ایران بعد از انقلاب از زیر سایه سنگین وابستگی بیرون آمد/ سرعت رشد علمی کشور از متوسط جهانی بیشتر است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با بیان این‌که قبل از انقلاب در هیچ کدام از روستاهای خراسان جنوبی آب، برق، گاز و سایر امکانات وجود نداشت اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خراسان جنوبی از جهات مختلف از نظر دانشگاه‌ها، زیرساخت‌ها و روستاها پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است.

وی با بیان این‌که زیرساخت‌های جاده‌ای پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است افزود: در حال حاظر دو دانشگاه دولتی در بیرجند و همچنین دانشگاه‌های پیام‌نور، علمی‌کاربردی و آزاد وجود دارد و تعداد دانشجویان، اساتید و سطح آن‌ها نیز قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر علمی و فناوری پیشرفت کردیم و سرعت رشد علمی کشور از متوسط جهانی بیشتر است.

عبادی تصریح کرد: خانم کلینتن در کتاب خاطراتش زمانی که وزیر امور خارجه آمریکا بود ابزار نگرانی می‌کند و می‌گوید “در ایران سرعت علم و فناوری بالا رفته و این ما را نگران کرده است”.

وی با اشاره به این‌که تمام موانع و تحریم‌ها برای این است که نتوانیم پیشرفت کنیم و قدرت داشته باشیم، افزود: آمریکا در منطقه، اصلا ایران قدرتمند را نمی‌خواهد؛ چه جمهوری اسلامی باشد، چه نباشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که آمریکا، ایران قدرتمندی که دارای فناوری و اقتدار است را در منطقه به صلاح خود نمی‌داند، گفت: غربی‌ها در رژیم پهلوی  طوری برنامه‌ریزی می‌کردند که ایران هیچ‌وقت اقتدار علمی و فناوری نداشته باشد.

عبادی تصریح کرد: غربی‌ها اگر صنایع نظامی در اختیار کشور ما می‌گذاشتند محدود بود و فعال‌شدن آن‌ها نیز با نظر خودشان انجام می‌گرفت و کسی حق نداشت از آن استفاده کند هرچند که سواد استفاده از آن را نیز نداشتیم.

وی با اشاره به این‌که امروز نعمت استقلال چیز کمی نیست، افزود: در واقع ما یک کشور مستقل از نظر امنیتی، نظامی، سیاسی و اقتصادی هستیم و روی پای خود ایستاده‌ایم و وابسته و متکی به کسی نیستیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که وابستگی، درد بزرگی در تاریخ معاصر ما بوده است، گفت: کشور ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از زیر سایه سنگین وابستگی بیرون آمد.

عبادی با اشاره به این‌که با توجه به آمار در زمینه‌های مختلف پیشرفت کردیم، تصریح کرد: ناراحتی غربی‌ها به دلیل استقلال ما است و پیشرفت‌های منطقه‌ای، علمی، فناوری، نظامی، امنیتی و اقتصادی ما آن‌ها را نگران کرده و این طور در برابر ایران به یکدیگر پناه برده‌اند.

وی افزود: آینده از آنِ جمهوری اسلامی ایران است و از این شرایط هم خواهیم گذشت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: جنایت‌های رژیم پهلوی در خراسان جنوبی جدای از کشور نیست و در هر دورانی از معاصر یک قسمت از کشور جدا و به یغما رفت و از بزرگترین خیانت‌ها بود.

عبادی یادآور شد: در زمان پهلوی تمام اسرار نظام و کشور در اختیار آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها بود و مسئولان کشور اجر و قربی نداشتند.

وی به قانون کاپیتولاسیون اشاره کرد و افزود: این‌ها بالاترین خیانت‌ها بود؛ رژیم پهلوی، مستشاران آمریکایی را بر جان، مال و ناموس کشور مسلط کرده بودند تا شاید آمریکایی‌ها را خوش بیاید و این‌ها ذلت و خیانت به مردم و کشور بود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.