امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

بیکاری ۴۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور

بیکاری ۴۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس، از بیکاری ۴۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور خبر داد وگفت: رشد کشور در گرو توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدباقر عبادی، در بازدید از مرکز تخصصی برق و الکترونیک بیرجند، به مناسبت هفته ملی مهارت، اظهار کرد: اعتقاد قلبی ما بیشتر بر گسترش آموزش فنی و حرفه‌ای است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این‌که عمده بیکاران را افراد تحصیل‌کرده تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: ۴۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در ایران بیکار هستند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نمونه‌های موفق محدودسازی آموزش عالی در برخی کشورها، خاطرنشان کرد: ۱۷ درصد دانش‌آموزان آلمانی در قالب برنامه‌ای به آموزش عالی راه می‌یابند و در کنار آن فنی و حرفه‌ای ایجاد شده و دانش‌آموزان را برای حضور در این دوره‌ها تشویق می‌کند و حتی محصلان فنی و حرفه‌ای بورسیه می‌شوند.

«حسین خوش‌آیند»، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی نیز در این بازدید اظهار کرد: وضعیت آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح استان نسبت به گذشته تغییر اساسی کرده است و با سیاست‌های جدید سازمان و ایجاد طرح‌های جدید اشتغال‌زایی، کیفیت و کمیت آموزش‌های مهارتی، ارتقا می‌یابد و به سمت آموزش‌های سفارش محور حرکت می‌کنیم.

وی با اشاره به وظایف و رویکردهای آموزش فنی و حرفه‌ای و تأکید بر انطباق آموزش‌ها با نیاز بازار کار، خاطرنشان کرد: انعطاف‌پذیری، از خصوصیات بارز این آموزش‌هاست.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی ضمن بیان عملکرد مرکز تخصصی برق و الکترونیک شهرستان بیرجند، یادآور شد: هم‌اکنون این مرکز با چهار کارگاه برق ساختمان، برق صنعتی، رباتیک و الکترونیک، بیش از ۳۰ حرفه آموزشی از جمله برق‌کار ساختمان، PLC ، تعمیرکار آسانسور، رباتیک، تعمیر موبایل، برق صنعتی و دیگر حرفه‌ها را به متقاضیان ارائه می‌کند./

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا