با حضور نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس و به مناسبت هفته بهزیستی کارگاه حمایتی امیدآفرینان بهزیستی و یک مرکز ترک اعتیاد در بیرجند به بهره برداری رسید

کارشناس CBR بهزیستی خراسان جنوبی پیش از ظهر پنج شنبه در مراسم افتتاح کارگاه حمایتی امیدآفرینان بیرجند با بیان اینکه دو سوم افراد شاغل در کارگاه‌های حمایتی بهزیستی استان را بانوان تشکیل می‌دهند، اظهارکرد: 600 نفر از معلولان استان در این کارگاه‌های حمایتی روستایی، شهری، فردی و گروهی فعالیت دارند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از مهر؛ فاطمه رزاقی با  بیان اینکه سالانه باید 10 درصد از افراد تحت‌پوشش بهزیستی از حمایت سازمان خارج شوند، عنوان کرد: در این راستا قبل از اینکه افراد تحت‌حمایت قرار گیرند در زمینه بازتوانی، خوکفایی و توانمندسازی آنها اقدام می‌شود.

وی با اشاره پروژه کارگاه حمایتی امیدآفرینان بیرجند گفت: هم اکنون 20 نفر در این کارگاه مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد هفت نفر معلولان بینایی و شنوایی بوده و مابقی از خانواده معلولان هستند.

رزاقی اعتبار هزینه شده برای این پروژه را 130 میلیون ریال ذکر کرد و افزود: در راستای راه‌اندازی این کارگاه برای هر رشته 100 ساعت آموزش توسط سازمان میراث فرهنگی برگزار شده است.

به گفته وی در حال حاضر مددجویان در زمینه تابلوفرش، پارچه‌بافی، عروسک‌سازی، عرق‌گیری، شیرینی‌پزی و گبه‌بافی در این کارگاه فعالیت می‌کنند.

بهره برداری از مرکز ترک اعتیاد احیای راه‌زندگی در بیرجند

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی نیز در مراسم افتتاح این مرکز با بیان اینکه سال گذشته چهار هزار و 634 نفر از خدمات مراکز درمان اقامتی بهزیستی استان بهره‌مند شده اند، اظهارداشت: از این تعداد سه هزار و 860 نفر مرد و مابقی زنان بوده اند.

محمد حسن اکبری مطلق با بیان اینکه سن اعتبیاد در جامعه در حال کاهش اشت و این جای نگرانی برای بروز آسیب های اجتماعی را دارد، ادامه داد: سن اعتیاد در حال حاضر به  بین 15 تا 35 سال کاهش یافته است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبیبا بیان اینکه 50 درصد جمعیت معتادان در خراسان جنوبی بیکارهستند؛ تصریح کرد: در استان خراسان جنوبی 33 مرکز ترک اعتیاد فعالیت دارد.

وی پیشگیری از اعتیاد را جزو وظایف سازمان بهزیستی دانست و افزود: هزینه ترک اعتیاد افراد در مراکز یک میلیون ریال است که بهزیستی در راستای کمک به افراد تحت‌پوشش خود 50 درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.