امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

ایجاد مرکز درمانی شبانه‌روزی در شمال شهر بیرجند از ضروریات است/ احداث بیمارستان خوسف در مجلس ردیف بودجه گرفت

ایجاد مرکز درمانی شبانه‌روزی در شمال شهر بیرجند از ضروریات است/ احداث بیمارستان خوسف در مجلس ردیف بودجه گرفت
حجت الاسلام عبادی ضمن اشاره به وجود همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در جنوب شهر بیرجند، گفت: بایستی یک مرکز درمانی شبانه‌روزی در شمال شهر بیرجند راه‌اندازی شود.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در دیدار وزیر بهداشت با اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به تمرکز مراکز درمانی در جنوب شهر، اظهار کرد: شمال شهر بیرجند علی‌رغم جمعیت زیاد، از کمبود مراکز درمانی رنج می‌برد.

وی با اشاره به این‌که تراکم جمعیتی در شمال شهر بیرجند وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به این‌که شغل اکثر مردم این منطقه کارگری بوده و سطح زندگی آنان پایین است، تشکیل مرکز درمانی در این منطقه از ضروریات است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به وجود همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در جنوب شهر بیرجند، عنوان کرد: بایستی یک مرکز درمانی شبانه‌روزی در شمال شهر بیرجند راه‌اندازی شود.

عبادی با بیان این‌که تنها شهر استان که در آن بیمارستان فعال نیست، خوسف است، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های متعدد این بیمارستان در سال جاری، در مجلس ردیف بودجه را گرفته است.

وی ادامه داد: تاکنون مجلس شورای اسلامی مبلغ ۷ میلیارد تومان به احداث بیمارستان خوسف اختصاص داده است.

مهدی بلالی‌مود پدر علم سم‌شناسی ایران نیز در این جلسه با بیان این‌که شهرستان بیرجند مهد فرهنگ و تمدن در کشور است، مطرح کرد: بعد از مرکز دارالفنون، مدرسه شوکتیه در بیرجند تاسیس شده است.

وی با اشاره به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، اضافه کرد: رؤسای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از بدو تاسیس تاکنون در این منطقه به خوبی درخشیده‌اند و اعضای هیات علمی با عشق خدمت می‌کنند و به همین دلیل به موفقیت رسیدند.

پدر علم سم‌شناسی ایران گفت: امروزه شاهد آن هستیم که مردم در جهان با تولید گازهای گلخانه‌ای و سموم سبب آلوده شدن کره زمین شده‌اند و این آلودگی سبب خشکسالی شده و استان خراسان جنوبی نیز بیشتر از سایر مناطق کشور دچار خشکسالی شده است.

بلالی‌مود با بیان این‌که چنان‌چه خشکسالی نبود، قطعا می‌توانستیم به خودکفایی برسیم، متذکر شد: امروز کشاورزی و دامپروری در استان جواب نمی‌دهد و بایستی به وسیله علم و فناوری به پیشرفت برسیم.

وی با تأکید بر این‌که یکی از راه‌های پیشرفت احداث دانشگاه داروسازی است، تصریح کرد: باید برای دانشگاه داروسازی دانشجو پذیرش شود و نباید به هیچ عنوان، تعداد دانشجویان کمتر از گذشته باشد تا علم و فناوری در استان نهادینه گردد.

پدر علم سم‌شناسی ایران با اشاره به این‌که چهار پدر علم ایران متعلق به خراسان جنوبی هستند، خاطرنشان کرد: از این تعداد، دو پدر علم ایران مربوط به شهرستان مود هستند و امیدواریم ایجاد درمانگاه شبانه‌روزی و افزایش آمبولانس را در شهرستان مود شاهد باشیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا