران دست‌اندرکار پروژه تصفیه خانه بیرجند می‌باشد به این مرکز تزریق شود؛ قطعا ظرفیت تأمین آب شرب این مرکز افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه لازم است مسوولان اجرایی و استانداری پیگیری تأمین اعتبار جهت تکمیل دیگر بخش‌های توسعه‌ای تصفیه خانه مرکز استان باشند، تصریح کرد: هر کجا که اقدام و پیگیری در حوزه نماینده مجلس باشد، تلاش خواهیم کرد تا اعتبارات لازم جذب شود.

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت در پاسخ به درخواست مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان جنوبی نسبت به حمایت شورای اسلامی و شهرداری بیرجند در زمینه تبصره ۳، اظهار کرد: در این زمینه رایزنی‌های با شورای اسلامی شهر بیرجند انجام خواهد شد.

وی در ادامه افزود: مسئولان استان و شهرستان نیز در جهت ارتقاء سیستم شبکه توزیع آب شهر به تصفیه خانه و امور آبفای کمک کنند که این امر در واقع باعث پایداری شبکه می شود.

عبادی افزود: به عنوان نماینده مردم از همه دست‌اندرکاران این پروژه تشکر و قدردانی می‌کنم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا