امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

بازخوانی// حجت الاسلام عبادی به مناسبت روز معلم: پایه‌های انقلاب اسلامی ایران بر اندیشه‌ والای شهید مطهری استوار است

بازخوانی// حجت الاسلام عبادی به مناسبت روز معلم: پایه‌های انقلاب اسلامی ایران بر اندیشه‌ والای شهید مطهری استوار است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه معلمان غنای فرهنگی و تعهد دینی دارند، گفت: پایه‌های انقلاب اسلامی ایران بر اندیشه‌های والای استاد شهید مرتضی مطهری استوار است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از  خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام عبادی (۱۷ اردیبهشت۹۴) در نشست فرهنگی و بصیرتی فرهنگیان بسیجی بیرجند اظهار کرد: دین مبین اسلام تاکید زیادی بر کسب علم دارد و در مکتب‌های دیگر به این میزان تاکید نشده است.

وی با بیان اینکه معلم جایگاه رفیعی در دنیا و آخرت دارد، افزود: تمام موجودات برای معلم خوبی ها استغفار می‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: انبیاء بزرگ معلمان تاریخ بشریت هستند و بعثت آنان منشاء تمدن و نقطه عطف تاریخ است.

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه کار معلم تنها آموزش دادن نیست، تصریح کرد: همانند انبیاء الهی علاوه بر دانش‌بخشی باید فرهنگ و ادب نیز بیاموزند.

وی با اشاره به عدم وجود وزارت فرهنگ در دیگر کشورها، بیان کرد: علت اینکه نمی‌توانیم مسائل فرهنگی را در جامعه خود پیش ببریم تشکیل وزارتخانه فرهنگ در کشور است چرا که در سایر کشورها مسئله فرهنگ بر عهده آموزش و پرورش قرار دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید بدانند که رسالت بزرگ آن عرصه فرهنگی است، ادامه داد: عهده‌دار ایجاد فرهنگ مدنیت و قانومندی آموزش و پرورش است و در این راستا باید بسیار تلاش کنند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه معلمان باید به دانش‌آموزان مسئولیت‌پذیری یاد بدهند، افزود: ادب و آداب زندگی و احساس تعهد در جامعه باید توسط آموزش و پرورش ایجاد شود.

به گفته وی تفاوت آموزش و پرورش ایران با سایر کشورها این است که در آن فرهنگ دینی که بسیار آرامش‌بخش است نهادینه‌ می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه معلمان غنای فرهنگی و تعهد دینی دارند، گفت: پایه‌های انقلاب اسلامی بر اندیشه‌های والای استاد شهید مطهری استوار است.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: در بودجه امسال حدود ۵ هزار میلیارد تومان اضافه بر اعتبارات پیشنهادی دولت برای کمک به آموزش و پرورش تصویب شده و این امر بی‌سابقه بوده است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا