امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

با پذیرفتن fatf دور زدن تحریم ها مشکل می شود / آقای لاریجانی با fatf موافق بود

با پذیرفتن fatf دور زدن تحریم ها مشکل می شود / آقای لاریجانی با fatf موافق بود

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در جمع طلاب و روحانیون خراسان جنوبی مقیم قم، اظهار کرد: اگر به سالیان گذشته برگردم باز هم طلبگی را انتخاب می کردم زیرا روحانیت قبل از اینکه شغل باشد علاقه و عشق به خوبی ها و همچنین تنفر و انزجار از بدی هاست.
وی افزود: کار حوزه نیز همین است و جامعه را به همین سو حرکت می دهد.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نوکری امام حسین(ع)، بسیار ارزشمند است ، و اگر بخواهیم در این زمینه موفق باشیم باید از نظر علمی پیشرفت کنیم.
حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: اگر طلبه نتواند در بحث علمی توانمند باشد و به شبهات پاسخ دهد، نمی تواند موفق باشد چون سطح سواد ا و شاخصه های نیروی انسانی بالا رفته و اغلب به دنبال عقلانیت هستند لذا پاسخگویی عقلانی نیز باید از طرف طلاب و روحانیت صورت گیرد.
وی بیان داشت: تقوا نیز بسیار مهم و با اهمیت است زیرا اگر طلبه ای علمش بالا باشد اما تقوا نداشته باشد به جایی نمی رسد یعنی نمیتواند اثر گذاری دینی و معنوی داشته باشد.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم روحانیت را ارزیابی می کنند، افزود: کار روحانیت مقدس است و دنیای تشنه معنویت نیازمند روحانیت اصیل است، به گونه ای که روسیه مکرر گفته ما مشتاق هستیم تا روحانیت شیعه مساجد روسیه را اداره کنند نه وهابیت.
حجت الاسلام عبادی گفت: در دنیا و ایران نیاز شدیدی به روحانیت وجود دارد، اما باید در این راه تلاش زیادی کرد.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بخشی پیگیریهایی که توسط حقیر در سالهای اخیر انجام گرفته را عرض میکنم: در حوزه درمان شهرستان بیرجند، جهش بسیار فوق العاده ای صورت گرفته است، دو بیمارستان بزرگ از جمله بیمارستان رازی و حضرت ابوالفضل(ع) علی رغم تحریم ها و کمبود بودجه که از سال ۹۰ وجود داشته ساخته شده است.
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه بیرجند جزء معدود شهرهایی است که دو بیمارستان تامین اجتماعی دارد، گفت: شهرستان خوسف نیز بیمارستان نداشت و امسال ۷ میلیارد تومان اعتبار در بودجه برای ان قرار دادیم.
وی با اشاره به اینکه برای محور بیرجند – قاین نیز اعتباراتی گرفته شد و اکنون بخش قابل توجهی دو طرفه شده و در بودجه امسال برای اولین بار این بزرگراه تبدیل به آزاد راه شده است، مطرح کرد: سیمان باقران که در شهرستان درمیان معطل بود، نیز پیگیری هایی صورت گرفت و اکنون فعال است و بخش بسیار زیادی از سیمان افغانستان را تامین می کند، همچنین چدن خوسف نیز فعالیت خود را با سرمایه گداران چینی آغاز کرده است.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شودای اسلامی بیان کرد: برای بودجه امسال ۷۵ میلیارد تومان در مجلس به بودجه استان افزوده شد و سال قبل نیز حدود ۳۴۰ میلیارد تومان در مجلس به آن افزودیم که از جهت افزایش بودجه در کل کشور استان ما بالاترین رتبه را از آن خود کرد.
حجت الاسلام عبادی گفت: در شمال شهر بیرجند نیز درمانگاهی وجود نداشت و با پیگیری هایی که صورت گرفت یک زمین مرکز درمانی مشخص شده و به زودی عملیات آن آغاز خواهد شد.
وی بیان کرد: طی جلسه ای که با شهردار بیرجند نیز انجام شد تأکیدات زیادی برای رسیدگی به شمال شهر بیرجند و آسفالت معابر آن صورت گرفت و قول های مساعدی نیز داده شد.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در رابطه با fatf نیر باید گفت که یک سری کشورهایی این گروه را تشکیل داده اند که مبادلات بانکی در بین آن ها بر اساس یک چارچوبی باشد و تقریبا تمام کشورهای جهان با این سیستم در ارتباطند
حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: اصل fatf بر اساس اهداف استعماری است و آمریکا برای اینکه بتواند دنیا را از لحاظ مالی مدیریت کند چنین کنوانسیون هایی تشکیل می دهد.
وی افزود: شرط اینکه اگر بخواهیم عضو آن شویم این است که ۴۱ مورد را باید بپذیریم و یک سری از موارد را باید عملی کنیم که آخرین موضوعی که در مجلس مطرح شد بحث cft بود.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تعریف گروههای تروریستی بر اساس fatf توسط شورای امنیت سازمان ملل تعریف میشود و تا امروز گروه هایی چون داعش، القاعده، النصره و طالبان تروریست شناخته شده اند.

حجت الاسلام عبادی افزود: طبیعتا اگر شورای امنیت سازمان ملل تصویب کنند که فلان گرو‌‌ه یا فرد تروریست است و به تصویب برسد آن گروه تروریست شناخته می شود و مبادلات بانکی با آن گروه مورد تحریم قرار گرفته و رصد میشود .
وی ابراز داشت: بنده نیز مدت ها بر روی این قضیه مطالعه کردم و در مجموع به این نتیجه رسیدم که در شرایط کنونی پیوستن به آن به صلاح کشور نیست.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از عیب های پیوستن به fatf آن این است که به امریکا ابزار جدید برای تحریم میدهیم ، البته مزایایی هم دارد زیرا می تواندمنجر به تسهیل مبادلات بانکی شود.
حجت الاسلام عبادی افزود: اکنون که آمریکا از برجام خارج شده و برای هر بانکی که با ما همکاری کند خط و نشان می کشد و عملا مبادلات بانکی نداریم، پذیرفتن لایحه cft به صلاح نیست، لذا نتیجه آن می شود که ما در واقع از امتیازات fatf محروم هستیم اما تعهدات آن را می پذیریم. مثل انچه امروز در مورد برجام اتفاق افتاده
وی اضافه کرد: با پذیرفتن fatf دور زدن تحریم ها مشکل می شود چون اگر بخواهیم تحریم را دور بزنیم و نفت را بفروشیم قابل رصد کردن است و راهای دور زدن تحریم و افرادی که فعال در این زمینه عملا لو داده میشود
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: نوع تبلیغاتی که برای موافقان طرح fatf صورت گرفت نیز دارای اشکالاتی بود و نباید به موافقان نیز لقب خائن داد بنظرم زیاده روی است.
حجت الاسلام عبادی یادآور شد: برخی عزیزان تبلیغات می کردند که اگر عضو fatf شویم سپاه، حزب الله و حماس مورد تحریم قرار خواهد گرفت در حالی که الزاما اینچنین نیست.
وی با اشاره به اینکه اولا حزب الله برای خودش درامد دارد ثانیا اگر هم بخواهیم به حزب الله کمک کنیم مثل گذشته از طریق مبادلات بانکی نیست، آمریکایی ها هم تاکنون جرات نکرده اند که سپاه را در فهرست گروههای تروریستی قرار دهند چون میدانند بعد چه بلایی سر انها خواهد امد چه رسد به شورای امنیت سازمان ملل که چین و روسیه و دیگران هم حضور دارند بنا براین دور از ذهن است.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مهمترین مسئله ای که بنده را نگران کرد و موجب رای منفی به cft شد اشکالاتیست که در دور زدن تحریم ها بوجود خواهد امد و بهانه های جدیدی که متواند به امریکا برای تحریم بدهد، البته ما هر وقت که بخواهیم می توانیم از fatf خارج شویم اما هزینه سیاسی خواهد داشت.
حجت الاسلام عبادی افزود: در خصوص cft برخی ها به قدری پیامک های اهانت آمیز یا بی محتوا برای نمایندگان ارسال کردند که کار درستی نبود و در مجلس عکس جواب داد و بنظرم متاسفانه اثر معکوس گذاشت.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید به گونه ای پیش رویم که اکثر نمایندگان را خائن بنامیم، گفت: ما چهل سال خون دل خوردیم که از دست خائنین خلاص شویم اما اکنون برخی ها به گونه ای القا می کنند که اکثر نمایندگان خائن هستند.
حجت الاسلام عبادی بیان داشت: ما در حال حاضر بیش از گذشته به وحدت و همدلی نیاز داریم، لذا نباید ادبیات شبه تکفیری را نسبت به یکدیگر به کار بریم بلکه باید نظرات کارشناسی ارائه داد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس مجلس با cft موافق بوده است یا خیر گفت: آقای لاریجانی با fatf موافق بود، مجلس دارای گروه های سیاسی است و طبیعتا آقای لاریجانی نیز دارای گروهی همفکر است.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در رابطه یا تحریم ها نیز گفت: امید ما اول به خداست و اگر ما به وظیفه ی خود عمل کنیم خداوند نیز کمکمان خواهد کرد.
حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد، بارها در شرایطی که فکر کردیم به بن بست رسیده ایم خداوند کمک حالمان بوده است، اکنون نیز رئیس جمهور آمریکا تهدیدهایی کرده است اما یقین بدانید که آینده از آن ایران است و ملت بزرگ ایران پیروزمندانه از این جنگ اقتصادی نیز بیرون خواهد آمد.
وی بیان داشت: تحریم های کنونی با تحریم های ۵ سال پیش تفاوت دارد زیرا در ۵ سال پیش اجماع بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت وجود داشت و فضای جهانی نیز بر علیه ما بود اما اکنون بر عکس است و غیر از آمریکا و اسرائیل و برخی از کشورهای عربی، تمام دنیا این تحریم ها را مشروع نمی داند و اتحادیه اروپا چین روسیه و…. اکنون در برابر آمریکا موضع گرفته است، لذا اگر آمریکا بخواهد ادامه دهد مطمئنا دچار مشکل خواهد شد.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: سر امریکا در تحریم نفتی ما به سنگ خواهد خورد زیرا ایران برنامه های قابل توجهی در این خصوص دارد و فکر میکنم اینده نشان خواهد داد که خدا ایرانیان را دوست دارد و وعده الهیست که ان تنصرالله ینصرکم .

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا