انعکاس خبری، نشست رسانه ای حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در دیگر خبرگزاری ها و مطبوعات استان

خبرگزاری فارس:

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی: پروژه راه‌آهن خراسان جنوبی در ردیف بودجه مطالعاتی قرار گرفت

راه آهن

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه راه‌آهن خراسان جنوبی امسال با پیگیری‌های نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی در ردیف بودجه مطالعاتی کشور قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس در بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی بعد‌ از ظهر امروز در حاشیه نشست خبری اظهار کرد: اولویت‌های کنونی خراسان جنوبی آب و راه‌آهن است.

وی به موضوع راه‌آهن خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌های نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی پروژه راه‌آهن این استان امسال در ردیف بودجه مطالعاتی قرار گرفته که سالانه مقداری اعتبار به این پروژه تعلق می‌گیرد.

 نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بحث آب در سال‌های گذشته در ردیف مطالعاتی بودجه قرار گرفته است، ادامه داد: در حال حاضر مطالعات این طرح 90 درصد پیشرفت داشته و در آینده‌ای نزدیک مطالعات این پروژه به اتمام می‌رسد.

عبادی با اشاره به این‌که طرح آبرسانی از سد دوستی به خراسان جنوبی بعد از اتمام مرحله مطالعاتی باید در ردیف بودجه عملیاتی قرار گیرد، یادآور شد: سال آینده با تلاش نمایندگان باید این پروژه در ردیف بودجه عملیاتی قرار داده شود.

وی اذعان داشت: طرح آبرسانی از سد دوستی به خراسان جنوبی کلید خورده و وزارت نیرو متعهد شده از این طریق آب را به خراسان جنوبی منتقل کند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آبی که از سد دوستی به خراسان جنوبی منتقل می‌شود برای مصارف شرب و صنعت کافی است، متذکر شد: برای تامین آب مصارف کشاورزی می‌توانیم از دریای عمان و خزر استفاده کنیم که انتقال آب از این طریق بسیار مشکل است.

عبادی به دو ملاک مهم تعهد و تخصص برای انتصاب مسئولان اشاره کرد و افزود: اگر فردی امین بوده و دچار ضعف کاری نباشد نیاز به جابه‌جایی ندارد.

وی با بیان این‌که پروژه دوبانده شدن مسیر بیرجند ـ زاهدان جزو پروژه‌های مهر ماندگار است، تصریح کرد: قرار بوده پروژه‌های مهر ماندگار تا پایان دولت دهم انجام شود و لی این موضوع صورت نگرفته است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی یکی از اولویت‌های کاری خود را پیگیری پروژه سیمان باقران عنوان کرد و متذکر شد: حدود 30 هزار نفر سهامدار شرکت سیمان باقران هستند.

عبادی با بیان این‌که 30 میلیارد تومان تسهیلات برای این شرکت از بانک ملی گرفته شده است، تصریح کرد: این میزان تسهیلات کافی نبوده و باید سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای این موضوع جذب شوند.

وی با اشاره به این‌که سیستم اداری خراسان جنوبی فرش قرمز برای سرمایه‌گذاران پهن نکرده است، یادآور شد: سرمایه‌گذار باید جذب شده و مدیران از برخی از سخت‌گیری‌ها در مورد سرمایه‌گذاران خودداری کنند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که فرهنگ زیربنای همه خوبی‌ها و بدی‌ها است، اذعان داشت: با توجه به این‌که بودجه کاهش داشته و نیاز به صرفه‌جویی دارد ولی همیشه بودجه فرهنگی فدا می‌شود.

عبادی به مذاکرات ژنو اشاره کرد و افزود: این مذاکرات به تعبیری یک موفقیت است از لحاظ این‌که بسیاری از کشورها می‌خواستند ایران را به شرایط عراق در زمان صدام بکشانند اما این مذاکرات این روند را متوقف کرد.

وی با بیان این‌که ایران با مذاکرات ژنو بیش‌ از همیشه امریکا را شناخته است، متذکر شد: امریکا حیله‌گر و استعمارگر بوده و هرگز قابل اعتماد نیست.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به دستاوردهای آموزشی برای خراسان جنوبی اشاره و اضافه کرد: با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها توانسته‌ایم برای برخی از دانشگاه‌ها در استان ردیف بودجه مستقل گرفته و آورده‌های خراسان جنوبی را بالا ببریم.

عبادی به برخی از اقدامات خود در حوزه‌های مختلف طی یک‌سال و نیم گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: پیگیری عملیات گازکشی به درمیان و قهستان، رفع مشکل صاحبان صنایع، ایجاد زمین ورزشی و درمانگاه در شمال شهر بیرجند، گرفتن ردیف بودجه مستقل برای پارک علم و فناوری، پیگیری برای حذف مالیات شهرک‌های صنعتی در شهرستان‌های محروم، گرفتن بودجه برای آموزش و پرورش، دهگردشی در 140 روستا برای رفع مشکلات روستاییان، نشست با نخبگان و استفاده از نظرات آنها از جمله این اقدامات بوده است.

انتهای پیام/22481/غ40

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13920924001286

————————————————————————————————————————————–

خبر گزاری فارس:

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی: استان‌های محروم باید در اختصاص بودجه استثنا باشند

بودجه

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که محرومیت خود یک اولویت است، گفت: استان‌های دارای محرومیت اقتصادی در اختصاص بودجه باید مستثنی باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی بعد‌ از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با تسلیت ایام عزاداری امام‌ حسین(ع) و گرامیداشت هفته پژوهش اظهار داشت: پژوهش یکی از مسائل مهم در کشور و دنیا است.

وی با بیان این‌که در سال‌های گذشته توجه خوبی به پژوهش صورت گرفته‌ است، تصریح کرد: این توجهات کافی نبوده و دستگاه‌های اجرایی، قضایی و مجلس بیش‌ از گذشته نیاز به فعالیت‌های پژوهشی دارند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با کمال تاسف کشور ما تا رسیدن به جایگاه بایسته در زمینه پژوهش فاصله زیادی داریم.

عبادی با بیان این‌که بعد از تغییر دولت‌ها در کشورمان بسیاری‌ از سیاست‌ها تغییر می‌کند که این نشانه نبود پژوهش در سیاست‌ها است، یادآور شد: در کشور ایران باید براساس اصل 44 قانون اساسی شرکت‌ها، پژوهشکده‌ها و سازمان‌های خصوصی فعال بوده و پژوهش کنند و در درجه نخست به سه قوه کمک رسانند.

وی اذعان داشت: پژوهش یکی از ارکان بزرگ در پیشرفت جامعه بوده که در این زمینه غفلت شده است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به یکی از جدیدترین پژوهش‌ها در کشور اشاره کرد و افزود: فرستادن دومین موجود زنده توسط دانشمندان ایرانی به فضا یک محصول مهم پژوهشی است.

عبادی با بیان این‌که تعامل با رسانه‌ها بسیار مهم است، متذکر شد: اصحاب رسانه رابط بین مردم و مسئولان بوده و در شفاف‌سازی برخی از موضوعات در جامعه به مسئولان کمک می‌کنند.

وی از رسانه‌ها خواست تا جایگاه و محدوده اختیارات نمایندگان مجلس را در بین مردم شفاف‌سازی کنند و مردم را بیشتر با حیطه‌کاری نمایندگان آشنا سازند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون‌گذاری و نظارت است، تصریح کرد: براساس نظارت و دفاع از حقوق شهروندان نمایندگان می‌توانند برخی از موضوعات را پیگیری کرده ولی دستگا‌ه‌های اجرایی باید اجرا کنند.

عبادی با بیان این‌که خراسان جنوبی چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد، گفت: وحدت و انسجام خوبی در بین نمایندگان این استان وجود دارد و اختلاف نظر سبب تفرقه نشده است.

وی از منتفی شدن تاکسی هوایی در خراسان جنوبی در حال حاضر خبر داد و اضافه کرد: این پروژه به سبب اختلافات به وجود آمده بین سرمایه‌گذار و سازمان هواپیمایی کشور لغو شده و مسئولان خراسان جنوبی در این زمینه کوتاهی نکرده‌اند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بودجه امسال دولت که تقدیم به مجلس شده مورد اعتراض بسیاری از نمایندگان مجلس قرار گرفته است.

عبادی ادامه داد: علت این امر این بوده که دولت بیشترین اعتبار را به پروژه‌های ملی که 80 درصد پیشرفت داشته اختصاص داده و به پروژه‌هایی که کمتر از 80 درصد پیشرفت داشته اعتبار تعلق نگرفته است.

وی با بیان این‌که محرومیت خود یک اولویت است، اضافه کرد: اختصاص بودجه امسال از لحاظ استانی درست نبوده و باید استان‌هایی که دارای محرومیت اقتصادی هستند مستثناء باشند.

انتهای پیام/22481/غ

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13920924001286

————————————————————————————————————————————–

خبرگزاری شبستان:

نماینده مردم بیرجند درخانه ملت با بیان اینکه اولویت اول خراسان جنوبی آب و بعد راه آهن است، گفت: پروژه راه آهن استان در بودجه ۹۳ ردیف بودجه مطالعاتی گرفت.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند، سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم شهرستان های بیرجندٰ، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، امروز ظهر (24 آذر) در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی با اشاره به هفته پژوهش اظهارداشت: پژوهش یکی از مسائل مهم در کشور است که با وجود پیشرفت های گسترده طی سال های اخیر اما نیاز برای رسیدن به جایگاه اصلی خود نیاز به تلاش بیش تر پزوهشگران دارد.

پژوهش
وی با اشاره به تغییر سیاست ها و برنامه های مهم همزمان با تغییر دولت ها در کشور، اظهارکرد: این امر ناشی از عدم پژوهش و نیازسنجی صحیح درکارها است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وحدت و انسجام بین نمایندگان استان را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: البته این وحدت به معنی عدم اختلاف نظر نیست، بلکه این اختلاف نظر منجر به تفرقه نمی شود، لذا در بسیاری از عرصه ها در سایه همین وحدت به پیشرفت هایی دست پیدا کردیم.
وی با اشاره به راه اندازی تاکسی هوایی در استان، بیان کرد: سرمایه گذار اصفهانی تمامی کارها برای راه اندازی این تاکسی ایر انجام داده است، اما از آنجایی که سازمان هوایی کشور برای راه اندازی این تاکسی ایر حق مالکیت شش هواپیما را لازم دانسته و از طرفی سرمایه گذار فقط سه هواپیما را تحت مالکیت داشته است، لذا این برنامه در حال حاضر منتفی شده است.
وی با اشاره به لایحه بودجه 93، تصریح کرد: در این لایحه که مورد انتقاد بسیاری نمایندگان است برای پروژه های ملی بالای 80 درصد پیشرفت اولویت اعتباری در نظر گرفته شد که البته کار درستی بود اما از نگاه استانی بسیاری از پروژه های استانی به دلیل اینکه پایین تر از 80 درصد بودند اعتباری در نظر گرفته نشد.
عبادی، ایراد کار در این لایحه را عدم در نظر گرفتن اولویت محرومیت اقتصادی دانست و گفت: باید استان هایی که محرومیت اقتصادی دارند از این قانون مستثنی باشند، چراکه محرومیت خود یک نوع اولویت است.
وی اولویت های استان را ابتدا آب و سپس راه آهن دانست و گفت: در بحث راه آهن پس از پیگیری های مستمر در دولت گذشته و این دولت سرانجام ردیف بودجه مطالعاتی برای آن در لایحه بودجه سال آینده در نظر گرفته شد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت از پیشرفت 90 درصدی مطالعات پروژه آبرسانی از سد دوستی به خراسان جنوبی خبرداد و افزود: بزودی مطالعات این پروژه به اتمام و اخذ ردیف اعتباری عملیاتی در دستور کار قرار می گیرد.
وی بابیان اینکه سیستم اداری استان برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن نکره است، بیان داشت: برای جذب سرمایه گذار باید یک روحیه ریسک پذیری داشت نه اینکه با احتیاط برخورد کرد.
عبادی درخصوص مذاکرات ژنو آن را از یک بعد موفقت آمیز دانست و تصریح کرد: بسیاری از مستکبران غرب می خواستند، شرایط ایران را به شرایط عراق دوران صدام” نفت در برابر غذا” تبدیل کنند ولی تدبیر رهبری و تیم مذاکره کننده این نقشه را نقش برآب کرد.
وی با بیان اینکه نمی شود به آمریکایی ها اعتماد کرد، بیان داشت: ملت ایران با انجام توافقنامه ژنو و کارشکنی های طرف مقابل تاکنون بیشتر آمریکا را شناخت.
پایان پیام/
http://www.shabestan.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=29&Id=323687&Mode=

————————————————————————————————————————————–

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران:

نماینده مجلس: خراسان جنوبی فرش قرمز برای سرمایه گذاران ندارد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام اداری خراسان جنوبی، فرش قرمز برای جذب سرمایه گذار در این استان محروم پهن نکرده است.

سرمایه گذاری

حجت الاسلام محمدباقر عبادی روز یکشنبه در نشست خبری افزود: متاسفانه در استان با سرمایه گذاران با احتیاط شدید برخورد می شود.

وی ضمن انتقاد از «سخت گیری های بی مورد برخی مدیران استان»، گفت: گاه لازم است مدیران در موضوعی خاص ریسک کنند، اما ریسک پذیر نیستند.

عبادی درباره برخی پروژه های مربوط به دولت قبل یا متوقف شدن برخی از آن ها گفت: اگر زمان برنامه ریزی،کارها مبتنی بر پژوهش و مطالعات صورت گیرد، هیچگاه تغییر دولت ها لطمه ای به ادامه و تکمیلی اقدامات دولت های قبلی نمی زند.

وی افزود: البته برخی پروژه ها نیز به دلیل شرایط خاص اقتصادی کشور به اتمام نرسیده و نمی توان گناه را به گردن مسوولان انداخت.

عبادی درباره لایحه بودجه سال 93 و نیز واکنش برخی نمایندگان مجلس، گفت: از نگاه آنها دولت باید به پروژه های ملی نگاه ملی می کرد و این در حالی است بودجه اختصاص یافته برای این پروژه ها بسیار ناچیز است.

از حجت الاسلام عبادی در خصوص کارت های هدیه که مرتضوی ادعا کرده، سوال شد و او در پاسخ اظهار بی اطلاعی کرد.

666 /665/ 330

انتهای پیام /*

http://irna.ir/fa/News/80952325/%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87_%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3__%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86_%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C_%D9%81%D8%B1%D8%B4_%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87_%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

————————————————————————————————————————————–

خبرگزاری مهر:

حجت الاسلام عبادی: فرش قرمزی که برای سرمایه گذاران پهن نشد/ مدیران نگا‌ه‌ سخت گیرانه را کنار بگذارند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیستم اداری خراسان جنوبی آغوش بازی برای سرمیه گذاران ندارد، گفت: مدیران نگاه های سخت گیرانه را کنار بگذارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی ظهر یکشنبه درنشست خبری با بیان اینکه سیستم اداری خراسان جنوبی فرش قرمز برای سرمایه گذار پهن نکرده است، گفت: به روشهای مختلف با سرمایه گذار با احتیاط برخورد می شود.

وی با بیان اینکه برای گام برداشتن در مسیر توسعه باید سرمایه گذار را قاپ زد، گفت: قدرت ریسک پذیری مدیران خراسان جنوبی کم است.

وی با بیان اینکه بسیار از سرمایه گذاران گلایه مند از دستگاه های اجرایی هستند؛ تصریح کرد: مدیران فعلی و مدیران آینده حوزه اقتصادی استان باید در روشهای فعلی تجدید نظر کرده و نگاه های سخت گیرانه را کنار بگذارند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه فولاد خوسف گفت: عدم حمایت برخی از مدیران از سرمایه گذاران در استان باعث شده تا شرکت فولاد بیرجند چند تا سرمایه گذار خود را از دست بدهد.

وی تصریح کرد: در ابتدای امر یک شرکت عمانی برای سرمایه گذاری در این پروژه  وارد شده بود که بعد از نمایندگی من در مجلس اعلام شد که کار رها شده است.

 وی عنوان کرد: از ابتدای تصدی ام به عنوان نماینده مردم بیرجند پیگیری های زیادی برای بازگشت این شرکت در سرمایه گذاری از فولاد خوسف انجام شد اما متاسفانه این شرکت سرمایه گذاری در این طرح را نپذیرفت.

 وی با بیان اینکه پیگیریها برای جذب سرمایه گذار جدید داشتیم تا برای جوانان منطقه زمینه اشتغال ایجاد شود، گفت: سرمایه گذاری برای طرح فولاد در بیرجند اظهار علاقه مندی کرده که پیگری برای جذب این سرمایه گذاری را دنبال خواهم کرد.

 وی با بیان اینکه بیش از 12 ماه است که پیگر کارها سرمایه گذار جدید هستم، گفت: این هشدار را می دهم اگر مسئولان کاری کنند که این سرمایه گذار برود شفاف بسیاری از مسایل را و اینکه چه کسانی و به چه دلیل جلو پروژه را گرفته اند را اعلام خواهم کرد.

 پروژه راه آهن خراسان جنوبی ردیف بودجه مطالعاتی گرفت

حجت الاسلام عبادی به یکی دیگر از پروژه های  زیر ساختی استان اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه راه آهن خراسان جنوبی اولویت دوم این استان بعد از انتقال آب  برای توسعه است که با پیگیری های انجام شده امسال ردیف بودجه مطالعاتی دریافت کرد.

 وی بیان داشت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور گرفتن ردیف بودجه مطالعاتی برای این پروژه یک قدم رو به جلو برای توسعه استان است.

سیمان باقران

وی به اجرای پروژه سیمان باقران به عنوان یکی دیگر از طرح های بزرگ اقتصادی استان گفت: این پروژه 30 هزار سهام دار دارد که سالهاست حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: برخی از مشکلات کارخانه سیمان باقران مربوط به بخش خصوصی بود که با رایزنی های صورت گرفته برخی از آنها حل شده و این شرکت آینده خوبی در پیش دارد و هم اکنون سهام این شرکت در مرحله فرا بورس قرار گرفته و به زودی به بورس واگذار می شود.

وی اظهار کرد: در زمینه بهبود اوضاع کارخانه سیمان باقران نیز تاکنون اقداماتی صورت گرفته و در نهایت 28 میلیارد تومان تسهیلات از بانک ملی برای تکمیل این پروژه دریافت شده است.

اجرای 90 درصد مطالعات انتقال آب از سد دوستی به خراسان جنوبی

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه موضوع انتقال آب از سد دوستی به استان هم اکنون 90درصد پیشرفت مطالعاتی قرار دارد، گفت: طبق مطالعات انجام شده قرار است یک میلیون و 200 هزار مترمکعب آب از سد دوستی به خراسان جنوبی منتقل شود.

وی افزود: در زمینه الحاق طبس به خراسان جنوبی نیز پیگیر دریافت سهمیه آب طبس از استان یزد هستیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس افزود: انتقال آب از دریای عمان به استان در زمینه مصارف صنعتی قابل صرفه است اما در زمینه کشاورزی مقرون به صرفه نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه دوبانده شدن محور بیرجند – زاهدان از پروژه های مهر ماندگار استان است، تصریح کرد: قرار بوده تا پایان دولت دهم به بهره برداری برسد اما بدلیل کمبود اعتبارات این پروژه در حال تعلیق است.

 تاکسی هوایی بیرجند منتفی شد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به موضوع راه اندازی تاکسی هوایی در بیرجند  که چندی پیش وی آن را اعلام کرده بود اشاره کرد و گفت: راه اندازی تاکسی هوایی در بیرجند به دلیل اختلافاتی که در سازمان هوایی کشور به وجود آمده که باید خرید تمام هواپیمایی موجود در خط توسط خود سرمایه گذار خریداری شود و سرمایه گذار به دلیل مشکالات اعتباری نتوانست تمام هواپیماها را خریداری کند منتفی شده است.

 وی گفت: سرمایه گذار این پروژه باید شش هواپیما را مالک می بود که تنها مالک دو هواپیما بود و مابقی را می خواست اجار کند که با این پروژه از سوی سازمان هواپیمایی کشور موافت نشد.

 دولت برای استانهای محروم اولویت در نظر بگیرد

عبادی در خصوص کلیات بودجه امسال نیز گفت: لایحه بودجه مورد اعتراض بسیاری از نمایندگان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در این بودجه دولت برای پروژه های ملی که بالای 80 درصد پیشرفت دارند اولویت قایل شده است، تصریح کرد: این موجب شده به پروزه ها در استان یا اعتباری اختصاص نیابد و یا بسیار کم باشد.

وی با بیان اینکه این دیگاه دولت در از نگاه استانی خوب  نیست، ادامه داد: اولویت محرومیت اقتصادی باید در بودجه لحاظ می شد که پیگیر این موضوع هستیم.

عبادی گفت: از دولت انتظار داریم استانهایی را که محرومیت اقتصادی دارند را استثنا کنند و برای آنها اولویت بودجه ای قرار دهند.

پژوهش  به عنوان رکن اساسی پیشرفت کشور مورد غفلت قرار گرفته است

وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته پژوهش افزود: پژوهش یک رکن اساسی در پیشرفت کشورها است و در جمهوری اسلامی ایران دستگاههای اجرایی و مجلس شورای اسلامی در حیطه برنامه ریزی در کشور نیازمند پژوهش هستند.

عبادی تصریح کرد: اینکه همراه با عوض شدن دولت‌ها بسیاری از سیاست ها تغییر می کند نشان از عدم انجام پژوهش در کارهای اجرایی است و اگر کارهای با پژوهش و برنامه ریزی صورت گیرد هرگز شاهد این همه تغییر و تحولات در کشور نخواهیم بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ادامه داد: اگر بنا است پنج شنبه ها مدارس تعطیل باشد و یا اینکه کنکور حذف شود باید از قبل روی موضوع پژوهش صورت گیرد تا با عوض شدن دولت ها و وزرا کلیت موضوع تغییر نکند.

حجت الاسلام عبادی افزود: پژوهش به عنوان یک رکن اساسی در پیشرفت کشورها هنوز در ایران مورد غفلت قرار دارد.

hastee

مذاکرات ژنو روحیه استعماری و حیله گری آمریکا را رسوا می کند

 وی گفت: مذاکرات ژنو یک تغییر موقعیت بود و خیلی ها در دنیا بدنبال این بودند که ایران را به شرایط عراق دوران صدام بکشانند اما مذاکرات ژنو این روند را متوقف کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس افزود: چاچوب اصلی مذاکرات توسط رهبر معظم انقلاب پیش بینی شده بود و دستاورد های مذاکرات ژنو نباید در حدی باشد که عده ای شادی کنند و عده ای عزا بگیرند.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: با پیروی از رهمنودهای رهبر معظم انقلاب از این مذاکرات و روش های درست تیم دیپلماسی حمایت می کنیم باید تیم دیپلماسی کشور حمایت شود تا بتوانند با روحیه بیشتر مذاکرات را ادامه دهند.

وی تصریح کرد: در مذاکرات ژنو ما بیش از گذشته به ماهیت حلیه گری، استعماری و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا پی بردیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در دانشگاه بیرجند در سال گذشته علی رغم وجود تحریم ها با رایزنی های صورت گرفته به دانشگاه بیرجند اعتبار بیشتری تخصیص یافت و برای برخی از دانشکده های شهرستان ها ردیف بودجه مستقل گرفته شده است.

حجت الاسلام عبادی افزود: پیگیری گاز کشی به شهرستان قهستان، رفع مشکلات صاحبان صنایع، پیگیری مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، افزایش بودجه دانشگاه‌ها، رفع مشکلات سرمایه در گردش کارخانه قند قهستان، واگذاری زمین ورزشی در شمال شهر، ردیف بودجه مستقل برای پارک علمی فناوری، معافیت مالیاتی شهرک‌های صنعتی مناطق محروم استان، جلسه سخرانی در مساجد شهر، بازدید از ادارات، ده گردشی و رفع مشکلات روستائیان، نشت با نخبگان از جمله اقداماتی بوده که بنده تاکنون برای استان انجام داده ام.

وی در پایان به برخی انتصابات در استان اشاره کرد و گفت: نباید در انتصاب مسئولین در استان از کسانی که در فتنه 88 دخیل بودند استفاده شود.

حجت الاسلام عبادی گفت: خوشبختانه بین نمایندگان استان وحدت و انسجام خوبی برقرار است اگر چه در برخی موضوعات اختلاف نظر نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: بودجه سال جاری دولت که مورد اعتراض نمایندگان نیز قرار گرفته است اعتبار فقط به پروژه هایی که 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند اختصاص یافته است این بودجه از لحاظ استانی خیلی خوب نیست در نگاه استانی باید اولویت برای استان های محروم در نظر بگیرند.

http://www.mehrnews.com/detail/News/2196175

————————————————————————————————————————————–

خبرگزاری بین المللی قرآن:

عضو کمیسیون آموزش مجلس اظهار کرد:

پژوهش، رکن اصلی توسعه علمی است/ ضرورت انجام پژوهش در اقدامات اجرایی

هفته پژوهش

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عصر روز گذشته، 24 آذر در نشست خبری ضمن گرامیداشت هفته پژوهش گفت: پژوهش یک رکن اساسی در پیشرفت کشورها است و در جمهوری اسلامی ایران دستگاه‌های اجرایی و مجلس شورای اسلامی در حیطه برنامه‌ریزی در کشور نیازمند پژوهش هستند.

وی تصریح کرد: اینکه همراه با تغییر دولت‌ها بسیاری از سیاست‌ها تغییر می‌کند نشان از عدم انجام پژوهش در کارهای اجرایی است و اگر کارها با پژوهش و برنامه‌ریزی صورت گیرد هرگز شاهد این همه تغییر و تحولات در کشور نیستیم.

منتخب مردم بیرجند در مجلس ادامه داد: اگر بنا است پنجشنبه‌ها مدارس تعطیل باشد و یا اینکه کنکور حذف شود باید از قبل روی موضوع پژوهش صورت گیرد تا با عوض‌شدن دولت‌ها و وزرا کلیت موضوع تغییر نکند. پژوهش به‌عنوان یک رکن اساسی در پیشرفت کشورها هنوز در ایران مورد غفلت قرار دارد.

مذاکرات ژنو روحیه استعماری و حیله‌گری آمریکا را رسوا می‌کند

وی گفت: مذاکرات ژنو یک تغییر موقعیت بود و خیلی‌ها در دنیا به‌دنبال این بودند که ایران را به شرایط عراق دوران صدام بکشانند اما مذاکرات ژنو این روند را متوقف کرد.

منتخب مردم در مجلس افزود: چارچوب اصلی مذاکرات توسط رهبر معظم انقلاب پیش‌بینی شده بود و دستاوردهای مذاکرات ژنو نباید در حدی باشد که عده‌ای شاد شوند و عده‌ای عزا بگیرند.

حجت‌الاسلام عبادی ادامه داد: با پیروی از رهمنودهای رهبر معظم انقلاب از این مذاکرات و روش‌های درست گروه دیپلماسی حمایت می‌کنیم، باید گروه دیپلماسی کشور حمایت شود تا بتوانند با روحیه بیشتر مذاکرات را ادامه دهند. در مذاکرات ژنو ما بیش از گذشته به ماهیت حلیه‌گری، استعماری و غیرقابل اعتماد بودن آمریکا پی بردیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در دانشگاه بیرجند در سال گذشته با وجود تحریم‌ها با رایزنی‌های صورت گرفته به دانشگاه بیرجند اعتبار بیشتری تخصیص یافت و برای برخی از دانشکده‌های شهرستان‌ها ردیف بودجه مستقل گرفته شده است.

حجت‌الاسلام عبادی در پایان به برخی انتصابات در استان اشاره کرد و گفت: نباید در انتصاب مسئولان در استان از کسانی‌که در فتنه 88 دخیل بودند استفاده شود. خوشبختانه بین نمایندگان استان وحدت و انسجام خوبی برقرار است اگر‌چه در برخی موضوعات اختلاف نظر نیز وجود دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: بودجه سال جاری دولت که مورد اعتراض نمایندگان نیز قرار گرفته است اعتباری است که فقط به پروژه‌هایی که 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند اختصاص یافته است این بودجه از لحاظ استانی خیلی خوب نیست در نگاه استانی باید اولویت برای استان‌های محروم در‌نظر بگیرند.

http://www.iqna.ir/fa/province/News/1342880/%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4%D8%8C-%D8%B1%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C

————————————————————————————————————————————–

خبرگزاری نسیم:

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: سیستم اداری استان نباید نسبت به جذب و فراهم ساختن سیاست‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران کوتاهی و مانع تراشی کند/ اولویت اول خراسان جنوبی تأمین آب و بعد از آن راه‌آهن است

فتنه

به گزارش خبرنگار «نسیم»، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در نشست خبری به نکات زیر اشاره کرد:

-سیستم ادارای استان نسبت به سرمایه‌گذاران کوتاهی نکنند زیرا اگر دستگاه‌های اجرایی در این زمینه کوتاهی و یا سنگ‌اندازی کنند برخوردهایی صورت خواهد گرفت.

-اولویت اول خراسان جنوبی تأمین آب و بعد از آن راه‌آهن است، در زمینه راه‌آهن پیگیری‏های زیادی صورت گرفته و امسال نیز ردیف بودجه‌ مطالعاتی این طرح در بودجه 93 دولت قرار گرفته است.

-در زمینه بهبود و راه‌اندزای کامل کارخانه سیمان باقران نیز تاکنون اقدامات مناسبی صورت گرفته و در نهایت 28 میلیارد تومان تسهیلات از بانک ملی برای تکمیل این پروژه دریافت شده است.

-نباید در انتصاب مسئولین استان از کسانی‌ که در فتنه 88 دخیل بودند استفاده شود.

http://www.nasimonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=712975

————————————————————————————————————————————–

پایگاه خبری تحلیلی بیرجند رسا :

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: دولت بیش ‌از همه به فعالیت‌های پژوهشی نیاز دارد

بیرجند رسا- نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: هر سه قوه باید بیش ‌از این به فعالیت‌های پژوهشی توجه کرده و دولت بیش‌ از همه نیاز به فعالیت‌های پژوهشی دارد.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پژوهش در جامعه ما با توجه به پیشرفت‌هایی که داشته باز هم فاصله زیادی با پیشرفت در این زمینه دارد.

وی با بیان اینکه پژوهش در جامعه ما جدی گرفته نشده افزود: با این وجود اقدامات خوبی طی سال‌های گذشته در شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش دولتی به موضوع پژوهش اهتمام کافی نداشته و باید دولت‌مردان در امر سیاست‌گذاری‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی براساس پژوهش ارزیابی‌های دقیق انجام دهند.

پژوهش

عبادی یادآور شد: با تغییر مسئولان دولتی بیشتر سیاست‌ها تغییر می‌کند که این امر ناشی از نبود پژوهش در فعالیت‌ها است.

این مسئول اضافه کرد: زبده‌ترین افراد و موسسات در زمینه پژوهش در سیاست‌‌گذاری‌های دولت مشاوره دهند و بهترین موسسه‌ها در زمینه پژوهش برگزیده شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: موسسات پژوهشی در کشورهای مختلف وجود دارند که در مورد موضوعی خاص پژوهش کرده و نتایج را در اختیار دولت قرار می‌دهند.

عبادی با بیان این‌که بخشی از بودجه‌ کشور به پژوهش تعلق می‌گیرد، متذکر شد: دستگاه‌های دولتی باید بخشی از بودجه‌های پژوهشی را برای سیاست‌گذاری‌های خود قرار دهند.

وی ادامه داد: بودجه‌های پژوهشی حساب نشده هزینه می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر سه قوه باید بیش‌از این به پژوهش تاکید کنند، گفت: دولت بیش‌از همه به فعالیت‌های پژوهشی نیاز دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی با داشتن تعداد زیادی از افراد نخبه زمینه‌های لازم برای پیشرفت در زمینه‌های پژوهشی و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان دارد.

http://www.birjandrasa.ir/13022/%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%E2%80%8C%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4%DB%8C/

————————————————————————————————————————————–

خبرگزاری بسیج:

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف درنشست خبری گفت:

آغوش مسئولین برای سرمایه گذاری دراستان باز نیست

خبرگزاری بسیج: نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف گفت:مسئولین استانی ما درمقابل سرمایه گذارسخت گیرانه برخورد می کنند وآغوش آنها برای سرمایه گذاری دراستان باز نیست.

اشتغال

ت.به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج درخراسان جنوبی ، حجت السلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی درنشست خبری ظهر امروز گفت: وضعیت اعتباری نسبت استان به سال قبل با توجه به شرایط کشور کاهش یافته است.

نماینده مردم بیرجند؛ درمیان وخوسف افزود: اعتبارات اختصاص داده شده از سوی دولت مربوط به پروژه هایی که 80درصد آن از قبل مانده است واعتبارات استانی درسطح ملی خوب است ولی درسطح استانی مناسب نیست.

وی بابیان اینکه دراستان ما طرح راه آهن وانتقال آب به استان از اولویتهای برخوردارمی باشد ؛ گفت:امسال ردیف بودجه مطالعاتی دربحث انتقال راه آهن به خراسان جنوبی اختصاص داده شد؛ودر بحث پروژه های آب رسانی ازسالهای گذشته ردیف بودجه مطالعاتی اختصاص داده شده است.

عبادی درادامه با بیان اینکه با 1200 متر مکعب آب از سد دوستی به خراسان جنوبی برای شرب وصنعت ما را جواب گو باشد ؛تصریح نمود:برای انتقال آب از دریای عمان واستفاده درکشاورزی مانعی وجود ندارد.

وی  با اشاره به سیستم سرمایه گذاری دراستان افزود:سیستم اداری ما فرش قرمز برای سرمایه گذاری دراستان پهن نکرده است؛وبعضی از مسئولین ما ریسک پذیری کم و اولویت را نمی بینند؛ وبرخورد سخت گیرانه برای سرمایه گذار دراستان را دارند.

نماینده مردم بیرجند،درمیان وخوسف گفت: جوانان ما باید مشغول کار باشند ومسئولان موظف اند زمینه اشتغال را برای آنها فراهم نمایند.

وی ادامه داد: مسئولان استانی ؛آغوش باز برای سرمایه گذار دراستان ندارند؛ ومدیران نگاه سخت گیرانه را کنار بگذارند وتجدید نظرکنند.

تماس تلفنی آقای روحانی با اوباما

تماس تلفنی با آمریکایی ها زوق زدگی ندارد

 سید محمد باقر عبادی با اشاره به مذاکرات ژنو افزود: مذاکرات ژنو به یک تعبیری موفقیت آمیز بود وخیلی ها دردنیا می خواستند شرایطی مانند شرایط عراق در دوران صدام بوجود بیاورند یعنی نفت درمقابل غذا؛ صهیونیست ها وکشورهای عربی خیلی به این موضوع علاقه داشتند.

حجت السلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده باید درچهار چوبهایی که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده است ؛ عمل کند؛ افزود: باید نه جشن وشادی بگیرند ونه عزا؛ما درچهارچوب سخنان رهبری و نظام ازتیم مذاکره کننده کشورحمایت می کنیم .

وی ادامه داد: ملت ما آمریکا راشناخته است که هرگز آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند ویک تماس تلفنی با آمریکا ذوق زدگی ندارد.

http://basijnews.ir/khorasan_jonoubi/1392/09/24/index.html:id=16204

————————————————————————————————————————————–

خبرگزاری تسنیم:

نماینده مردم بیرجند در مجلس:

محرومیت های اقتصادی استانها در لایحه بودجه گنجانده شود

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه باید محرومیت های اقتصادی استان ها در نظر گرفته شود و انتظار می رود استانی که محرومیت اقتصادی دارد از قوانین این چنینی مستثنا باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سید محمدباقر عبادی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: لایحه بودجه دولت مورد اعتراض بسیاری از نمایندگان قرار گرفته است چراکه دولت در این بودجه برای پروژه های زیر 80 درصد پیشرفت اعتباری را در نظر نگرفته است.

اختصاص ردیف بودجه مطالعاتی برای راه آهن خراسان جنوبی

وی اولویت نخست استان در ردیف های بودجه را انتقال آب و اولویت دوم راه آهن عنوان کرد و افزود: در بودجه امسال برای راه آهن ردیف بودجه مطالعاتی قرار داده شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اختصاص ردیف بودجه برای راه آهن به این معنا است که سالیانه اعتباری برای راه آهن در نظر گرفته می شود.

حجت الاسلام عبادی اظهار کرد: انتقال آب از سد دوستی در وزارت نیرو سند خورده است و 90 درصد مطالعات آن انجام شده و به محض اتمام مطالعات، پیگیری اجرایی شدن آن توسط نمایندگان کلید می خورد.

وی افزود: اجرای انتقال آب از سد دوستی به دلیل تمام نشدن مطالعات در ردیف بودجه امسال قرار نگرفته و باید از بودجه سال آینده اعتبار خواهد گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو متعهد شده است تا یک میلیون و 200 متر مکعب در سال، از سد دوستی به خراسان جنوبی انتقال یابد که این مقدار آب مورد نیاز صنعت و آب شرب استان را پاسخگو است.

حجت الاسلام عبادی در رابطه با پروژه فولاد بیرجند، تصریح کرد: یک سرمایه گذار با آورده چندصد میلیاردی برای این پروژه اعلام آمادگی کرده اما متأسفانه سیستم اداری خراسان جنوبی فرش قرمزی برای سرمایه گذاران پهن نکرده است.

سیستم اداری استان برخورد سخگیرانه با سرمایه گذاران دارد

وی افزود: سیستم اداری استان به روش های مختلف نسبت به استقبال از سرمایه گذار با احتیاط عمل می کند، اولویت ها را نمی بیند و برخوردی سختگیرانه دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با گلایه مندی از دستگاه های اجرایی استان درباره اینکه آغوش بازی برای سرمایه گذار ندارند، تصریح کرد: بیش از یک سال پیگیر ماندن این سرمایه گذار در استان هستیم که اگر با برخورد نادرست دستگاه ها و مسئولان از سرمایه گذاری خود صرف نظر کند مشکلاتش را شفاف اعلام خواهیم کرد.

حجت الاسلام عبادی افزود: دستگاه ها موظف به فراهم آوردن زمینه اشتغال در استان هستند و باید در نگاه سختگیرانه خود تجدیدنظر داشته باشند.

وی با اشاره به مذاکرات ژنو، تصریح کرد: دشمن درصدد بود ایران را به عراق در دوران صدام (نفت در برابر غذا) تبدیل کند اما مذاکرات ژنو جلوی این ایده و نقشه را گرفت و از این رو یک پیروزی برای ایران تلقی می شود.

hastee

مذاکرات ژنو، آمریکا را به ملت ایران شناخت

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با مذاکرات ژنو ملت ایران بیش از گذشته آمریکا را شناخت.

حجت الاسلام عبادی پیگیری گازکشی به درمیان و قهستان، پیگیری منطقه ویژه اقتصادی، پیگیری راه های حوزه انتخابیه، افزایش بودجه دانشگاه ها، ردیف بودجه مستقل برای پارک علم و فناوری استان و ردیف بودجه مستقل برای سه دانشکده استان را از اقداماتی عنوان کرد که تاکنون انجام داده است.

وی با اشاره به هفته پژوهش، اظهار کرد: پژوهش یکی از مسائل مهم در کشور است و دستگاه های اجرایی، قضایی و مجلس بیش از پیش نیاز به پژوهش دارند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: علی رغم پیشرفت گسترده در عرصه های مختلف به ویژه در حیطه برنامه ریزی کشور بازهم تا جایگاه بایسته فاصله زیادی داریم.

پژوهش رکن مغفول مانده جامعه است

حجت الاسلام عبادی پژوهش را رکن مغفول مانده جامعه عنوان و بیان کرد: با تغییر دولت ها بسیاری از سیاست ها نیز تغییر می کند که مشخص می شود سیاست ها بر مبنای پژوهش نیست.

وی تصریح کرد: در کشور باید بر اساس اصل44 شرکت ها و پژوهشکده ها در زمینه های مختلف پژوهش کنند تا قوانین و طرح های سنجیده تری وضع شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه نمایندگان در کشور، گفت: محدوده اختیارات نمایندگان مجلس باید برای مردم شناسانده شود و مردم شناخت کاملی به حیطه اختیارات انان داشته باشند.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: نماینده در قوه مقننه فعالیت دارد و اختیارات قوه مجریه را ندارد، قوه مقننه وظیفه قانون گذاری و نظارت را دارد.

وی با بیان اینکه در کشور جایگاه نماینده به درستی به مردم شناسانده نشده است، افزود: وحدت، انسجام و همدلی فراوانی میان نمایندگان مجلس خراسان جنوبی وجود دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجمعی از نمایندگان استان در خراسان جنوبی وجود دارد که بعد از انقلاب از لحاظ وحدت و همدلی کم نظیر است.

انتهای پیام/ ق

 

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/222097

نماینده مردم بیرجند در مجلس خبر داد

اختصاص بودجه مطالعاتی طرح راه آهن خراسان جنوبی در بودجه ۹۳

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولویت نخست خراسان جنوبی آب و بعد از آن راه آهن است، گفت: در زمینه راه آهن پیگیری‏‌های زیادی صورت گرفته و امسال نیز در بودجه ۹۳ ردیف بودجه مطالعاتی گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه موضوع انتقال آب از سد دوستی به استان هم اکنون حدود 90درصد پیشرفت مطالعاتی قرار دارد، اظهارکرد: طبق مطالعات انجام شده قرار است یک میلیون و 200 هزار مترمکعب آب از سد دوستی به خراسان جنوبی منتقل شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: انتقال آب از دریای عمان به استان در زمینه مصارف صنعتی قابل صرفه است اما در زمینه کشاورزی مقرون به صرفه نیست.

وی با بیان اینکه دوبانده شدن محور بیرجند‌، زاهدان و بیرجند، قائن از پروژه های مهر ماندگار استان است، تصریح کرد: قرار بوده این پروژه تا پایان دولت دهم به بهره برداری برسد اما بدلیل کمبود اعتبارات این پروژه در حال تعلیق بوده اما پیگیری جذب اعتبار و اتمام این پروژه هستیم.

سیمان باقران

عبادی اظهار کرد: در زمینه بهبود اوضاع کارخانه سیمان باقران نیز تاکنون اقدامات مناسبی صورت گرفته و در نهایت نزدیک به 30 میلیارد تومان تسهیلات از بانک ملی برای تکمیل این پروژه دریافت شده است.

وی افزود: برخی از مشکلات کارخانه سیمان باقران مربوط به بخش خصوصی بود که با رایزنی‌های صورت گرفته برخی از آنها حل شده و این شرکت آینده خوبی در پیش دارد، هم اکنون سهام این شرکت در مرحله فرا بورس قرار گرفته و به زودی به بورس واگذار می شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به برخی انتصابات در استان اشاره کرد و گفت: نباید در انتصاب مسئولان در استان از کسانی که در فتنه 88 دخیل بودند، استفاده شود.

عبادی گفت: خوشبختانه بین نمایندگان استان وحدت و انسجام خوبی برقرار است اگر چه در برخی موضوعات اختلاف نظر نیز وجود دارد.

وی  اضافه کرد: بودجه امسال دولت که مورد اعتراض نمایندگان نیز قرار گرفته است اعتبار فقط به پروژه هایی که بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند اختصاص یافته این بودجه از لحاظ استانی خیلی خوب نیست ولی انتظاری که از دولت داریم این است که به استان های محروم اقتصادی نگاه و توجه ویژه ای داشته باشد.

گازرسانی

عبادی پیگیری گاز کشی به شهرستان قهستان، رفع مشکلات صاحبان صنایع، پیگیری مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، افزایش بودجه دانشگاه ها، رفع مشکلات سرمایه در گردش کارخانه قند قهستان، واگذاری زمین ورزشی در شمال شهر، ردیف بودجه مستقل برای پارک علمی فناوری را از جمله اقدامات انجام شده در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف برشمرد.

وی معافیت مالیاتی شهرک های صنعتی مناطق محروم استان، جلسه سخنرانی در مساجد شهر، بازدید از ادارات، ده گردشی و رفع مشکلات روستائیان، نشست با نخبگان  را از دیگر اقدامات انجام شده بیان کرد.

انتهای پیام/ آآ

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/222200

————————————————————————————————————————————–

خبرگزاری ایسنا:

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه مذاکرات ژنو روحیه استعماری و حیله‌گری آمریکا را رسوا می‌کند، گفت: مذاکرات ژنو یک تغییر موقعیت بود و خیلی‌ها در دنیا به‌دنبال این بودند که ایران را به شرایط عراق دوران صدام بکشانند اما مذاکرات ژنو این روند را متوقف کرد.

hastee

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، عصر روز گذشته، 24 آذر در نشست خبری ضمن گرامیداشت هفته پژوهش گفت: پژوهش یک رکن اساسی در پیشرفت کشورها است و در جمهوری اسلامی ایران دستگاه‌های اجرایی و مجلس شورای اسلامی در حیطه برنامه‌ریزی در کشور نیازمند پژوهش هستند.

وی افزود: پژوهش رکن اساسی در پیشرفت علمی کشورها است و در جمهوری اسلامی ایران نیز دستگاه‌های اجرایی و مجلس شورای اسلامی در حیطه برنامه‌ریزی در کشور نیازمند پژوهش هستند.

عبادی تصریح کرد: اینکه همراه با عوض‌شدن دولت‌ها بسیاری از سیاست‌ها تغییر می‌کند نشان از عدم انجام پژوهش در کارهای اجرایی است و اگر کارهای با پژوهش و برنامه‌ریزی صورت گیرد هرگز شاهد این همه تغییر و تحولات در کشور نخواهیم بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ادامه داد: اگر بنا است پنج شنبه‌ها مدارس تعطیل باشد و یا اینکه کنکور حذف شود باید از قبل روی موضوع پژوهش صورت گیرد تا با عوض‌شدن دولت‌ها و وزرا کلیت موضوع تغییر نکند.

وی افزود: پژوهش به عنوان یک رکن اساسی در پیشرفت کشورها هنوز در ایران مورد غفلت قرار دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس افزود: چارچوب اصلی مذاکرات توسط رهبر معظم انقلاب پیش بینی شده بود و دستاوردهای مذاکرات ژنو نباید در حدی باشد که عده‌ای شادی شوند و عده‌ای عزا بگیرند.

عبادی ادامه داد: با پیروی از رهمنودهای رهبر معظم انقلاب از این مذاکرات و روش‌های درست تیم دیپلماسی حمایت می‌کنیم باید تیم دیپلماسی کشور حمایت شود تا بتوانند با روحیه بیشتر مذاکرات را ادامه دهند.

وی تصریح کرد: در مذاکرات ژنو ما بیش از گذشته به ماهیت حلیه‌گری، استعماری و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا پی بردیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در دانشگاه بیرجند در سال گذشته علی‌رغم وجود تحریم‌ها با رایزنی‌های صورت گرفته به دانشگاه بیرجند اعتبار بیشتری تخصیص یافت و برای برخی از دانشکده‌های شهرستان‌ها ردیف بودجه مستقل گرفته شده است.

عبادی در پایان به برخی انتصابات در استان اشاره کرد و گفت: نباید در انتصاب مسئولان در استان از کسانی که در فتنه 88 دخیل بودند استفاده شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه بین نمایندگان استان وحدت و انسجام خوبی برقرار است اگر چه در برخی موضوعات اختلاف نظر نیز وجود دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآورشد: بودجه سال جاری دولت که مورد اعتراض نمایندگان نیز قرار گرفته است اعتبار فقط به پروژه‌هایی که 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند اختصاص یافته است، این بودجه از لحاظ استانی خیلی خوب نیست در نگاه استانی باید اولویت برای استان‌های محروم در نظر بگیرند.

http://birjand.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=13427

————————————————————————————————————————————–

روزنامه خراسان جنوبی :

مطالعات راه آهن استان به لايحه بودجه 93 پيوست

خراسان جنوبي – مورخ دوشنبه 1392/09/25 شماره انتشار 18577

حسيني نژاد- هر چند براساس اعلام مسئولان امسال تلاش ها براي تعيين رديف اعتباري عمليات اجرايي پروژه راه آهن نتيجه نداده است اما ديروز نماينده مردم بيرجند، خوسف و درميان در مجلس شوراي اسلامي از تعيين رديف اعتباري در بودجه 93 براي مطالعات اين پروژه خبر داد.حجت الاسلام «عبادي» به خبرنگاران گفت: اين موفقيت يک قدم به جلو برداشتن است.به گفته وي،90 درصد مطالعات انتقال آب از سد دوستي هم به اتمام رسيده است که به زودي مطالعات به پايان مي رسد و کار براي شروع عمليات اجرايي آغاز مي شود.او در پاسخ به سوال «خراسان جنوبي» در اين باره که با توجه به طولاني بودن روند پيگيري اين بحث از سال ها قبل، به طور دقيق منظورش از «به زودي» چه زماني است، پاسخ داد: روند کار تاخير ندارد و شايد کار تا يک هفته يا يک ماه آينده به اتمام برسد و در کنار آن بحث انتقال آب از درياي عمان هم براي مصارف صنعتي پيگيري مي شود.

کارخانه فولاد

سرمايه گذار کارخانه فولاد به بيرجند رسيد

از جمله موضوع هاي مورد نظر، پيگيري بحث هاي سرمايه گذاري در استان بود و حجت الاسلام«عبادي» از ورود يک سرمايه گذار براي راه اندازي کارخانه فولاد در بيرجند خبر داد و افزود: کار با جديت توسط يک سرمايه گذار حرکت رو به جلو دارد شايد 12 ماه است که با جديت پيگير ورود اين سرمايه گذار هستم اما اگر او نيز از استان برود شفاف خواهم گفت چه مشکلاتي بوده و چه کساني سنگ اندازي کرده اند.

وي در مورد طرح تاکسي هوايي بيرجند که به نتيجه نرسيد، توضيح داد که در اين موضوع سيستم ما هيچ کوتاهي نداشت، مانعي در مورد مالکيت هواپيماها به وجود آمد و اين سرمايه گذار قادر به تامين 6 هواپيما نبود.حجت الاسلام«عبادي» در پاسخ به سوالي درباره جابه جايي مديران و انتصابات گفت: دولت بايد در درجه اول افرادي امين و قوي را براي مديريت ها انتخاب کند و اگر مديراني قوي هستند و عملکرد خوبي دارند دليلي ندارد حذف شوند.

او از ديگر اقدام هاي خود در ماه هاي اخير را پيگيري گازکشي به درميان و قهستان، بازديد از شهرک صنعتي، ديدار با صاحبان صنايع و تلاش براي افزايش بودجه دانشگاه ها عنوان کرد.

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=4&year=1392&month=9&day=25&id=5459510

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.