امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

ایران بعد از انقلاب از زیر سایه سنگین وابستگی بیرون آمد/ سرعت رشد علمی کشور از متوسط جهانی بیشتر است

ایران بعد از انقلاب از زیر سایه سنگین وابستگی بیرون آمد/ سرعت رشد علمی کشور از متوسط جهانی بیشتر است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با بیان این‌که قبل از انقلاب در هیچ کدام از روستاهای خراسان جنوبی آب، برق، گاز و سایر امکانات وجود نداشت اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خراسان جنوبی از جهات مختلف از نظر دانشگاه‌ها، زیرساخت‌ها و روستاها پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است.

وی با بیان این‌که زیرساخت‌های جاده‌ای پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است افزود: در حال حاظر دو دانشگاه دولتی در بیرجند و همچنین دانشگاه‌های پیام‌نور، علمی‌کاربردی و آزاد وجود دارد و تعداد دانشجویان، اساتید و سطح آن‌ها نیز قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر علمی و فناوری پیشرفت کردیم و سرعت رشد علمی کشور از متوسط جهانی بیشتر است.

عبادی تصریح کرد: خانم کلینتن در کتاب خاطراتش زمانی که وزیر امور خارجه آمریکا بود ابزار نگرانی می‌کند و می‌گوید “در ایران سرعت علم و فناوری بالا رفته و این ما را نگران کرده است”.

وی با اشاره به این‌که تمام موانع و تحریم‌ها برای این است که نتوانیم پیشرفت کنیم و قدرت داشته باشیم، افزود: آمریکا در منطقه، اصلا ایران قدرتمند را نمی‌خواهد؛ چه جمهوری اسلامی باشد، چه نباشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که آمریکا، ایران قدرتمندی که دارای فناوری و اقتدار است را در منطقه به صلاح خود نمی‌داند، گفت: غربی‌ها در رژیم پهلوی  طوری برنامه‌ریزی می‌کردند که ایران هیچ‌وقت اقتدار علمی و فناوری نداشته باشد.

عبادی تصریح کرد: غربی‌ها اگر صنایع نظامی در اختیار کشور ما می‌گذاشتند محدود بود و فعال‌شدن آن‌ها نیز با نظر خودشان انجام می‌گرفت و کسی حق نداشت از آن استفاده کند هرچند که سواد استفاده از آن را نیز نداشتیم.

وی با اشاره به این‌که امروز نعمت استقلال چیز کمی نیست، افزود: در واقع ما یک کشور مستقل از نظر امنیتی، نظامی، سیاسی و اقتصادی هستیم و روی پای خود ایستاده‌ایم و وابسته و متکی به کسی نیستیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که وابستگی، درد بزرگی در تاریخ معاصر ما بوده است، گفت: کشور ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از زیر سایه سنگین وابستگی بیرون آمد.

عبادی با اشاره به این‌که با توجه به آمار در زمینه‌های مختلف پیشرفت کردیم، تصریح کرد: ناراحتی غربی‌ها به دلیل استقلال ما است و پیشرفت‌های منطقه‌ای، علمی، فناوری، نظامی، امنیتی و اقتصادی ما آن‌ها را نگران کرده و این طور در برابر ایران به یکدیگر پناه برده‌اند.

وی افزود: آینده از آنِ جمهوری اسلامی ایران است و از این شرایط هم خواهیم گذشت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: جنایت‌های رژیم پهلوی در خراسان جنوبی جدای از کشور نیست و در هر دورانی از معاصر یک قسمت از کشور جدا و به یغما رفت و از بزرگترین خیانت‌ها بود.

عبادی یادآور شد: در زمان پهلوی تمام اسرار نظام و کشور در اختیار آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها بود و مسئولان کشور اجر و قربی نداشتند.

وی به قانون کاپیتولاسیون اشاره کرد و افزود: این‌ها بالاترین خیانت‌ها بود؛ رژیم پهلوی، مستشاران آمریکایی را بر جان، مال و ناموس کشور مسلط کرده بودند تا شاید آمریکایی‌ها را خوش بیاید و این‌ها ذلت و خیانت به مردم و کشور بود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا