امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

تاکید نماینده مردم بیرجند،درمیان وخوسف بر تخصیص اعتبارو تامین نیروی انسانی پروژه های شاخص حوزه انتخابیه

تاکید نماینده مردم بیرجند،درمیان وخوسف بر تخصیص اعتبارو تامین نیروی انسانی پروژه های شاخص حوزه انتخابیه

تاکید نماینده مردم بیرجند،درمیان وخوسف بر تخصیص اعتبارو تامین نیروی انسانی پروژه های شاخص حوزه انتخابیه

نماینده مردم بیرجند،درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در مجلس شورای اسلامی بر تخصیص اعتباروتامین نیروی انسانی پروژههای شاخص حوزه انتخابیه خود از جمله راه آهن،کمبود آب و بیمارستان ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دفترنماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی  وی با بیان این که در راستای حماسه سیاسی مورد نظر رهبری امت همیشه در صحنه ایران در انتخابات اخیر حضور جدی داشته اند و موجبات تقویت نظام و یاس دشمنان را فراهم نمودند افزود: رئیس جمهور محترم نیز در اولین فرصت نسبت به معرفی کابینه اقدام نموده و هیئت دولت ایشان با رای کم نظیر از مجلس فعالیت خود را آغاز نمود

وی سرعت عمل ریاست  جمهور و همکاری مجلس را قابل تقدیر خواند و ادامه داد: این روزها شاهد حضور هیئت دیپلماسی ایران در    مقر سازمان ملل بودیم که موضع گیری های مناسب و با صلابت رئیس جمهور که در چهارچوب منویات مقام معظم رهبری انجام گرفت.

وی با اشاره به این که امیدواریم با حفظ اقتدار موجبات تفاهم برد برد را که مرضی خداوند و شیرین شدن کام مردم است فراهم گردد اظهار داشت: در این صورت خود حماسه سیاسی دیگری خواهد بود.

وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب امسال را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری نمود گفت:در راستای حماسه سیاسی اقدامات شایسته ای توسط مردم صورت گرفت و امیدواریم که حماسه اقتصادی توسط مسئولین پربارتر و کاملتر از همیشه انجام گیرد تا موجبات اشتغال زایی برای جوانان فراوان جویای کار فراهم گردد.

وی گرانی بی رویه اجناس و عدم ثبات نرخ ها را  از جمله نگرانی های مردم دانست و تصریح کرد:هر چند علت بخشی از مشکلات اقتصادی تحریم های ناجوانمردانه دشمنان است ولی بخشی از گرفتاری ها ناشی از عدم نظارت درست و به موقع و رها کردن بازار وعدم برخورد جدی با متخلفان و ابلاغ برخی دستورالعمل های غیر کارشناسانه است که تیم اقتصادی دولت باید نسبت به اصلاح آن اقدام نماید

وی با اشاره به این که دسته دیگری از مشکلات ریشه ای تر است که لازم است با کارشناسی دقیق دستوراالعمل های جامع نسبت به رفع آن اقدام شود ادامه داد: از جمله آن توجه ویژه به استانهای محروم است که علی رغم  برخورداری از مواهب خدادادی فراوان به دلیل بی توجهی در طول سالیان زیاد و دورافتادگی از مرکز دچار مشکلات اساسی می باشند که  لازم است با نگاه دیگر موجبات توسعه این مناطق فراهم گردد.

وی خراسان جنوبی را از جمله این استانهای محروم در کشور دانست و گفت:این استان با وجود مرزی بودن و قرارگیری در مسیرهای ترانزیتی که قابلیت تجاری برای آن محسوب می شود و دارا بودن قابلیت معدنی و کشاورزی و برخورداری از مردمی فهیم متدین و سخت کوش و قانع به دلیل تاخیر در تقسیم استان خراسان بزرگ و دلایل دیگر امروز جزء استان های محروم محسوب می شود و اگر چه بعد از تقسیم اقدامات خوبی صورت گرفته ولی به دلیل شدت محرومیت ضرورت توجه بیشتر را می طلبد

وی کمبود شدید آب در استان خراسان جنوبی را مهمترین عامل باز دارنده توسعه استان دانست و افزود: این امرموجب مهاجرت مردم و خصوصا روستاییان و خالی شدن مرزهای شرق کشور می شود.

وی با بیان این که امروز روستاییان خراسان جنوبی از آب شرب هم محرومند که بوسیله تانکر به آنها آبرسانی می شود ادامه داد: توجه ویژه دولت به دریاچه ارومیه اگر چه خوب است ولی این که دولت توجه داشته باشد که بسیاری از مردم در حوزه انتخابیه اینجانب متاسفانه آب برای خوردن هم ندارند انتطار می رود دولت بر اساس عدالت و اولویت عمل نماید لذا درخواست می شود هیئت ویژه ای از طرف رئیس جمهور مسئول رسیدگی به خشک سالی و کمبود آب در خراسان جنوبی قرار گیرد.

وی تاسیس راه آهن را از خواسته های جدی مردم استان خراسان جنوبی دانست و افزود: متاسفانه راه آهن شرق فقط در حد مطالعه باقی مانده و هنوز اجرایی نشده که مردم خواستار اقدام عملی فوری هستند چرا که راه آهن زیرساخت بسیار مهمی برای توسعه منطقه مرزی است.

وی افزود: کاهش نرخ سود بانکی برای سرمایه گذاران در استان خراسان جنوبی بسیار ضروری است و گرنه استان های توسعه یافته قوی تر و استان های محروم محروم تر خواهند شد.

وی با بیان این که از وزارت ورزش و جوانان می خواهم تا نسبت به تکمیل ورزشگاه ۱۵۰۰۰نفری بیرجند اقدام نماید ادامه داد:از وزیر راه و شهرسازی نیز می خواهم نسبت به دو بانده شدن راه های اصلی استان اقدام نماید

وی با بیان این که از وزیر بهداشت می خواهم نسبت به اتمام بیمارستان  بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی اهتمام ورزد و همچنین نسبت به تامین نیروی انسانی برای بیمارستان تازه تاسیس شهرستان درمیان و بیمارستان های تازه تاسیس استان تلاش نماید افزود: متاسفانه علی رغم تصویب بیمارستان برای شهرستان خوسف هنوز هیچ اقدام عملی صورت نگرفته و این شهرستان از مرکز شبانه روزی هم محروم است.

وی تصریح کرد: از وزیر نفت می خواهم نسبت به گازرسانی به شهرستان درمیان و بخش قهستان توجه ویژه ای داشته باشد.

حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: در نهایت از دولت می خواهم هر چه سریعتر نسبت به معرفی استاندار متدین ولایتمدار اجرایی و عمرانی اقدام نماید و همچنین به عنوان نماینده مردم از رئیس جمهور و هیئت دولت برای سفر به استان خراسان جنوبی دعوت به عمل می آورم تا از نزدیک شاهد سختی ها و دردهای مردم استان باشند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا