حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی: از نظر بنده وزرای دولت آینده باید چند ویژگی داشته باشند.اول اینکه قوی و کاردان باشند

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: در روزهای اخیر رایزنی بسیاری درباره ترکیب کابینه یازدهم و افرادی که برای سمت وزارت در دولت بعد در نظر گرفته شده اند مطرح شده است

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ به نقل از ویژه نامه پنجم تیرماه روزنامه آوای خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی گفت: از نظر بنده وزرای دولت آینده باید چند ویژگی داشته باشند؛

 اول اینکه قوی و کاردان باشند.یعنی متخصص همان کار بوده و به اصطلاح کار بلد باشند. وزرا نباید تازه کار باشند که بخواهند با آزمون و خطا کار کنند.

الان شرایط کشور به گونه ای نیست که بخواهیم با این روش ادامه دهیم.باید کسی به سمت وزیری انتخاب شودکه بتواند به خوبی و با کاردانی خود کار را پیش ببرد.

از سوی دیگر وزیر انتخابی باید امین بوده به دور از تجملات و تشریفات متعهد بوده و انضباط اقتصادی را رعایت کند. در کنار اینها وزرای دولت باید از افراط و تفریط های سیاسی به دور باشند.

طبیعی است که وزرا باید افرادی باشند که فضای جامعه را به سمت سیاسی بازی و تند روی های سیاسی که نفعی برای مردم ندارد نکشد.بلکه فضای کاری همراه با صمیمیت و استفاده از تمام ظرفیت های نظام برای پیش برد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و تامین منافع مردم استفاده کند.

اگر چنین مواردی محقق شده باشدشایسته است که مجموعه مجلس که شامل 290 نماینده را شامل می شود در انتخاب کابینه دست دولت جدید را باز بگذارد و اگر هم می خواهد جایی نسبت به وزیری نقد داشته باشد واقعا نقد منصفانه درباره همان وزیر پیشنهادی باشد.

همان طور که همه می دانند مجلس وظیفه نظارتی بر عملکرد دولت دارد و البته اگر هر وزیری شاخص های لازم را برای تصدی این سمت مانند کارآمدی تخصص امانتداری دوری از تجملات و تشریفات انضباط اقتصادی و مشاغل اینچنینی را داشته باشد خود من به شخصه به وی رای مثبت خواهم داد.معیار ما نیز همین است و موارد دیگری چون احساسات و جریانات سیاسی حداقل روی من به شخصه تاثیری نخواهد داشت

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.