امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی از اختصاص ۹۹ هکتار زمین در مهدی آباد بیرجند به سرمایه گذار بخش فولاد خبر داد و گفت: پیش بینی می شود کلنگ احداث این صنعت در ۶ماه آینده به زمین زده شود

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی از اختصاص ۹۹ هکتار زمین در مهدی آباد بیرجند به سرمایه گذار بخش فولاد خبر داد و گفت: پیش بینی می شود کلنگ احداث این صنعت در ۶ماه آینده به زمین زده شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند با اشاره به اینکه برای توسعه استان نمی شود خیلی بر روی اعتبارات دولتی تمرکز کرد، اظهار داشت: در این راستا باید بخش خصوصی را تشویق کرد و برای ورود آنها به استان فرش قرمز پهن کرد.

IMAGE635277962445417044

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی  با تاکید بر اینکه سه شهرستان “بیرجند، خوسف و درمیان” را برای سرمایه گذاری وی در زمینه فولاد پیشنهاد کردم، ادامه داد: در همین راستا جلسه ای با استاندار، معاونین وی، مدیران کل استانی که کار آنها با بحث سرمایه گذاری فولاد مرتبط است از جمله “آب، برق، گاز، منابع طبیعی، محیط زیست، صنعت معدن وتجارت” برگزار شد و بالاتفاق تمامی مدیران برای حمایت و همکاری از این سرمایه گذار اعلام آمادگی کردند.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نهایت این سرمایه گذار در مهدی آباد شهرستان بیرجند زمینی را برای سرمایه گذاری انتخاب کرد، گفت: به منظور فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری وی، جلساتی با مسئولان برگزار شد و در نهایت ۹۹ هکتار زمین در مهدی آباد شهرستان بیرجند در اختیار این سرمایه گذار قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: تاکنون مسئولان استانی تمامی تلاش خود را برای فراهم شدن زمینه های همکاری با این سرمایه گذار انجام داده اند و بعد از این باید سرمایه گذار اقدام کند و پا جلو بگذاد.

 

حجت الاسلام عبادی، فولاد را صنعت زیرساختی دانست و گفت: پروژه در ابتدا با تولید کنسانتره و گندله راه‌اندازی می‌شود، با توجه به اینکه فولاد؛ یک صنعت زیرساختی است، بسیاری از کارخانه ها و صنایع دیگر اقماری در کنار آن می توانند در استان مشغول به کار شوند و زمینه اشتغالزایی زیادی را برای جوانان به دنبال داشته باشد.

 

سیستم اداری خراسان جنوبی برای جذب سرمایه گذار ناآماده است
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف درخانه ملت با اشاره به اینکه سیستم و بروکراسی های اداری در خراسان جنوبی برای جذب سرمایه گذار ناآماده است، گفت: با گذشت سه ماه از فعالیتم در مجلس تا به امروز برای جذب این سرمایه گذار در استان تلاش کرده ام و بعد از گذشت این همه سال؛ تنها زمین به این سرمایه گذار تحویل داده شده است.

 

وی به استاندار خراسان جنوبی پیشنهاد کرد: اردویی به مقصد استان اصفهان برای مدیران اجرایی مرتبط با بحث سرمایه گذاری برگزار شود تا از نزدیک با صنایع و روش کار این استان موفق در جذب سرمایه گذار آشنا شوند.

 

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه سیستم اداری خراسان جنوبی هنوز سردرگم است و دست به عصا راه می رود، خاطرنشان کرد: این موضوع مهمترین ضعف استان در عدم توانایی جذب سرمایه گذار است.

 

وی به کمی اعتبارات اختصاص یافته به استان در سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: این موضوع در بسیاری از استانهای دیگر نیز همین گونه است به گونه ای که نمایندگان استان خراسان جنوبی در مجلس از اعتبار اختصاص یافته به این استان رضایت ندارند.

 

وی یادآور شد: بر اساس بودجه سال ۹۳ استانهایی که پروژه های بالای ۸۰ درصد آماده دارند از اعتبار عمرانی بیشتری برخوردار می شوند.

 

پایان پیام/

http://www.shabestan.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=29&Id=343453&Mode=

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا