امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

تذکر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس به رئیس جمهور

تذکر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس به رئیس جمهور

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس به رئیس جمهور در خصوص عدم انجام و اجرای قانون تدوین و تنقیح و مقررات کشور مصوب ۱۳۸۹ از سوی دستگاه های اجرایی، تذکر کتبی داد.

در متن تذکر کتبی حجت الاسلام سید محمدباقرعبادی نماینده مردم شریف بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس آمده است:

طی چند دهه اخیر رویکرد #قانونگذاری حداکثری در مجلس شورای اسلامی باعث شد تا انبوهی از قوانین و به تبع آن کثیری از مقررات در دولت وضع گردد، به گونه ای که در شرایط کنونی برای نظم بخشی و مدیریت امور در حوزه های مختلف می توان به بیش از ۱۰هزار قانون رجوع کرد.

صرف نظر از این که نوع و ماهیت این حجم از قوانین در پاره ای از موارد خلاءهای قانونی را برطرف ساخته لیکن در بسیاری از موارد مشکلاتی را برای نظام حقوقی و اجتماعی کشور پدید آروده است ؛ به گونه ای که این قوانین نه تنها برای مردم عادی مشکل ایجاد نموده بلکه متخصصین و اهل فن نیز دچار مشکل نموده برای حل این مسئله که گریبان گیر بخش های مختلف جامعه شده در سال ۱۳۸۹ قانونی تحت عنوان قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور وضع گردید. مطابق با مفاد بند (۱) ماده (۳) این قانون کلیه دستگاهای اجرایی موظف شده اند تمام مصوبات خود را جهت اعمال این قانون به مجلس شورای اسلامی ارسال نمایند تا قوانینی که موضوع آنها نسخ صریح یا تضمینی شده و یا در تعارض و تخلفات  با سیاست ها و قوانین بالادستی می باشد بررسی و پالایش شوند.

مع الوصف با گذشت ۶ سال از وضع این تکلیف قانونی ،عمده دستگاهای اجرایی به قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور مصوب ۱۳۸۹ عمل نمایند و همچنین وظیفه خود نسبت به قانون مذکور را عملیاتی نمایند تا مردم از سر در گمی نجات پیدا کنند.(تاریخ تذکر ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۶)

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا