امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

بیانیه نمایندگان مجلس در تایید سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی

بیانیه نمایندگان مجلس در تایید سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی

ما نمایندگان مجلس نهم با سپاسگزاری از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در ابلاغ این سیاست‌ها خود را موظف به اجرای آنها می‌دانیم. مجلس با همه توان و ظرفیت خود باید در مسیر اجرای این سیاست‌ها قرار گیرد. باید نگاه اقتصاد مقاومتی در همه مصوبات و قوانین مجلس مشهود باشد، در هر اقدام و تصمیم فردی و یا جمعی، در هر موضوع استانی، بخشی یا ملی باید رعایت اقتضائات اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار گیرد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی شاهین محمدصادقی؛ عضو هیات رئیسه مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه ۴ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان مجلس در تایید سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را قرائت کرد که متن بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری در روزهای اخیر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را به روسای قوای سه‌گانه ابلاغ فرمودند. این سیاست‌ها که در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی و تصویب شده  و به تایید رهبر معظم انقلاب رسیده است، اکنون چراغ راه اقتصاد کشور است. رهبری روح حاکم در این سیاست‌ها را جهادی، انعطاف‌پذیر، فرصت‌ساز، مولد، درون‌زا و برون‌گرا بودن دانسته‌اند. تکیه بر منابع داخلی و استعدادهای طبیعی و انسانی داخل کشور خصوصاً نیروی پرشور و پرنشاط جوانان می‌باید راهبردی اصلی در اقتصاد مقاومتی باشد.

توجه به دیگر رهنمودهای رهبری که در سال‌های گذشته بعضی از آنها به دلیل اهمیت، شعار سال انتخاب شده‌اند از قبیل “اصلاح الگوی مصرف” و “شکوفایی تولید و نوآوری” و “سبک زندگی اسلامی” از مبانی اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

مخاطب این سیاست‌های کلی همه آحاد ملت هستند و همگان نسبت به اجرای آن وظیفه دارند. بدیهی است مسئولان و مدیران ارشد کشور به ویژه دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اجرای این سیاست‌ها وظیفه بیشتر و سنگین‌تری برعهده دارند.

سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی

ما نمایندگان مجلس نهم با سپاسگزاری از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در ابلاغ این سیاست‌ها خود را موظف به اجرای آنها می‌دانیم.

مجلس با همه توان و ظرفیت خود باید در مسیر اجرای این سیاست‌ها قرار گیرد. باید نگاه اقتصاد مقاومتی در همه مصوبات و قوانین مجلس مشهود باشد، در هر اقدام و تصمیم فردی و یا جمعی، در هر موضوع استانی، بخشی یا ملی باید رعایت اقتضائات اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار گیرد.

کمیسیون‌های مجلس و مرکز پژوهش‌ها باید عزم خود را برای حرکت در راه اقتصاد مقاومتی جزم نمایند. اقتصاد مقاومتی به معنای راضی بودن ضعف‌ها و مشکلات اقتصادی کشور نیست، بلکه به معنی قوت بخشیدن و استحکام‌بخشی به پایه‌های اقتصادی کشور است تا دیگر دشمنان به خیال مقابله با انقلاب اسلامی از راه تحریم نیفتند.

ما اطمینان داریم که ملتی که با تقدیم صدها هزار شهید و بیش از یک میلیون جانباز و آزاده و ایثارگر، برای کسب استقلال خود و حفظ آن قیام کرده است، با پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی استقلال خود را در برابر تهدیدات دشمنان بیمه خواهد کرد.

http://www.parliran.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=2964&newsview=23594

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا