امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت‌الاسلام عبادی: باید از ورورد افرادی که می خواهند فضای علمی کشور را در دانشگاه ها سیاست زده کنند،جلوگیری شود/ بویژه افرادی که در فتنه ۸۸ دست داشته ویا حامی فتنه هستند

حجت‌الاسلام عبادی: باید از ورورد افرادی که می خواهند فضای علمی کشور را در دانشگاه ها سیاست زده کنند،جلوگیری شود/ بویژه افرادی که در فتنه ۸۸ دست داشته ویا حامی فتنه هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان با اشاره به سخن رهبری که مراکز علمی نباید به محل جولان و فعالیت‌های جریان‌های سیاسی تبدیل شوند گفت: برای جلوگیری از این امر باید انتصاب ریاست دانشگاه ها بر اساس شایسته سالاری شکل گیرد و از ورورد افرادی که می خواهند فضای علمی را سیاست زده کنند در وزارت علوم و دانشگاه ها جلوگیری شود بویژه افرادی که در فتنه ۸۸ دست داشته ا ند یا حامی فتنه هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجندف درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان؛ سید محمدباقر عبادی در ادامه گفتگو با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با اساتید دانشگاه ها اظهار داشت: در سالی که به نام مدیریت جهادی نامگذاری شده است باید وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری حرکتی جهادی داشته باشند تا از دغدغه رهبری در زمینه وجود وقفه علمی در کشور جلوگیری شود.

وی ادامه داد: عملکرد وزارت علوم باعث این نگرانی شده که باید در عملکرد گذشته خود تاملی کرده و گامی در جهت اصلاح آن بردارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سخن رهبری که مراکز علمی نباید به محل جولان و فعالیت‌های جریان‌های سیاسی تبدیل شوند گفت: برای جلوگیری از این امر باید انتصاب ریاست دانشگاه ها بر اساس شایسته سالاری شکل گیرد و از ورورد افرادی که می خواهند فضای علمی را سیاست زده کنند در وزارت علوم و دانشگاه ها جلوگیری شود، بویژه افرادی که در فتنه ۸۸ دست داشته ا ند یا حامی فتنه هستند. و باید مسئولین شایستگی حداقلی را در پستهای مهم داشته باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، وضعیت علمی استان خراسان جنوبی را مطلوب ارزیابی کرد و اذعان داشت: استان ما برای تولید علم ظرفیت بسیاربالایی دارد و اساتید خوبی داریم و یکی از شاخصه استان ما نیروی انسانی با پتانسیل بالای علمی است.

عبادی گفت: رشد علمی یکی از باب های عزت ملتهاست و امروزه غرب بواسطه همین رشد علمی بر روی جنایات خود سرپوش می گذارد.

وی ادامه داد: وقفه یا توقف رشد علمی کشور باعث حقارت و سرخوردگی می شود همان طور که در کشورهای کمتر توسعه یافته این احساس حقارت نسبت به کشورهای توسعه یافته وجود دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،  در پایان اظهار داشت: می توان با توسعه پارکهای علم وفناوری و بنیاد نخبگان و تحول در نظام اداری کشور به منظور تسهیل در بحث ثبت اختراعات نخبگان، از مهاجرت نخبگان به کشورهای دیگر جلوگیری کردهرچند که همه این مهاجرتها به معنای فرار مغزها نیست بلکه برای پیشرفت بیشتر در زمینه های علمی و ورود علوم بیشتر و گسترده تر به داخل کشور است.

منبع: خاورستان

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا