امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

به عنوان نماینده مردم خواهان مجازات و محاکمه رئیس سابق بانک مرکزی هستم/ دولت باید در انتصاب برخی مدیران خود پاسخگو باشد

به عنوان نماینده مردم خواهان مجازات و محاکمه رئیس سابق بانک مرکزی هستم/ دولت باید در انتصاب برخی مدیران خود پاسخگو باشد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: توقع جامعه و نخبگان ایجاد تغییرات بیشتری در کابینه دولت می‌باشد، زیرا اعتقاد دارم افراد بسیار قوی‌تری در جامعه هستند و می‌توانند جایگزین وزرا و مسؤولانی شوند که انگیزه‌ای برای کار کردن ندارند.
به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، سید محمدباقر عبادی در گفتگو با فارس، با اشاره به اوضاع کنونی اقتصاد کشور اظهار کرد: به عنوان نماینده مردم خراسان‌جنوبی خواهان مجازات رئیس سابق بانک مرکزی و یا هر فرد دیگری هستم که با بدسلیقگی خود این بلا را بر سر ارز و وضعیت اقتصاد کشور آوردند.

وی افزود: چطور می‌شود که رئیس جدید بانک مرکزی یک بسته ارزی و اقتصادی ارائه می‌دهد، بلافاصله دلار از ۱۱ هزار تومان به ۸ هزار تومان می‌رسد؟ پس طبیعتاً مشخص است راهی که در گذشته طی شده، راهی اشتباه بوده است، اشتباهی بد که در یک زمان بدی اتفاق افتاد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بنده خواهان تحقیق و محاکمه افرادی هستم که چه سهواً و چه عمداً، چه از روی غرض‌های اقتصادی یا احیاناً از روی خیانت چنین بلایی را بر اقتصاد کشور حاکم کردند و از دستگاه‌های اطلاعاتی درخواست می‌کنم که در خصوص این افراد به جد تحقیقات لازم را انجام داده و دستگاه قضا نیز برخوردی شایسته با آن‌ها داشته باشد.

عبادی با بیان اینکه دولت نیز باید در انتصاب برخی مدیران خود پاسخگو باشد، ابراز داشت: در مجلس شورای اسلامی جلسات متعددی برگزار شد و نمایندگان و اقتصاددان‌ها همواره فریاد می‌زدند، راهی که دولت در پیش گرفته، اشتباه است، ولی گوش هیچ کسی به فریادهای نمایندگان بدهکار نبود.

وی بیان کرد: دو ماه قبل وضعیت کنونی کشور نیز پیش‌بینی می‌شد که در جلساتی، رئیس سابق بانک مرکزی، وزیر اقتصاد، معاون اول رئیس‌جمهور و دیگر مسؤولان دولتی حضور داشتند و تذکراتی داده شد، اما می‌بینیم آسیب سختی به اقتصاد وارد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش‌های مختلفی که در بسته جدید ارزی و اقتصادی رئیس بانک مرکزی ارائه شده همان موضوعاتی است که در جلسات محرمانه در مجلس به دولت گوشزد شده، ولی متأسفانه به گونه دیگری عمل شد.

وی با اشاره به اینکه نباید از کوتاهی‌های مسؤولان گذشته به‌راحتی گذشت، بلکه باید مورد مؤاخذه و مجازات قرار گیرند، گفت: توقع جامعه و نخبگان ایجاد تغییرات بیشتری در کابینه دولت می‌باشد، زیرا اعتقاد دارم افراد بسیار قوی‌تری در جامعه هستند و می‌توانند جایگزین وزرا و مسئولانی شوند که انگیزه‌ای برای کار کردن ندارند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا