امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت‌الاسلام عبادی در گفتگو با آوای خراسان جنوبی مطرح کرد:قطعا شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف از نقاطی است که استحقاق داشتن دو نماینده در مجلس شورای اسلامی را دارد

حجت‌الاسلام عبادی در گفتگو با آوای خراسان جنوبی مطرح کرد:قطعا شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف از نقاطی است که استحقاق داشتن دو نماینده در مجلس شورای اسلامی را دارد

نما‌ینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در گذشته و حدود ۵ یا ۶ سال قبل دولت وقت، لایحه ای را برای افزایش تعداد نمایندگان در بخشی از نقاط کشور به مجلس ارائه داده بود که مورد توجه نمایندگان قرار گرفت و نمایندگان زیادی این مطالبه را برای حوزه انتخابیه خود پیگیر شدند و لذا این لایحه مجددا به هیئت دولت برگشت داده شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه آوای خراسان جنوبی مورخه یازدهم مرداد ماه سال جاری؛ با توجه به اینکه قرار است یک نفر به تعداد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اضافه شود؛ اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند در این خصوص با نماینده محترم مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی دیدار کردند و خواستار پیگیری موضوع شدند تا در صورت تحقق این امر، شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف بنا بر دلایلی محکم، صاحب یک نماینده دیگر در مجلس شورای اسلامی شوند.

*جمعیت و وسعت زیاد شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف رسید به امور را برای یک نماینده مشکل کرده است

این مطلب را رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آوا عنوان کرد و گفت: از آنجا که شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف ۴۳ درصد جمعیت استان را دارا می باشند و شهرستان بیرجند به تنهایی بیش از ۲۳۰ هزار نفر را در خود جای داده است و این شهرستان به عنوان مرکز استان به سایر شهرستان های خراسان جنوبی، خدمات ارائه می کند، رسیدگی به امور سه شهرستان مذکور با توجه به جمعیت بالا و بعد مسافت، برای یک نماینده واقعا مشکل است.

دکتر رضا زنگویی افزود: با عنایت به موارد مذکور، ما اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند به عنوان نمایندگان همشهریان عزیز بیرجندی پیگیر این موضوع هستیم و از نماینده محترم مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز خواستیم تا موضوع را پیگیری کنند که اگر قرار بر اضافه شدن یک نفر به تعداد نمایندگان استان باشد، این حق به حقدار برسی و حقی از مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف تضییع نگردد. زیرا قطعا مردم خوب این شهرستان های نیز همین خواسته و مطالبه را دارند.

*در ادامه با نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفتگو کردیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی گفت: در گذشته و حدود ۵ یا ۶ سال قبل دولت وقت، لایحه ای را برای افزایش تعداد نمایندگان در بخشی از نقاط کشور به مجلس ارائه داده بود که مورد توجه نمایندگان قرار گرفت و نمایندگان زیادی این مطالبه را برای حوزه انتخابیه خود پیگیر شدند و لذا این لایحه مجددا به هیئت دولت برگشت داده شد.

*اجرایی شدن این قانون فرآیندی طولانی دارد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: این لایحه هنوز هم مطرح است و استان هایی که جمعیت شان از حدی بیشتر شود می توانند براساس قانون، نمایندگان بیشتری در مجلس شورای اسلامی داشته باشند. البته اجرایی شدن این قانون فرایندی طولانی دارد اما چنانچه این قانون عملیاتی شود قطعا شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف از نقاطی است که استحقاق داشتن دو نماینده در مجلس شورای اسلامی را دارد.

حجت‌الاسلام و المسلیمن عبادی اضافه کرد: سه شهرستان مذکور با توجه به جمعیت فراوان و وسعت و پهناوری زیاد حقیقتا باید دو نماینده در مجلس داشته باشد و ما این موضوع را قبلا هم پیگیر بوده ایم و از این پس نیز پیگیری خواهیم کرد تا این امکان برای مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف کنه جمعیت قابل توجهی از استان را در خود جای داده است، فراهم گردد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا