امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت‌الاسلام عبادی در طرح ولایت بیرجند؛ استیضاح و کارت زرد دادن حق نمایندگان است/ دولت باید ظرفیت نقدپذیری خود را بالا ببرد

حجت‌الاسلام عبادی در طرح ولایت بیرجند؛ استیضاح و کارت زرد دادن حق نمایندگان است/ دولت باید ظرفیت نقدپذیری خود را بالا ببرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: استیضاح و کارت زرد دادن وظیفه و حق نمایندگان است؛ چراکه نمایندگان وکیل و نماینده دولت نیستند؛ بلکه وکیل و مدافع حقوق ملت هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از «خبرگزاری دانشجو» از بیرجند، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی شب گذشته در جمع دانشجویان دوره طرح ولایت در بیرجند به سوال دانشجویان در خصوص تحولات اخیر منطقه و کشور پاسخ داد و گفت: ولایت نعمت بسیار بزرگی است که خداوند به ملت ایران عنایت کرده است.

 وی با اشاره به اینکه باید خداوند را به خاطر نعمت وجود ولایت در کشور بسیار سپاسگزار بود، افزود: اگر عراق و سوریه از نعمت ولایت برخوردار می‌بودند امروز به این چنین مشکلاتی گرفتار نمی‌شدند.

 نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص موفقیت یا عدم موفقیت مسئله هسته‌ای و مذاکرات گروه ۵+۱ گفت: اگر در موضوع مذاکره با ۵+۱ کمی بیشتر تامل می‌شد بهتر نتیجه می‌داد.

 عبادی با اشاره به اینکه در این مذاکرات عجولانه عمل شد، افزود: در حال حاضر و با این نتیجه مذاکرات، دولت و تیم مذاکره کننده خیلی بیشتر از قبل به ماهیت اصلی آمریکا پی بردند.

 وی با بیان اینکه آمریکا موجودی بسیار خبیث و غیر قابل اعتماد است، تصریح کرد: برخی از افراد که از سال‌ها قبل فکر می‌کردند که آمریکا قابل اعتماد است و با انجام مذاکره همه چیز عوض می‌شود با اتفاقات اخیر متوجه شدند که هیچ اعتمادی نمی‌توان به آمریکا کرد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در مسائل دیپلماتیک نمی‌شود هر موضوعی را بیان کرد؛ بلکه موضع گیری‌ها باید حساب شده و شفاف باشد.

 عبادی با اشاره به اینکه دولت باید ظرفیت نقد پذیری خود را بالاتر ببرد، گفت: دولت باید در برابر منتقدان ظرفیت خود را بالاتر ببرد و نقدهای درست را بپذیرد.

 نمایندگان مجلس وکیل ملت هستند نه دولت

 وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مجلس استیضاح وزیری دیگر را در دستور کار دارد یا خیر، گفت: فعلا بحث استیضاح وزیری دیگر در مجلس مطرح نیست؛ چراکه در حال حاضر فضا برای استیضاح وزیری دیگر آماده نیست.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه استیضاح وزرا باید کاملا حساب شده باشد، افزود: استیضاح وزیر علوم کالا حساب شده و دقیق و درست بود.

 عبادی با اشاره به نقدهای برخی از جناح‌های سیاسی بر نمایندگان مجلس بعد از استیضاح وزیر علوم، افزود: اگر مجلس کارت زرد ندهد، سوال و استیضاح هم نکند به وظیفه اصلی خود عمل نکرده است.

 وی ادامه داد: استیضاح و کارت زرد دادن وظیفه و حق نمایندگان است؛ چراکه نمایندگان وکیل و نماینده دولت نیستند؛ بلکه وکیل و نماینده و مدافع حقوق ملت هستند.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان در مورد پرونده کرسنت، افزود: مجلس در این خصوص اقدام خاصی انجام نداده است چراکه شورای عالی امنیت ملی در این موضوع ورود پیدا کرده تا مورد سوء استفاده برخی از افراد قرار نگیرد.

 عبادی بیان داشت: کاش روحانی در همان ابتدا زنگنه را به عنوان وزیر نفت به مجلس معرفی نمی‌کرد.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: طبق فرموده رهبر انقلاب، دولت باید مواظب و مراقب باشد که برخی در صحنه سیاسی کشور، با شعار اعتدال، جریان‌های مؤمن را کنار نزنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا