حجت‌الاسلام سید محمد باقرعبادی در گفتگو با آوای خراسان جنوبی گفت:مسلم بدانید نتایج مذاکرات بدون حضور ایران به عنوان قدرت بزرگ منطقه مثبت نخواهد بود.

این عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفتگو با بیان این مطلب افزود: آمریکایی‌ها هم اذعان کرده‌‍‌اند که اگر بخواهند مسائل سوریه یا دیگر مسائل خاورمیانه حل و فصل شود،تاثیر ایران را نمی توان نادیده گرفت.

 گزارش تصویری نشست رسانه ای حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی

به گزارش روابط عمومی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از ویژه نامه 9 بهمن ماه روزنامه آوای خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام عبادی در ادامه گفت: لذا من اعتقاد و امیدی ندارم که این مذاکرات بدون حضور ایران به نتیجه مطلوب برسد

عبادی تاکید کرد:حتی اگر به نتیجه ای هم برسد این نتیجه عادلانه و مثبت نخواهد بود.

وی با بیان این که عدم دعوت ایران درواقع خمایت از تروریسم جهانی است،ادامه داد:غربی ها دائم از ضرورت مبارزه با تروریسم سخن می گویند و نتیجه فعالیت و اقداماتشان کمک به تروریست هاست.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف با انتقاد از دعوت برخی کشور ها درمذاکرات دعوت شده اند که اصلا کاری به سوریه ندارند و هیچ منطقی پیشت دعوت آنها نیست،مانند مکزیک. برخی کشور های دعوت شده عملا حامیان تروریست ها هستند.

وی افزود:در واقع مدافعان تروریسم بین المللی به این مذاکرات دعوت شده‌اند اما ایران به عنوان قدرت منطقه دعوت نشد؛ همین نشان می دهد این مذاکرات بی نتیجه خواهد ماند.

عبادی در پایان گفت: در واقع وقتی بنا بر بی عدالتی باشد، یا نتیجه ای حاصل نمی شود یا اگر به نتیجه ای برسد هم نتیجه ای ناعادلانه است که به نفع مردم سوریه نخواهد بود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.