امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی: باید بحث اقتصاد مقاومتی را پیگیر شویم تا بتوانیم از این گردنه سخت نیز به سلامت عبور کنیم.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی: باید بحث اقتصاد مقاومتی را پیگیر شویم تا بتوانیم از این گردنه سخت نیز به سلامت عبور کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه آوای خراسان جنوبی: مقام معظم رهبری سال ۹۲ را به حق سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامیدند و از مهمترین رویدادهای کشور طی سال ۹۲ تحقق حماسه سیاسی با حضور حماسی مردم عزیز ایران اسلامی و به خصوص خراسان جنوبی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در ادامه افزود: درصد بالایی از مردم کشور و استمانمان در این انتخابات مشارکت داشتند که این میزان مشارکت مردمی قابل قیاس به هیچ کشور اروپایی نیست و بسیار گسترده تر و پرشورتر  از سایر کشورهاست و جای تقدیر و تشکر دارد.
وی اضافه کرد: در بحث حماسه اقتصادی نیز اخیرا سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری ابلاغ گردید که با استقبال تیم اقتصادی دولت و مجلس شورای اسلامی روبرو شد و قوای سه گانه دوای درد اقتصاد را در تحقق این برنامه دیدند.

نتایج اولیه مذاکرات ژنو: ایجاد آرامش در فضای کسب و کار و اثر مثبت روحی و روانی بر افکار عمومی

وی در ادامه داد: در سال ۹۲ تغییر مدیریت اجرایی استان را نیز شاهد بودیم و آقای رشید، استاندار قبل رفتند و آقای خدمتگذار استاندار جدید آمدند که از زحمات استاندار قبلی قدردانی کرده و برای استاندار جدید هم آرزوی توفیق داریم.
این نماینده مجلس با اشاره به گفتگوهای تیم هسته ای کشورمان با گروه ۵+۱ نیز گفت: طرفین پس از مذاکراتی فشرده به توافق کلی شش ماهه دست یافتند که آرامش فضای بازار و کنترل مسبی تورم را در پی داشت. البته در خصوص این مذاکرات و نتایج آن دیدگاه ها متفاوت است. برخی کاملا از این مذاکرات حمایت می‌کنند. برخی حمایت نسبی دارند و برخی هم کاملا آن را رد می‌کنند. به هر حال اظهار نظر در کشور آزاد است اما توافقات اولیه در ایجاد آرامش فضای کسب و کار و افکار عمومی به لحاظ روحی و روانی اثر مثبت داشته است.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در ادامه گفت: در سال ۹۲ مردم استان به تبع کشور تورم شدیدی را تحمیل کردند اما چون می دانستند برای چه این مشکلات را تحمل می‌کنند، سختی‌ها را با جان و دل خریدند و همچون گذشته و بلکه بسیار پرشورتر و گسترده تر از پیش در صحنه‌های مختلف حضوری فعال داشتند که راهپیمایی حماسی و با شکوه ۲۲ بهمن اوج این حماسه و حضور همه جانبه مردم بود و در حقیقت پس از انتخابات خردادماه در بهمن ماه نیز حماسی سیاسی دیگری رقم خورد.

آینده به مردم مومن، مقاوم و ولایتمدار ایران اسلامی تعلق دارد

وی در ادامه افزود: در بحث پروژه‌های عمرانی در سال ۹۲ در کشور و در استان با کاهش شدید اعتبارات مواجه شدیم که در نوع خود کم نظیر بوده است و به همین خاطر مسئولین اجرایی و دولت مردان و نمایندگان مجلس تحت فشار خواسته های به حق مردم قرار داشتند. از آنجا که نمایندگان مجلس علاقمندند که پیگیر خواسته‌های عمرانی مردم باشند بسیار خوشحال می‌شدند و می‌شوند که به این درخواست‌ها جامه عمل پوشیده شود؛ اما با توجه به کمبود شدید اعتبارات عمرانی مانع از تحقق این امر شد و این موضوع باعث دغدغه خاطر و دلگیر شدند نمایندگان گردید و در چنین وضعیتی نمایندگان حتی بیش از مردم دلگیر می‌شوند. البته ان شاء الله وضعیت اقتصادی به این صورت باقی نخواهد ماند و مقاومت و استقامت و تحمل کمبودها و فشارها در آینده دستاوردهای خوبی به دنبال خواهد داشت و قطعا آینده به مردم مومن و مقام و ولایتمدار ایران اسلامی تعلق دارد.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: باید بحث اقتصاد مقاومتی را پیگیر شویم تا بتوانیم از این گردنه سخت نیز به سلامت عبور کنیم.

گفتگوی روزنامه آوای خراسان جنوبی در تاریخ ۲۷ اسفندماه با حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی

IMAGE635277962445417044

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا