امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

تیم مذاکره‌کننده بر لغو کامل تحریم‌ها و حق غنی‌سازی نامحدود پافشاری کند

تیم مذاکره‌کننده بر لغو کامل تحریم‌ها و حق غنی‌سازی نامحدود پافشاری کند

بیش از ۲۰۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خواستند در استمرار مذاکرات هسته‌ای قدرتمندانه از عزت و اقتدار ایران اسلامی دفاع کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشور خواستند در استمرار مذاکرات با ۱+۵ از عزت و اقتدار ایران اسلامی دفاع کنند.

متن این بیانیه که از سوی ضرغام صادقی عضو هیئت رئیسه مجلس قرائت شد، بدین شرح است:

مجلس شورای اسلامی به‌عنوان خاستگاه ملت ایران در تأمین کامل هسته‌ای بر موارد زیر پای می‌فشارد و از تیم مذاکره کننده هسته‌ای می‌خواهد در استمرار مذاکرات هسته‌ای موارد ذیل را مد نظر قرار داده قدرتمندانه از عزت و اقتدار ایران اسلامی که حاصل ۳۵ سال مقاومت قهرمانانه ملت ایران است،‌ دفاع نمایند.

۱٫ لغو کامل تحریم‌ها اعم از هسته‌ای و غیر آن بلافاصله پس از انجام توافق که رئیس جمهور محترم نیز بارها بر آن تأکید فرمودند

۲٫ استیفای کامل حقوق هسته‌ای ایران شامل توسعه و ارتقای چرخه سوخت هسته‌ای در حوزه تأمین و تولید سوخت مورد نیاز تأسیسات هسته‌ای تا حد خودکفایی به‌شکل واقعی و تأمین کننده نیاز به‌حق کشور برای تأمین سوخت مورد نیاز نیروگاه هسته‌ای بوشهر در سقف زمانی ۵ سال و استمرار آن تا تأمین ۲۰هزار مگاوات برق هسته‌ای براساس قانون مصوب ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی

۳٫ عدم‌پذیرش هرگونه محدودیت در تحقیق و توسعه غنی‌سازی و سایر فعالیت‌های مرتبط با چرخه سوخت هسته‌ای و نیز در مکان، حجم و ذخایر مواد غنی‌شده مورد نیاز در کشور

۴٫ منع هرگونه بازرسی، نظارت و همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی فراتر از توافق‌نامه پادمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای

۵٫ حفظ ماهیت و فعالیت مرتبط با بهره برداری از راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک حداکثر در بازه زمانی ۲ سال و استمرار بهره برداری از تأسیسات هسته‌ای فردو با حفظ امکان تأمین سوخت مورد نیاز راکتور تحقیقاتی و کاربردی در عرصه‌های پزشکی، کشاورزی، صنعتی و سایر موارد صلح‌آمیز.

انتهای پیام/*

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا