امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی خطاب به دولت: مدیران بی‌کفایت را در اسرع وقت کنار بگذارید/ اتفاقات اخیر نتیجه سیاست‌های نادرست تیم اقتصادی دولت است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی خطاب به دولت: مدیران بی‌کفایت را در اسرع وقت کنار بگذارید/ اتفاقات اخیر نتیجه سیاست‌های نادرست تیم اقتصادی دولت است

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه رییس بانک مرکزی قابل استیضاح توسط مجلس نیست چون جزو وزرا نیست، گفت: باید رفاقت‌ها و رودربایستی‌ها را کنار بگذاریم و هر مدیر بی‌کفایتی را در اسرع وقت کنار بگذاریم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی شهر بیرجند، انجام واجبات و ترک محرمات را از حداقل‌های تقوای الهی دانست و بیان داشت: تقوای الهی بهترین زاد و توشه برای سفر طولانی و پرفراز و نشیب آخرت است.

وی تفاوت انسان‌ها را در نیت‌ها دانست و با بیان اینکه انسان‌ها دارای شخصیت‌های متفاوتی هستند، تصریح کرد: اگر انسان نگاهی به توانمندی خود کند می‌فهمد چیزی برای ذخیره آخرت خود ندارد.

امام جمعه موقت بیرجند به ارزشمندی اعمال اشاره کرد و گفت: امام صادق(ع) می‌فرماید خداوند در روز قیامت مردم را بر اساس نیت‌ها محشور می‌کند لذا کثرت عمل ملاک نیست بلکه کیفیت اعمال مهم است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی نیت‌ها را در ساختار و شخصیت افراد تأثیرگذار دانست و توضیح داد: نیت‌های هر انسانی حاوی شخصیت درونی و اهداف فرد است چراکه از لابه‌لای انگیزه‌های افراد می‌توان شخصیت آن‌ها را به دست آورد.

وی با اعلام اینکه نیت‌ها و اهداف سبب شکل‌گیری پیوندهای اجتماعی، اعتقادی، فرهنگی و سیاسی می‌شوند، تبیین کرد: جریانات سیاسی، اعتقادی و سیاسی بر اساس اهداف و نیت‌ها جمع می‌شوند لذا گاهی ممکن است افراد تفاوت‌های اساسی داشته باشند اما همه تحت یک گروه، حزب و جریان شکل گرفتند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه گاهی اوقات نیت‌ها دارای مشکل هستند، مطرح کرد: متأسفانه در برخی جریانات اجتماعی هر چه انحراف بیشتر باشد علاقه نیز بیشتر می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با تا کید بر اینکه انسان بدون هدف با یک عده پیوند نمی‌بندد و در کنار آن قرار نمی‌گیرد، متذکر شد: بر اساس اهداف و نیت‌ها عمل‌ها و شخصیت انسان ارزش پیدا می‌کند و جریانات مختلف اجتماعی و غیره شکل می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مناسبت‌های هفته و ۱۶ تیرماه روز مالیات اشاره کرد و گفت: درآمدهای مالیاتی یکی راه‌های شکل‌گیری اقتصاد بدون نفت است.

امام جمعه موقت بیرجند به وضعیت اقتصادی خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: این استان از نظر اقتصادی ضعیف‌البنیه است لذا کارگزاران مالیاتی باید حداکثر مراعات را نسبت به مردم استان داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با بیان اینکه مسائل مالیاتی را به کرات به مسؤولان استانی و کشوری اعلام کرده‌ایم، اضافه کرد: کارشناسانی که در اداره مالیات خراسان‌جنوبی مشغول به فعالیت هستند و مباحث حسابرسی را بر عهده دارند باید جانب انصاف را رعایت کنند.

وی ۱۸ تیرماه را سالروز شهادت امام صادق(ع) اعلام و در این خصوص توضیح داد: در زمان امام صادق(ع) فضای بسیار خوبی جهت گسترش معارف دین به وجود آمد و در این دوران بیش از هزاران شاگرد پرورش یافتند.

امام جمعه موقت بیرجند روایات امام صادق(ع) را سرشار از خداشناسی و انسان‌شناسی ذکر کرد و بیان داشت: امام صادق(ع) به بحث علوم تجربی و مطالبی که در قرون اخیر توسط بشر کشف شده پرداختند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی روز ادبیات کودکان و نوجوانان و کشف توزیع کودتای آمریکایی در پایگاه هوایی شهید نوژه را از دیگر مناسبت‌های ۱۸ تیرماه اعلام و مطرح کرد: ادبیات فارسی جزو غنی‌ترین ادبیات جهان و سرشار از معارف است لذا در این زمینه هر چه برای کودکان و نوجوانان که نسل آینده را تشکیل می‌دهند کار کنیم باز هم کم است.

وی به روز ۲۱ تیرماه سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب اشاره کرد و افزود: حجاب و عفاف یکی از مباحث سبک زندگی و مسائل فرهنگی جامعه است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه خروج آمریکا از برجام، تحریم‌ها و مسائل اقتصادی را مورد تحلیل قرار داد و اعلام کرد: گرانی، تورم، کاهش ارزش پول ملی و بالا رفتن ارز نتیجه سیاست‌های نادرست تیم اقتصادی دولت است چراکه هنوز تحریمی اعمال نشده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با تأکید بر اینکه جهش ارزی بیش از آنکه مربوط به تحریم باشد به سیاست نادرست و افزایش نقدینگی مربوط می‌شود، بیان داشت: اگر خروج آمریکا از برجام هم نبود این اتفاقات می‌افتاد و منشأ تمام این اتفاقات سیاست‌های نادرست تیم اقتصادی دولت است.

وی با اعلام اینکه تمام مشکلات کنونی ۴۰ روز گذشته در یک جلسه غیرعلنی که با حضور تیم اقتصادی دولت و رییس بانک مرکزی برگزار شده بود اعلام شد، اظهار داشت: تمام مسائل مطرح شد ولی به آن عمل نشد که نشان‌دهنده کوتاهی رییس بانک مرکزی است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه رییس بانک مرکزی قابل استیضاح توسط مجلس نیست چون جزو وزرا نیست، مطرح کرد: باید رفاقت‌ها و رودربایستی‌ها را کنار بگذاریم و هر مدیر بی‌کفایتی را در اسرع وقت کنار بگذاریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی به یکی از مصوبات مجلس شورای اسلامی مبنی بر واگذاری طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام به مردم اشاره کرد و گفت: در مجلس تصویب کردیم و این اجازه را به دولت دادیم تا طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام را به مردم واگذار کنند که متأسفانه دولت از این مصوبه استفاده نکرد!

وی بیانات رهبر انقلاب اسلامی در خصوص پیاده کردن اقتصاد مقاومتی را مطرح کرد و توضیح داد: نباید چشم امید به غربی‌ها داشته باشیم زیرا این‌ها نامرد هستند، اقتصاد مقاومتی راهکاری در برابر تحریم‌های دشمن است که در این زمینه نیز متأسفانه تیم اقتصادی دولت نمره خوبی نگرفته چون اهتمامی در کار نبوده است.

امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه نباید منتظر عنایت و لبخند آمریکایی‌ها باشیم به تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی اشاره و متذکر شد: هرچند چیزی که این تیم به دست آورد جشن نداشت اما زحمت خود را کشیدند ولی مابقی وزرای دولت نباید منتظر کف زدن برای تیم مذاکره‌کننده می‌بودند، باید ساختار اقتصادی کشور را به‌گونه‌ای انجام می‌دادند که در برابر تحریم‌ها اثرگذار می‌بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی سخنان اخیر رییس‌جمهور مبنی بر تهدید نفت ایران را قابل‌تقدیر دانست و گفت: آمریکایی‌ها هر کاری کنند که نفت ایران صادر نشود نمی‌توانند چون در این راستا یقیناً نفت منطقه هم صادر نخواهد نشد.

وی عدم خروج جمهوری اسلامی از برجام را کار داهیانه و خوبی دانست و افزود: عدم خروج ایران از برجام اتمام حجتی برای اروپایی‌ها است و هم اینکه ملت ایران بدانند در بحث‌های مذاکره و دیپلماسی نظام جمهوری اسلامی همه راه‌ها را رفته است.

امام جمعه موقت بیرجند به تشکیل مثلث آمریکا، اسراییل و آل سعود در راستای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و توضیح داد: آمریکا و اسراییل این مثلث را طراحی و آل سعود هزینه‌های میلیاردی را می‌دهند تا به نظام جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با تأکید بر اینکه باید از اعتراضات به‌حق مردم مراقبت کنیم خطاب به رییس‌جمهور متذکر شد: آقای روحانی اعتدالی که فرمودید را رعایت کنید!

وی با بیان اینکه نباید در انتصابات نگاه‌ها به چند نفر و یا حزب خاصی باشد، اعلام کرد: باید از فرزندان این ملت در همه‌جا استفاده کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند از قوه قضاییه خواست تا با مفسدان اقتصادی محکم و قاطع برخورد کنند و بیان داشت: نباید با مفسدان اقتصادی مماشات کرد و باید یک چهارچوب برای محاکمه آن‌ها تعیین شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با اعلام اینکه به‌راحتی می‌توان تحریم‌ها را دور زد چراکه تحریم‌ها قابل مدیریت است، ابراز داشت: ترامپ گر چه فردی به‌ظاهر زرنگ است اما متحدان خود را مأیوس و درگیر کرده است و در این صورت آمریکا نیاز به دشمن ندارد چراکه خود ترامپ این کار را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه آسیبی که ترامپ به آمریکا خواهد زد قطعاً بیشتر از آسیبی است که به کشور ایران وارد می‌کند، اعلام کرد: باید با مفسدان اقتصادی به‌درستی مبارزه کنیم و با تکیه‌بر اقتصاد مقاومتی راه را پیش ببریم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا