امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

برای رسیدن به “رونق تولید” باید بروکرارسی‌های اداری کم یا حذف شود

برای رسیدن به “رونق تولید” باید بروکرارسی‌های اداری کم یا حذف شود

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی،حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، پیرامون شعار سال ۹۸ با عنوان ” رونق تولید”، اظهار کرد: برای رسیدن به رونق تولید لازم است دستگاه‌ها بروکراسی‌های ادارای را کم کرده و حتی در صورت امکان بسیاری از بروکراسی ها را بردارند.

وی افزود: هم‌اکنون بروکراسی‌های اداری زیادی داریم و تولیدکنندگان برای دریافت یک مجوز با مشکل مواجه‌اند و گاهی اوقات پس از گذشت مدت زمان طولانی و صرف هزینه‌های زیاد برای دریافت مجوز موفق به دریافت مجوز می‌شوند که باید این موانع برداشته شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حتما باید یک ستاد و اتاق فکری در دولت فقط برای برداشته شدن بروکراسی اداری تشکیل شود.

عبادی اظهار کرد: یکی بهترین قوانینی که مجلس تصویب کرد، قانون رفع موانع تولید بود که بسیار قانون جامع و خوبی بود و می‌توان گفت که این یکی از افتخاراتی بود که مجلس قبل داشت.

وی افزود: همه آنچه که دست و پا گیر است الزما قوانین مجلس نیستند بلکه آئیین نامه و بخش نامه‌هایی هم که وجود دارد توسط دولت و دستگاه ها ابلاغ می‌شود که خیلی از اوقات آنها نیز مانع هستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از همه دستگاه‌ها و وزارت‌خانه درخواسته کرده است که قوانینی که احساس می‌شود مزاحم است و نیاز به اصلاح یا برداشته شدن دارد به مجلس ابلاغ کنند. اما طبق آخرین اطلاعاتی که من دارم هیچ دستگاهی و وزارت‌خانه ها تا کنون چنین کاری انجام نداده است.

عبادی عنوان کرد: ابتدای این مجلس خود مجلس گفت قوانین مازادی که اصلا نیاز نبود به مجلس ارائه داده شود را لغو کرد. اما دستگاه‌ها و وزارت خانه ها در این زمینه جدیتی به خرج ندادند که این یکی از کم کاری‌های اینها است.

وی خاطرنشان کرد: مجلس از همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها خواست و همه آنها را موظف کرد که این کار را انجام دهند اما دستگاه‌ها این کار را انجام ندادند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر قانونی دچار خلاء است و نیاز به اصلاح دارد یا حتی کلا نیاز به برداشتن قانون دارد، گفت: خود دستگاه‌هایی که مجری هستند بهتر از هر جای دیگری می‌توانند اطلاع داشته و اطلاع دهند. اما متاسفانه دستگاه‌ها این وظیفه را انجام ندادند.

عبادی تصریح کرد: از تولید کنندها نیز درخواست می‌شود که اگر احساس کردند قانونی نباید باشد با توجیه عقلی و منطقی که وجود دارد به نمایندگان ارائه دهند ما استفاده می‌کنیم. مجلس وظیفه خود را در این خصوص انجام داده اما دستگاه ها و وزارت‌خانه ها وظیفه خود را انجام نداده اند.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی بین دستگاه‌ها خیلی مهم است، افزود: برخی از مشکلات و کُندی کار هم به قوانین برنمی‌گردد. اگر در سطح استان نیز یک اتاق فکر با نگاه ویژه به بحث تولید تشکیل شود و کارِ کار شناسی صورت بگیرد که تثبیت شود بسیار مهم است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا