امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت‌الاسلام عبادی در گفتگو با شبستان جزئیات دیدار مسئولان استان با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور را بیان کرد

حجت‌الاسلام عبادی در گفتگو با شبستان جزئیات دیدار مسئولان استان با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور را بیان کرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس از اختصاص ۲۰ میلیارد ریال از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آزمایشگاه دانشگاهها و تقویت مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس به نقل از شبستان،حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند گفت: امروز عصر با حضور استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم طبس، بشرویه، فردوس و سرایان با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پیرامون مسائل و مشکلات استان دیدار و گفتگو کردیم.

وی با تاکید بر اینکه در این دیدار ضمن تاکید بر جایگاه استان خراسان جنوبی از نظر علمی و نیروی انسانی بیان شد: استان خراسان جنوبی از نظر اقتصادی در رتبه ۳۱ کشور قرار دارد و از این نظر فاصله زیادی حتی با استان سی ام کشور دارد ولی به نظر نیروی انسانی جایگاه بسیار خوبی در سطح کشور دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت ادامه داد: در همین راستا از سوی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مبلغ ۲ میلیارد تومان به استان خراسان جنوبی به منظور اجرایی شدن مصوبات هیات دولت اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه این اعتبار به تکمیل آزمایشگاههای دانشگاه استان که وضعیت مطلوبی ندارند، اختصاص می یابد که در راستای رشد جایگاه علمی و فناوری استان هزینه شود، گفت: در همین راستا طرح های مربوط به عناب، زرشک و زعفران که محصولات استراتژیک استان هستنند در کانونهای مربوطه؛ فعال خواهد شد.

عبادی با تاکید بر اینکه تقویت مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری نیز از محل این اعتبار در دستور کار استان قرار می گیرد، اظهار امیدواری کرد این اعتبار تا کمتر از یک ماه آینده در اختیار استان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری قول سفر به استان خراسان جنوبی و آشنایی با توانمندی ها، ظرفیت ها و مشکلات استان را داد، یادآور شد: قبل از سفر دکتر ستاری به استان، این اعتبار در اختیار خراسان جنوبی قرار می گیرد.

نمایندگی صندوق نوآوری و شکوفایی در خراسان جنوبی راه اندازی می شود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت ادامه داد: همچنین در این دیدار مقرر شد نمایندگی صندوق نوآوری و شکوفایی در استان در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان؛ در پارک علم و فناوری استان راه اندازی شود تا تسهیلات به راحتی در اختیار نخبگان قرار گیرد.

وی گفت: در همین راستا شرکت های دانش بنیان می توانند در صورت داشتن طرح قابل توجیه از ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه این صندوق بهره مند شوند و در این زمینه محدودیتی قرار داده نشده است.

عبادی بیان کرد: همچنین این شرکت ها می توانند از تسهیلات با سود ۱۵ تا ۱۷ درصدی این صندوق نیز بهره مند شوند که در این راستا مقرر شده است تسهیلات به راحتی و خارج از پیچ و خم اداری در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دکتر ستاری اعلام آمادگی کرد از طرح های کلان فناوری استان تا سقف ۵ تا ۶ میلیارد حمایت شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا