امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خوسف با حضور مسئولان استانی و به ویژه نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستانی برگزار شد.

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خوسف با حضور مسئولان استانی و به ویژه نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستانی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خوسف که در فرمانداری برگزار شد، ضمن تسلیت اربعین حسینی اظهار داشت: تاسیس و استقرار سریع ادارات در خوسف پس از ارتقاء آن نشان از جدیت و پیگیری مسئولان بوده که در این میان، هلال احمر که وظیفه امداد و کمک‌رسانی به مردم را انجام می‌دهد از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در این جلسه اظهار داشت:

کشور ما بر روی گسل زلزله قرار دارد و هر ساله شاهد وقوع زلزله‌های متعددی در کشور هستیم که قالب خسارات جانی و مالی زلزله‌های اخیر ناشی از عدم مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی و بافت‌های فرسوده شهری است که استان ما نیز در این زمینه مستثنی نیست.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته مقاوم‌سازی کم و بیش در کشور انجام شده است که آمار قابل قبولی ندارد و باید با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مردم را به این امر ترغیب کنیم.

وی با اشاره به مشکل کم آبی در استان، افزود: مشکل کم آبی در استان ما یک مشکل جدی است و با روند کنونی به طور قطع دچار بحران آب می‌شویم و نیازمند صرفه‌جویی و بهره‌وری بیشتر از آب هستیم که یکی از روش‌های آن در روستاها، تشکیل شرکت سهامی زراعی و استفاده از ظرفیت این شرکت‌ها می‌باشد.

تلاش بر ایجاد مدیریت قوی بین دستگاه‌ها و توسعه مشارکت مردمی

مدیرکل مدیریت بحران استان خراسان جنوبی نیز با اشاره به بدون مرز بودن مدیریت بحران، هدف عالی از تشکیل ستاد مدیریت بحران را کاهش خسارت جانی و مالی هموطنان دانست و افزود: تمرکز‌زدایی و تفویض کامل اختیارات شهرستان به فرماندار، به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان در دستور کار قرار گرفت که اکنون یکی از نکات مثبت در استان خراسان جنوبی است و ثمرات آن را نیز دیده‌ایم.

محمدعلی آخوندی با اشاره به ارتباط ۴۴ دستگاه اجرایی با مدیریت بحران اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا علاوه بر ایجاد یک مدیریت قوی در بین دستگاه‌ها، بحث مشارکت مردمی را توسعه بخشیم.

وی کمبود نیروی انسانی، منابع مالی و ماشین‌آلات را از مشکلات پیشروی ستاد مدیریت بحران برشمرد و گفت: مدیریت منابع همواره در بحث مدیریت بحران لازم است چراکه با منابع موجود نیازمند بالاترین بهره‌وری هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران خراسان جنوبی ادامه داد: وظیفه مدیریت بحران فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم در راستای کاهش خسارت و افزایش مشارکت مردم با انجام کارهایی از جمله مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی فرسوده و روستایی است که در بخش دوم توفیق چندانی حاصل نشده است.

آخوندی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما یادآور شد: نیازمند آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی و توجه کامل به هشدارها هستیم و از رسانه‌ها خواهشمندم وظیفه خطیر اطلاع‌رسانی برای افزایش مشارکت‌های مردمی را انجام دهند.

انتهای پیام/۶۹۰۲۰/ی۳۰

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920927000939

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا