امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

بانک مرکزی رسما اعلام کرد، که بانک صادرات عهده دار میزان شده است/ آنچه مهم است، رسیدن مردم به مطالباتشان است

بانک مرکزی رسما اعلام کرد، که بانک صادرات عهده دار میزان شده است/ آنچه مهم است، رسیدن مردم به مطالباتشان است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان با تأکید بر اینکه انتظار داریم مدیران ارشد بانک عامل با سرعت و دقت این مطالبات را پرداخت کند، بیان داشت: واقعا به مردم سخت گذشته است، برخی ورشکست، متواری و دچار مشکلاتی شده‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان به آخرین وضعیت موسسه(تعاونی) مالی و اعتباری میزان اشاره کرد و گفت: در ابتدا بنا بود بانک صادرات پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران موسسه(تعاونی) مالی و اعتباری میزان را انجام دهد و این مورد را در مصاحبه‌های قبلی اشاره شد که شورای پول و اعتبار نیز بر پرداخت مطالبات مردم توسط بانک صادرات تأکید کرده است.

وی افزود: در این مدت، مؤسسه مالی و اعتباری عسکریه داوطلب شد و اعلام آمادگی کرد تا مدیریت امور و پرداخت مطالبات مردم از موسسه(تعاونی) میزان را برعهده بگیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه بانک مرکزی اولویت را به مؤسسه عسکریه داده بود، اظهار کرد: در تماسی که جمعی از نمایندگان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم، وی اعلام کرد کار تمام شده است و مؤسسه مالی و اعتباری عسکریه مطالبات سپرده‌گذاران مؤسسه میزان را پرداخت می‌کند.

***آنچه مهم است، رسیدن مردم به مطالباتشان است

عبادی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد بانک مرکزی و مؤسسه عسکریه در آخرین لحظات به تفاهم کامل در این زمینه نرسیده‌اند.

وی یادآور شد: در گذشته نیز اعلام کرده بودم که موضوع بانک صادرات به عنوان بانک عامل برای مدیریت و پرداخت مطالبات سپرده گذاران میزان به قوت خود باقی‌است، اما آنچه که برای ما مهم بوده، رسیدنِ مردم به پولشان است.

***استیضاح وزیر اقتصاد تا رضایت کامل مردم از وضعیت پیگیری مطالباتشان از موسسه میزان پس نخواهیم گرفت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه تاکنون جلسات و پیگیری‌های زیادی در خصوص مؤسسه میزان داشته‌ایم، گفت: این جلسات با رئیس مجلس شورای اسلامی، نطق‌ها و تذکر در صحن علنی مجلس، جلسه با نماینده مردم شریف خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری و دادستان کل کشور، تأکید در دیدار با معاون اول رئیس جمهور در سفری که به خراسان‌جنوبی داشت، جلسات با وزیر کشور، وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی بوده است.

عبادی تصریح کرد: استیضاح وزیر اقتصاد را در این خصوص امضا کردیم و آن را تا زمانی که تمام مطالبات به مردم پرداخت شود، پس نخواهیم گرفت.

وی اظهار کرد: برابر ماده ۴۹ آیین‌نامه داخلی مجلس هرگاه ۱۰ نفر از نمایندگان به عملکر دستگاهی اعتراض داشته باشند، می‌توانند به هیئت رئیسه مجلس نامه بنویسند که این کار را انجام دادیم و اعلام کردیم نسبت به عملکرد مؤسسه میزان، شکایت داریم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، نامه را به کمیسیون اقتصادی ارسال کرد و در آن کمیسیون، جلساتی با حضور مسوولان داشتیم.

عبادی افزود: نامه‌ای براین اساس، کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی و زیر اقتصاد نوشته است تا نسبت به عملکرد مؤسسه میزان بازرسی و اتفاقاتی که برای مردم افتاده است، ریشه‌یابی شود که گزارش آن، به دست مردم خواهد رسید.

وی گفت: برابر ماده ۲۰۶ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، ۵ نفر از نمایندگان در مجلس در این خصوص صحبت خواهند کرد.

***بانک مرکزی باید خیلی زودتر موضوع موسسه(تعاونی) میزان را به نتیجه می‌رساند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه برای ما هنوز کار تمام شده نیست، تأکید کرد: از دولت توقع داریم، به سرعت کار را تمام می‌کرد تا مردم اذیت نمی‌شدند.

عبادی خاطرنشان کرد: می‌شد بانک مرکزی، زودتر کار را تمام کند، اما مقاومت‌های نادرستی شکل می‌گرفت اما نمایندگان فشار تمام عیاری آوردند تا زیربار رفتند.

*** قوه قضائیه با جدیت موضوع موسسه میزان را بررسی و با متخلفین برخورد کند/ بانک مرکزی باید پاسخگوی ۱۰ ماه انتظار و نگرانی مردم باشد

وی با بیان‌ اینکه از قوه قضائیه خواستاریم موضوع موسسه میزان را با جدیت بررسی و با افرادی که تخلف کردند، برخورد کند، گفت: جای تأسف دارد سیستم اجرایی و دستگاه نظارتی به راحتی از کنار مؤسسه‌ای که اکنون خودشان تأیید نمی‌کنند، بگذرند و مردم در آن سپرده‌گذاری کنند و کسی تذکر ندهد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه شخصیت حقوقی بانک مرکزی باید نظارت بیشتری می‌کرد تا اینگونه بی تدبیری رخ نمی‌داد، تأکید کرد: نمایندگان دنبال ریشه‌یابی موضوع و رسیدنِ مردم به اصل و سود پولشان هستند، اما بانک مرکزی باید پاسخگوی ۱۰ ماه انتظار و نگرانی مردم باشد.

عبادی اظهار کرد: خوشحالم بانک مرکزی رسما اعلام کرد که بانک صادرات عهده دار میزان شده است.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه انتظار داریم مدیران ارشد بانک عامل با سرعت و دقت این مطالبات را پرداخت کند، بیان داشت: واقعا به مردم سخت گذشته است، برخی ورشکست، متواری و دچار مشکلاتی شده‌اند.

امام جمعه موقت بیرجند بیان اینکه اینکه در حال حاضر قدم بزرگی برداشته شده است، تصریح کرد: از بانک صادرات به دلیل مساعدت تشکر می کنم، امیدوارم سریعتر امور پیگیری و مردم به مطالباتشان برسند.

وی در پایان یادآور شد: از صبر و تحمل مردم، پیگیری‌های آیت الله رئیسی دادستان کل کشور و نماینده مردم شریف خراسان جنوبی در مجلس خبرگان، استاندار خراسان جنوبی و دیگر نمایندگان مردم شریف خراسان جنوبی، رضوی و شمالی در مجلس تشکر دارم.

انتهای پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا