امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی: تیم اقتصادی دولت در سال ۹۲ تنها منتظر نتایج مذاکرات ژنو بود و به پتانسیل‌های درونی نظام کمتر توجه داشت

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی: تیم اقتصادی دولت در سال ۹۲ تنها منتظر نتایج مذاکرات ژنو بود و به پتانسیل‌های درونی نظام کمتر توجه داشت

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور به حوزه فرهنگ ارتباط دارد که رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نورزی سال ۹۳ به درستی به این مقوله اشاره داشته‌اند.

 

به گزارش روابط عممی دفتر نماینده‌ مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی با اشاره به پیام نوروزی سال ۹۳ مبنی بر “سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به دو مقوله مهم و حیاتی یعنی اقتصاد و فرهنگ اشاره صریح و درستی داشته‌اند. وی در ادامه افزود: در سال‌های اخیر تورم، بیکاری و فشارهای اقتصادی در کشور باعث شد که مقوله اقتصاد به صورت جدی به آن پرداخته شود و در همین راستا در سال گذشته از سوی معظم‌له سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد.

عبادی مهمترین علت محقق نشدن حماسه اقتصادی در سال گذشته را معطوف شدن نگاه تیم اقتصادی دولت تنها به مسائل  دیپلماسی و مذاکرات ژنو دانست و اذعان داشت: تیم اقتصادی دولت در سال ۹۲ تنها منتظر نتایج مذاکرات ژنو بود و به پتانسیل‌های درونی نظام کمتر توجه داشت. عضو مجمع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگری از سخنان خود تأکید کرد:‌ حماسه اقتصادی با تکیه بر ظرفیت‌های درونی کشور محقق می‌شود.

 عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر “مدیریت جهادی” در پیام نورزی سال جاری اشاره کرد و افزود: مدیریت جهادی، مدیریتی الهی است و نباید سیاسی شود، در این نوع مدیریت سخنرانی کمتر شده و به عمل نیز پرداخته می‌شود.

13921229_0125965

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت با بیان اینکه در هر زمانی که مردم در صحنه بودند، موفق بوده‌ایم یادآور شد: باید اقتصاد مردمی شود و دولت بر این اقتصاد مردمی نظارت کند. وی در ادامه خاطرنشان ساخت: زمانی که مردم و سرمایه گذاران در حوزه اقتصاد ورود پیدا کنند، مشکلات حوزه اقتصادی قابل حل خواهد بود.

عبادی تصریح کرد: دولت و مجلس پس از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی نشست‌های تخصصی را برگزار کردند تا راهکارهایی را برای محقق شدن این سیاست‌ها فراهم کنند. وی افزود: مجلس نیز آمادگی دارد هر جا مشکل خاصی در قانون باشد، برای اجرایی کردن سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ اصلاحات قانونی لازم را انجام دهد.

عضو مجمع نمایندگان استان در خانه ملت در پایان سخنان خود اظهار کرد: دستگاه های دولتی باید با سرمایه گذاران بخش خصوصی به صورت حرفه ای برخورد کنند و زیرساخت های ضروری لازم را فراهم کنند. وی در ادامه به تعطیلی برخی کارخانه‌های در حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و خواستار توجه ویژه دولت به مناطق محروم کشور و استان شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا