امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه محصول اولویت آموزش به پرورش در مدارس

بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه محصول اولویت آموزش به پرورش در مدارس
رئیس کمیته فرهنگ و تربیت اسلامی کمیسیون آموزش اعتقاد دارد آموزش و پرورش باید مسئله فرهنگ سازی و امور پرورشی را به طور جد سرلوحه اقدام خویش قرار دهد.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خانه ملت در خصوص لزوم توجه به مسئله فرهنگ سازی در پایه پیش دبستانی و ابتدایی گفت: متاسفانه آموزش و پرورش اقدام مناسبی برای فرهنگ سازی صورت نمی‌دهد، بنابراین وضعیت کنونی نتیجه عدم توجه مسئولان آموزشی به بحث فرهنگ سازی است.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از بزه‌ها و جرم‌ها از قبیل اختلاس و رشوه که در کشور اتفاق می‌افتد، به دلیل عدم معرفی بزه به افراد از دوران کودکی است؛ چراکه دوران کودکی و دوره تحصیلی ابتدایی بهترین زمان برای شکل‌گیری شخصیت افراد است ولی از جانب مسئولان آموزش و پرورش مورد توجه قرار نگرفته است.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: متاسفانه در دوره‌ای معاونت پرورشی که مهمترین رکن در تربیت و پرورش دانش‌آموزان است، کنار گذاشته می‌شود که خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر نمایندگان این معاونت احیا شد ولی تنها احیا شدن ظاهری دردی را دوا نمی‌کند بلکه باید در باطن نیز اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی ادامه داد: مسئله فرهنگ‌سازی و پرورشی فدای آموزش شده است و آموزش و پرورش تنها مسئله آموزش را پیگیری می‌کند، بنابراین بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه به دلیل فراموش شدن فرهنگ‌سازی از دوران کودکی و ابتدایی است که متاسفانه به کشور آسیب رسانده است.

رئیس کمیته فرهنگ و تربیت اسلامی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود:  آموزش و پرورش باید مسئله فرهنگ سازی را بطور جد سرلوحه اقدام خویش قرار دهد و علاوه بر آموزش به تقویت مسئله فرهنگ‌سازی و پرورشی بپردازد./

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا