امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام«عبادي»: سال گذشته پروازهاي ماهان فرودگاه بيرجند نيز که تعطيل شده و در حال انتقال به خرم آباد بود با پيگيري هاي زياد مجدد برقرار شد

حجت الاسلام«عبادي»: سال گذشته پروازهاي ماهان فرودگاه بيرجند نيز که تعطيل شده و در حال انتقال به خرم آباد بود با پيگيري هاي زياد مجدد برقرار شد

نماینده سه شهرستان خراسان جنوبی در مجلس درباره مشکل ناتمام ماندن پروژه ها افزود: پيگيري هاي زيادي در اين زمينه انجام شده است اما سال گذشته به دليل مشکلات اقتصادي و تحريم ها در حد پايين اعتبار تخصيص يافت و در بيشتر موارد اعتبار لازم تخصيص پيدا نکرد حتي امسال نيز بعضي پروژه هاي مهم استاني و ملي رديف بودجه ندارد و اعتبار پروژه هاي ناتمام از محل بودجه هاي خاص تامين خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ به نقل از خبر نوزدهم تیرماه روزنامه خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی در دیدار با جمعی از مردم شهرستان خوسف با بيان اين که اگر تحريم ها نبود ۵ برابر طرح پروژه هاي در دست اقدام انجام مي شد، به مهم ترين طرح هاي کلان استاني اشاره و احداث راه آهن، رفع بحران آب، دريافت مجوز تاکسي هوايي و کارخانه سيمان باقران را از آن جمله عنوان کرد.وي درباره آخرين خبرهاي راه آهن گفت: پيگيري هاي زيادي در اين زمينه انجام شده است ولي سال گذشته و امسال رديف بودجه به آن تعلق نگرفت در اين رابطه ۲ ديدار با رئيس جمهور و معاون برنامه ريزي وي انجام شد ولي مسئله به نتيجه نرسيد.

پيشنهاد آبرساني به استان

اين نماينده استان در مجلس شوراي اسلامي درباره رفع مشکل آب استان گفت: انتقال آب از سد دوستي پيشنهاد و اختصاص سهميه يک ميليون و ۲۰۰ هزار متر مکعبي تصويب و مقرر شد از اين آب علاوه بر مصارف آشاميدني، در صنعت و کشاورزي نيز استفاده شود.

وي به برگزاري نشست هاي زيادي با کارشناسان، وزير نيرو و ديگر دست اندرکاران مربوط اشاره و اضافه کرد: کارهاي مطالعاتي پروژه انجام شده ضمن اين که مشکل مورد نظر و بحران آب مربوط به کل کشور است و در اين ارتباط انتقال آب از تاجيکستان نيز پيشنهاد شده تا مشکل آب در استان و مرکز کشور رفع شود.

حجت الاسلام«عبادي» درباره صدور مجوز براي تاکسي هوايي (هواپيماهاي ۵ تا ۱۵ نفره) هم گفت: اين طرح براي اولين بار در کشور به دليل فراهم بودن زيرساخت ها در فرودگاه بيرجند و اعلام آمادگي سرمايه گذار با توجه به صدور مجوزهاي لازم به زودي اجرا مي شود.ضمن اين که سال گذشته پروازهاي ماهان فرودگاه بيرجند نيز که تعطيل شده و در حال انتقال به خرم آباد بود با پيگيري هاي زياد مجدد برقرار شد.

وي در پاسخ به گلايه هاي مطرح شده عشاير درباره مرز سياسي شهرستان هاي خوسف و سرايان گفت: با تحقيق، بازديد از منطقه و صحبت با عشاير در شهرستان و مسئولان مربوط به اين نتيجه رسيديم که مراتع مورد نظر متعلق به خوسف است ولي به دليل مکاتبه زياد و پيگيري عشاير سه قلعه و سرايان اين بحث هنوز ادامه دارد اما عشاير خوسف در اين زمينه مکاتبه اي نداشته اند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا