امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

اگر نوبخت و جهانگیری به قول های خود در خراسان جنوبی عمل نمی کنند؛ نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارند/ امروز فریاد هم جوابگوی مشکلات روستاها نیست

اگر نوبخت و جهانگیری به قول های خود در خراسان جنوبی عمل نمی کنند؛ نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارند/ امروز فریاد هم جوابگوی مشکلات روستاها نیست

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نوبخت و جهانگیری در خراسان جنوبی قول می دهند و عمل نمی کنند؛ نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي به نقل از خبرنگار خاورستان؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در شورای اداری شهرستان بیرجند ضمن تسلیت ایام محرم اظهارکرد: امام حسین (ع) مورد علاقه همگان و الگویی برای همه مسلمانان و همچنین سایر کشورها و ادیان است.

وی با اشاره به اینکه هیچ مکتب و مذهبی در دنیا دارای الگوهای غنی و جامعی مثل اهل بیت(ع) ندارد افزود: این الگوی ما ظرفیت بزرگی برای دنیای اسلام و شیعیان است که از جهت تربیتی یکی از اساسی ترین الگوها برای ما است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گریه و عزاداری برای اهل بیت و امام حسین(ع) بسیار ثواب و آثار فراوانی دارد گفت: اما تنها گریه کفایت نمی کند و باید یاد بگیریم که از سیره حضرت الگو بگیریم و سیره و سبک حسینی در بین همه مسئولان و مردم رواج پیدا کند.

عبادی تصریح کرد: یکی از دلایل مهمی که امام حسین(ع) قیام کرد اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود که اگر این فریضه انجام نشود اشراری مثل یزید، رضاخان و داعش بر ما مسلط می شوند.

وی با بیان اینکه برخی افراد امر به معروف و نهی از منکر را فقط مربوط به حوزه عفاف و حجاب می دانند تصریح کرد: اما عفاف و حجاب حوزه کوچکی از مقوله امر به معروف و نهی از منکر است و تمام احکام اسلام که؛ عفاف و حجاب نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حوزه اصلی امر به معروف و نهی از منکر به عرصه سیاسی و به کسانی است که اگر قدرت را در اختیار بگیرند و جلوی آنها گرفته نشود؛ اشرار مسلط می شوند. به همین دلیل نباید فقط غرق در امربه معروف و نهی از منکر در حوزه حجاب باشیم و از بقیه حوزه ها غافل شویم.

عبادی افزود: امام حسین(ع) تنها برای حجاب یک دختر قیام نکرد بلکه خواست تا حاکمیت و یک انسان سیاسی فاسد و یزید را امر به معروف و نهی از منکر کند.

وی بیان کرد: امروزه مهم ترین عاملی که انقلاب اسلامی را تهدید می کند؛ فساد سیستماتیک یا فساد کارگزاران است. در این فساد سرشاخه ها دست به دست هم می دهند و سیستمی فاسد را تشکیل می دهند.

وی تاکید کرد: در بحث فساد و مفاسد اقتصادی که ما را تهدید می کند و شاهد اختلاس های مختلف هستیم، اگر کوتاهی شود و امر به معروف و نهی از منکر انجام نشود؛ فردا همین مفسدین بر ما مسلط می شوند و اینگونه است که اگر خوبان هم دعا کنند؛ مستجاب نمی شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: فساد را نباید سیاسی، جناحی و گروهی کنیم. باید تمام گرایش های سیاسی در مبارزه با فساد کمر همت را ببندند. در واقع فساد بزرگترین خطر برای کشور و مهم ترین عرصه برای امر به معروف و نهی از منکر است.

عبادی گفت: هر جناح سیاسی چپ و راستی؛ باید مفسدین اقتصادی را از خود دور کند؛ نه اینکه چون گرایش فرد مفسد اقتصادی با طرف آنها است از او دفاع و کارش را توجیه کنند. این کارها نیازمند امر به معروف و نهی از منکر است.

وی تاکید کرد: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر آنقدر بالا است که اگر جناحی به آن پرداختیم؛ ظلم کرده ایم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید کار جهادی و حسینی انجام شود افزود: اگر مسئولی فساد اقتصادی انجام داد باید رودربایستی را کنار گذاشت و او را امر به معروف و نهی از منکر و مواخذه کرد.

عبادی اذعان کرد: خوشبختانه خراسان جنوبی دارای مسئولان خوبی است و موارد فساد اقتصادی کمتر مشاهده می شود.

وی بیان کرد: باید مسئولان استان از جمله استاندار، فرماندار، امام جمعه، نماینده مجلس و … به دون هیچ رودربایستی پاسخگو باشند که از ابتدای مسئولیت تاکنون چه اموالی را و از چه طریقی کسب کرده اند.این نمونه یک کار حسینی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: خطر فساد سیستماتیک برای کشور؛ حتی از آمریکا هم بیشتر است چرا که اگر کشور از درون محکم باشد؛ آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

عبادی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و خطرات این نوع فساد؛ باید مردم و مسئولان روی آن زوم کنند و در این زمینه ترحم نداشته باشند. چرا که این حکومت یک حکومت دینی است و اگر کارگزاران آن فاسد باشند این فساد به نام دین تمام می شود و افراد از دین زده می شوند.

وی ادامه داد: مبارزه با فساد سیاسی دلیل قیام امام حسین(ع) بوده و کسی که می خواهد به نهضت حسینی کمک کند نباید در این حوزه کوتاه بیاید. البته باید حرمت و آبروی افراد هم حفظ شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه کشور نیازمند امر به معروف است و این از واجب ترین واجبات است. اما اگر در این خصوص غفلت شود؛ قطعا ضربه سنگینی به کشور و نظام وارد خواهد شد.

عبادی افزود: گاهی نیاز است اگر مسئولان کشوری نسبت به استان بی توجه هستند و حق استان را نمی دهند؛ مسئولان استان امربه معروف و نهی از منکر کنند نه اینکه در برابر این بی عدالتی ها سکوت کنند.

وی تاکید کرد: اگر نوبخت در خراسان جنوبی قول می دهد و عمل نمی کند؛ نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارد. اگر جهانگیری درک نمی کند که بر روستاهای خراسان جنوبی چه می گذرد؛ او نیز نیاز به امربه معروف و نهی از منکر دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هم اکنون یک هزار و ۷۰۰ روستای استان در حالی خالی از سکنه شدن هستند و ۴۵۰ روستا با تانکر آبرسانی می شود و مردم آب خوردن ندارند.

عبادی اظهارکرد: وضع روستائیان خراسان جنوبی خیلی خراب و فاجعه بار است و مسئولان باید به فکر آنها باشند. روستایی که آب برای خوردن و کشاورزی ندارد باید تکلیف او تعیین شود.

وی تاکید کرد: دیگر جلسه و دیدار با مسئولان به درد نمی خورد و نیاز به فریاد است. اما وقتی که فریاد هم می زنیم پیغام می دهند که چرا اینگونه رفتار می کنید و دلخور می شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در فراکسیون شرق در مجلس؛ به شمخانی گفتم که آیا تا به حال روستای بدون درخت، سبزه و آب دیده اید؟ به خراسان جنوبی سر بزنید، ده ها و صدها روستا دچار این وضعیت هستند.

عبادی گفت: دیگر کار از مسئله اقتصاد روستائیان گذشته و به یک بحث امنیتی تبدیل شده است. دولت می خواهد مردم را در روستاها نگه دارد یا آنها از روستا مهاجرت کنند؟

وی افزود: امیدواریم که مسئولان این بی آبی و درد مردم روستاها را درک کنند و به وعده های خود عمل کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا